Це дуже складна конструкція, яка складається із різних функціональних елементів. На ринку https://www.budmagazin.com.ua/vodostochnye-sistemy водостічна система пропонується з металу або пластику. Тому перед вибором та монтажем необхідно знати всі складові, які необхідні для встановлення, щоб конструкція працювала якісно.
Основні елементи металевої водостічної системи
- Для закріплення вертикальних труб до стіни використовуються хомути. Встановити їх дуже просто, за допомогою дюбеля або звичайного шурупа.
- Якщо конструкція замкнутого вигляду, застосовують заглушки. Вони монтуються на краї жолобів, щоб вода стікала з даху в спеціально відведене місце.
- Самі жолоби необхідні для збирання води з покрівлі та направлення її до вирви, для подальшого виведення через труби.
- Щоб водосток став єдиною системою, потрібні фітинги – це сполучні елементи, які герметично фіксують усі деталі конструкції.
- Для утримання жолобів у вертикальному положенні при установці використовують кронштейни.
- Коли вода з даху збирається, і щоб її транспортувати далі в труби монтують воронки.
- За допомогою водостічних труб вода стікає по стінах на землю або на спеціально обладнані дренажні системи.
Є ще й додаткові деталі, наприклад, сіточки, щоб фільтрувалася вода і в стік не потрапляло листя, бруд або пил. Для підвищення якості відведення застосовують крапельники. А зливка з’єднує трубу з каналізаційною системою.
Деталі для пластикової системи
Пластиковий водосток за елементами та кріпленнями практично не відрізняється від металевої конструкції. Використовують ті ж, фітинги, воронки, труби, хомути та інше. Для виготовлення таких систем найчастіше використовують полівінілхлорид. Це якісний та довговічний матеріал.
Однією з переваг пластикової системи для водостоку є наявність великого вибору кольорів. Наприклад, графітовий, цегляний, чорний, білий чи коричневий. Таким чином, не порушується чи навіть підкреслюється зовнішній дизайн будинку.
Пластик піддається впливу температур. Влітку він розширюється, а взимку навпаки стає трохи менше і щільніше. Тому намертво фіксувати систему не можна. Між ринвами потрібно залишити мінімальний зазор 40 міліметрів. А всі кутові елементи та перехідники до труб не монтуються за допомогою жорстких кріплень.
Якщо встановлення пластикового водостоку виконано правильно, система трохи зміщується вздовж поздовжньої осі та коливання температур компенсується.
Проектування будь-якої водостічної системи лише індивідуальне для кожного клієнта. Тут потрібно враховувати проект будинку і всі його технічні особливості. Якщо покрівля великої площі та навантаження на водосток буде сильною, то вузькі труби та жолоби не впораються з таким потоком води. Обов’язково враховується кут нахилу даху та його напрямок. Тому такий ретельний та відповідальний процес необхідно довіряти лише професіоналам цієї сфери.
Що станеться, якщо відмовитися від водостічної системи?
Всі стіни будинку будуть схильні до вологи, а земля біля нього буде пухка і розмита. А це спричиняє порушення цілісності фундаменту. Усередині будинку починає розвиватися пліснява та грибок.
Якщо в будинку є підвал, рівень вологи в ньому зростає в рази, гірше – це його підтоплення. Зовнішній фасад будинку поступово руйнуватиметься, а також втратить свій початковий дизайн.
Тому, щоб запобігти таким негативним наслідкам, найкраще замовити водостісну систему у перевірених виробників. А встановлення довірити грамотним майстрам.