Багато українців вважають, що стати успішним підприємцем доступно лише мешканцям мегаполісів або принаймні обласних центрів, що мають широке коло потенційної клієнтури та вигідне розташування. Така думка є хибною. По-перше, а багатонаселенім пункті завжди знайдеться чимало досвідчених конкурентів, та й сам процес ведення власної справи вимагатиме набагато більше коштів.
Наведена у пропонованій статті інформація, що подає скептично налаштованим читачам цікаві та цілком реалістичні бізнес-ідеї для невеликих міст, розвінчує цей міф повністю. Вона буде корисною й цікавою для мешканців райцентрів та інших маленьких містечок, що планують стати ФОП та отримувати прибутки без значних інвестицій у власне комерційне діло.
Бізнес-ідеї для малого міста: виробництво та продаж їжі
Це один із напрямків приватного підприємництва, на який завжди зберігається попит. Наразі набули популярності декілька видів харчового бізнесу в маленьких містечках, відкриття якого виправдовує себе.
Суші-бар
Завдяки появі такого закладу за місцем проживання численним поціновувачам японської кухні, що наразі набула неабиякої популярності, не доведеться нікуди їхати.
Завдання підприємця-новачка, якого зацікавлять відповідні ідеї бізнесу для малого міста, полягають у підборі та оренді відповідного приміщення, закупці посуду та знаходженні вмілого персоналу.
Знадобиться підприємцю й отримання дозволу від повноважних структур та оформлення приміщення. Шанси на успіх підвищить організація доставки продукції за адресою замовників.
Як доводить практика, в середньому суші-бари окупаються впродовж 6 місяців. Середній розмір інвестицій для них складає 120 тисяч гривень, а щомісячний прибуток – як мінімум 70 тисяч гривень.
Шашлична
Така установа є закладом однієї страви, тому її утримувати в порівнянні з повноцінною кав’ярнею значно легше й простіше.
Оптимальним для реалізації такого роду ідеї для бізнесу в невеликому місті буде шашлична на 12-15 посадкових місць, що передбачить продаж шашлику і на виніс.
Витратити на повноцінне відкриття такого закладу доведеться близько 400 тисяч одиниць національної валюти, а окупляться відповідні фінансові вкладення десь за півтора року його роботи.
Міні-пекарня
Виробництво продукції, на яку є попит щодня, – вигідний та практично безпрограшний варіант. Саме таким актуальним продуктом є випічка – вона завжди знайде свого покупця.
Виробництво та продаж борошняних виробів потребує порівняно невеликих витрат. Асортимент хліба та іншої випічки у власників такого бізнесу є можливість розширяти чи змінювати, орієнтуючись на запити клієнтів.
Щоб відкрити міні-пекарню, доведеться знайти приблизно 300-350 тисяч гривень. Повернуться ці гроші до вкладника приблизно за пів року.
Пивний магазин
Компетентні джерела радять прислухатися і до такої ідеї невеликого бізнесу – зазвичай його власники, що відкривають відповідні точки в райцентрах та подібних містечках, не залишаються без прибутку.
Важливі умови заснування цієї популярної комерційної справи – придбання спеціального обладнання для розливу кількох сортів пива. Коштуватиме таке устаткування десь 90 тисяч, а загальні витрати будуть приблизно вдвічі більшими.
Раціональніший варіант – придбання обладнання у компаній, що виготовляють пиво, в оренду. Мінімальний розмір чистого прибутку від такої пивниці складе 30 тисяч гривень.
Коптильня
Ще один вид підприємництва, що потребує скромних вкладень. Пов’язані ці витрати з придбанням місткостей для сировини, морозильників та спеціального обладнання для копчення. Усе це обійдеться ФОП в суму до 100 тисяч гривень.
Необхідні умови для успіху – використання грамотної рецептури та наявність надійних постачальників якісної сировини.
Факти свідчать, що вигідно продавати у невеликих містах можна і м’ясні копченості, але копчену рибу розкуповують краще.
Бізнес-ідеї для малого міста:розважальний сервіс
Існують і певні види комерційної діяльності для містечок, що пов’язані з розв’язання нагальних проблем організації дозвілля. Адже наразі всі живуть у стрімкому темпі, тож люди прагнуть повноцінного та цікавого відпочинку з незабутніми враженнями.
Прокат авто для весіль
Мається на увазі здача в оренду шикарного автомобіля преміум-класу або раритетної автівки в стилі ретро.
Зазвичай такі послуги обходяться замовникам від 400 до 900 гривень на годину – їх вартість визначається маркою та класністю машини.
Умова успіху такого бізнесу – його вдала маркетингова «розкрутка». Заявити про себе та відмінну якість і ексклюзивність своїх послуг підприємці-новачки можуть на відомих рекламних порталах.
Фаєр-шоу
Організація такого видовища – справа популярна й дохідна. У середньому виступ тривалістю 5 хвилин, який зараз модно замовляти на весілля, ювілеї та корпоративні заходи, коштує клієнту 5 тисяч гривень.
Завдання бізнесмена в такому випадку полягає в покупці базового інвентарю (стафів, віял тощо) та придбання чи пошиття ефектних сценічних костюмів. Але важливіші справи – опанування майстерності вогню та правильно організована рекламна компанія, в тому числі в соціальних мережах.
