Дуже часто, ми стаємо надто критичні до свого чи потенційного партнера. Що, звичайно ж, не найкращим чином позначається на стосунках і з’являються проблеми у відносинах. Разом з тим ми самі цього не помічаємо і посилюємо ситуацію. Тому, щоб цього не сталося, варто поглянути на себе збоку та об’єктивно поглянути на власні дії. Причому навіть якщо у вас у відносинах все добре, це варто робити періодично, як профілактику.
Проблеми у відносинах та чому варто дивитися на себе збоку
Ідеалізація
До цього схильні не лише жінки, а й чоловіки. Охочих знайти свій ідеал, який би відповідав виключно всім нашим побажанням та критеріям. Через що, перебувають у постійному пошуку або ж відносини тривають не довго, оскільки партнер не виправдовує наші очікування. Потрібно розуміти, що ідеальних людей, які підходять нам на всі 100%, не існує. Також кожна людина це індивідуальність, зі своїми сильними і слабкими сторонами, а також смаками, звичками, рисами характеру і т.д. Тому, не варто будувати «повітряних замків», а прийняти людину такою, як вона є, з усіма її достоїнствами та недоліками. Ми ж і самі не ангели. А зробити це заважає найчастіше популярність сайтів знайомств. Які створюють ілюзію того, що вибір партнерів нескінченний, і знайти свій ідеал, можна легко. А головне, що така існує.
Провокування
Якщо нас щось не влаштовує у партнері, то найчастіше ми стаємо вимогливими до нього, а не до себе. Тим самим провокуючи його на ті чи інші вчинки, яких не в захваті. Один психолог наводить приклад із практики. До нього звернулася жінка, яка була незадоволена тим, що її чоловік почав з нею спілкуватися як з маленькою дитиною і не сприймати серйозно. Вона вимагала, щоби той це припинив. Це не допомагало, і вона вирішила звернутися до фахівця. Як виявилось, причиною цього була вона сама, спровокувавши чоловіка на таку поведінку. Дуже часто вона забувала, що обіцяла зробити, або вчасно прийти на важливу зустріч і т.д. Поводилася по-дитячому та інфантильно. Відповідно, у її люблячої другої половинки це на підсвідомість викликало певну реакцію і він почав з нею сюсюкати. Тому шукайте причину в собі. І якщо виникла подібна ситуація, проаналізуйте ваші дії, які були перед її появою.
Бажання злитися зі своєю другою половинкою
Єдність душ тощо. – це все добре. Але при цьому не варто забувати, що всі ми особистості та індивідуальності. І вважати, що ви повинні бути одним цілим, з одними смаками, уподобаннями та цінності, означає вимагати від свого партнера практично неможливого. Тим більше ви колись полюбили цю людину такою, якою вона є. Краще бути окремими особистостями, щоб мати можливість насолоджуватися спілкуванням один з одним.
Неповага до вибору та думки партнера
Дуже часто, ми стаємо досить критично ставитися до думок та дій свого партнера. Вважаючи, що він повинен думати і рахувати також як ви. Починаємо висловлювати невдоволення його друзями, хобі, родом діяльності тощо. Тим самим намагаючись прив’язати його до себе. Робити цього не можна в жодному разі. У кожного має бути свобода. Як показує досвід успішних пар, коли кожен займається чим йому подобається, стосунки стають міцнішими. А ще ми можемо розширити свій кругозір і поглянути на світ очима іншої людини.
Читати думки
Перебуваючи певний час у відносинах, ми чомусь починаємо вважати, що наш партнер має читати наші думки і без слів знати, що ми хочемо і який зараз маємо емоційний стан. Вимагати такого в жодному разі не потрібно. Вам ніхто нічого такого не винен. Натомість краще поспілкуватися і поговорити до душі. Це ще й зближує, а також допомагає краще впізнавати одне одного. Візьміть за звичку ділитися своїми думками та просіть про це свою другу половинку.
Благополуччя та фінансова сторона відносин
Найчастіше хтось із пари починає вимагати, щоб партнер повністю його забезпечував. А також виконував усі капризи та бажання щодо фінансового питання. Можливо, у деяких випадках такий підхід більш ніж влаштовує обох. Але може виникнути така ситуація, що той, хто для цього був забезпечувачем, щось трапляється і він не може дати стільки як раніше. Не потрібно вимагати від нього щось терміново зробити. Натомість варто підставити йому плече, взявши на себе частину фінансових зобов’язань. Це саме стосується й емоційної складової. І якщо ви хочете до себе уваги, не потрібно вередувати, а тим більше влаштовувати істерики. Адже хто знає, про що зараз думає ваш партнер, і чи має час, який він вам може вам приділити. Вчіться більше давати, ніж отримувати.
Ілюзії
Нерідко ми ідеалізуємо нашу другу половинку. Або ж тішимо себе ілюзією, що зможемо поміняти в цій людині те, що нам не подобається. Це нікому не вдавалося. Хіба що доведеться «зламати» людину, чого нікому не дозволено. Зазвичай це призводить до конфліктів. Натомість, постарайтеся знайти в особистості ще більше позитивних якостей. Швидше за все, ви відкриєте собі масу нового, що зміцнить ваші відносини.
Резюмувавши все це, можна зробити один важливий висновок. Якщо у вас проблеми у відносинах і вас щось не влаштовує, насамперед шукайте причину в собі. І шануйте цінності свого партнера. Адже зберегти відносини між партнерами сьогодні так важливо для кожного з нас.