Такий бізнес для маленького містечка, в якому народ здивувати значно простіше, ніж у мегаполісі, стане чудовим варіантом.
Пересувний кінотеатр 3D
Якщо кінотеатри з відповідною реалістичною трансляцією є вже практично в кожному обласному центрі, то можливості містечок з невеликою кількістю мешканців і відносно скромним бюджетом не можуть собі таке задоволення дозволити.
Але потреба в кінотеатрах 3D є всюди. Для ефективного розвитку цього бізнесу варто знайти собі партнерів – це можуть бути місцеві навчальні, розважальні та культурні установи, наприклад, школи, технікуми, будинки культури.
Така слушна ідея завжди знаходить широкий громадський резонанс і не залишає її ініціаторів без прибутку.
Клуб настільних ігор
Є певна категорія людей, яких уже неабияк притомили всюдисущі гаджети, що позбавляють можливості живого спілкування і створюють небезпеку для психіки та зору.
Це одна з причин, чому настільні ігри зараз повертають колишню популярність. Тим більше елітні та дорогі розваги часто виявляються мешканцям периферії не по кишені.
Організатору таких зустрічей-змагань доведеться лише знайти відповідну кімнату – для нього можна використати навіть власне житло або орендувати її.
Портрети на замовлення
Сервіс, що вимагає навичок роботи в графічних редакторах, обладнання для друку відповідних замовлень та спеціального приміщення.
Інвестиції для даного бізнесу мінімальні (6-7 тисяч гривень), проте у нього є свої нюанси, серед яких варто назвати непостійність попиту. Загалом такого роду послуги окупаються впродовж одного місця, хоча розраховувати на високі прибутки відповідним бізнесменам навряд чи доведеться.
Їх орієнтовний місячний дохід складатиме приблизно 15-20 тисяч гривень.
Побутові послуги
Кожна квартира зараз практично повністю укомплектована приладами побутової техніки, проте ці домашні помічники здатні впоратися далеко не з усіма проблемами, що виникають у повсякденні.
Таку особливість сучасного життя можна й треба використати для того, щоб заробити шляхом відкриття невеличких профільних сервісних підприємств.
Чищення килимових виробів
У домашніх умовах цей процес є тривалим, трудомістким і далеко не завжди ефективним. Проблему вирішить спеціальна сервісна фірма – виїзна або така, що забирає килими й подібні вироби у свій цех, який власне й займається їх чисткою.
Бізнесмену в такому випадку доведеться придбати необхідне обладнання й ефективні засоби побутової хімії. У середньому інвестиції складуть близько 50 тисяч гривень.
Окупляться вони за умови 40 замовлень на день досить швидко, упродовж одного, максимум двох місяців.
Заточка інструментарію
Клієнтами відповідних підприємців стануть не лише домашні господарки та майстри. Даного роду послуга неодмінно зацікавить працівниць манікюрних салонів, перукарень та персонал закладів громадського харчування.
Для відкриття даного бізнесу його фундатору доведеться викласти близько півсотні тисяч гривень. Ці гроші стануть інвестицією в облаштування майстерні та покупку спеціального обладнання.
Установка кондиціонерів
Це конкретна відповідь на питання: що можна відкрити у маленькому містечку в якості сезонного бізнесу?
Оскільки монтаж спліт-систем надзвичайно актуальний у теплу пору року, а процес установки одного екземпляру відповідної техніки займає в середньому від 3 до 5 годин, він відкриває можливість для заробітку в день до 4-5 тисяч гривень.
Принаймні так оптимістично ситуація виглядає, якщо орієнтуватися на середні ціни відповідних послуг: від 900 до 1100 гривень.
Ремонт комп’ютерної техніки
Мається на увазі відновлення пошкоджених кнопкових телефонів та смартфонів, ноутбуків, планшетів та ПК.
Цей бізнес є вдалим рішення для людини, що знає влаштування цифрової техніки й впорається з її ремонтом.
Інвестувати у відповідне підприємство доведеться близько 40 тисяч гривень, а окупитися ці витрати мають упродовж 2-3 місяців.
Реставрація ванн
Реставрувати сантехніку, що втратила свій первісний вигляд у результаті багаторічної експлуатації, завжди дешевше, ніж купувати нові прилади.
На таку послугу завжди знайдеться попит, тим більше в невеликому містечку, де явно бракує величезних супермаркетів, що спеціалізуються на продажі ванн і пропонують покупцям суттєві знижки.
Вкласти в цей бізнес проєкт підприємцям доведеться не більше 10 тисяч гривень, і за місяць відповідна сума до них повернеться за умови правильної маркетингової стратегії.
У статті наведені далеко не всі можливі варіанти прибуткового бізнесу для невеличких містечок. Хтось досягає успіху, вирощуючи в підвальних приміщеннях гриби чи пече на замовлення торти, а комусь вдається заробляти, відкривши власну швейну майстерню чи крамничку одягу.
У будь-якому випадку варто брати до уваги плюси підприємництва в таких населених пунктах – це можливість використання вільних ніш, помірні капіталовкладення та сприятливі умови для просування: новини в малонаселених містечках поширюються миттєво.
Більше цікавої інформації про бізнес- ідеї читайте в рубриці Бізнес.