Коли люди будували будинки у кінці минулого століття, то вони щиро вважали, що це реально сучасні, круті та неймовірно функціональні будівлі. Проте, нинішнє покоління має зовсім іншу думку. Тому сучасний будинок XXI століття кардинально відрізняється від своїх старших «колег». У чому ж різниця між ними?
Сучасний будинок та його переваги
Енергоефективний дім
Всі сучасні будинки потребують мінімальних затрат енергопостачання. Звісно, дім кінця минулого століття таким не був. Максимум розкоші для того часу: кондиціонер, який гордо висів на зовнішній стороні будинку. Сучасні ж будинки мають утеплений фундамент, у будівництві використовуються керамоблоки, каркасні конструкції з теплоізоляцією, спеціальні матеріали для підлоги, стін. Будівельники виконують теплий монтаж прозорих конструкцій, встановлюють вікна, які максимально зберігають тепло. У будинках встановлюють економні котли, намагаються максимально використати природне світло, встановлюють сонячні батареї, є теплі підлоги.
Сучасний будинок має центральне кондиціонування, встановлені системи «розумний дім», хорошу і правильну вентиляцію.
Комфорт будинку
Кінець минулого століття: це великі вітальні, де стояли «стінки» з кришталем та посудом, кухня теж буквально «ломилася» від посуду і різноманітних дрібничок, у будинку могли влаштувати лазню чи гараж. Все для того, щоб показати, що у власників є кошти. Тут могло бути кілька поверхів, які були вщент заповнені меблями, а простору для себе не лишалося багато. До того ж, біля будинку міг бути великий квітник чи навіть город, місце, де складали непотрібні речі, лавки-гойдалки-аксесуари, які наповнювали прибудинкову територію казна-чим.
У сучасному будинку багато простору та мінімум меблів. Всі речі функціональні та необхідні. Більшість дворів або засіяні травою або закладені бруківкою. Можуть бути декоративні кущі, трохи квітів і трав. Більшість прибудинкових територій облаштовані максимально зі смаком, акуратно та просто. Людей нинішнього покоління не хвилює думка інших, тому будинок зроблений виключно під смаки господарів.
Розмір будинку
У кінці минулого століття більшість містян жили у невеликих квартирах. Тому, коли з’являлася можливість будуватися, то люди створювали справжні гігантські будівлі. Іноді вони мали по 300-500 квадратних метрів. В них була купа непотрібних приміщень, їх дорого і важко опалити. Зараз чимало таких будівель намагаються у щось переробити, бо жити там звичайним сім’ям не дуже зручно.
Нинішні будинки мають площу приблизно 100-200 квадратних метрів. Це те, що необхідно для зручного життя і дозволяє максимально адекватно утримувати будинок.
У кінці минулого століття модним було будувати будинки на кілька поверхів з різними за нахилами сходами, інколи дуже крутими. Такі будинки нелегко провітрити, опалити, жити в них літнім людям чи дітям може бути небезпечно.
Нинішні будинки мають один або два поверхи, часто в них є простора тераса чи мансарда, є місце для зберігання речей, зона релаксу.
Планування будинку
У кінці минулого століття висота стель була приблизно 2, 8 метри. Зараз будинки можуть мати висоту стелі від 3 до 5 метрів в залежності від призначення кімнати. Часто є каміни, ламаний дах.
Старші «колеги» нинішніх будинків мали кімнати з чітким призначенням: кухня, ванна, гардероб, спальня. Там змінити щось було дуже важко. А от сучасні будинки мають приміщення, які плавно перетікають одне в одне, є відкритий простір, все менше стає дверей. Наприклад, нормою є кухня-студія, яка перетікає у вітальню. Також нормальною є спальня, в якій санвузол відокремлений лише прозорою перегородкою. Більшість робочих кабінетів переїхали з другого поверху на перший, так як все більше з’явилося дистанційної роботи і приватної практики.
Зараз все менше будинків мають високий цоколь. Він використовується лише у певній місцевості. Для рівнинних домів цоколь практично відсутній, дім максимально комфортний для всіх членів сім’ї. Тераси і інші частини будинку починають ставати частиною ландшафтного дизайну.
Вікна і двері, дах будинку
У сучасних будинках використовуються лише ті матеріали, які стійкі до перепадів температур, не обсипаються, виглядають гарно. У будинках кінця минулого століття матеріали приходили до плачевного стану дуже швидко, виглядають несучасно і некрасиво.
Сучасний будинок має багато панорамних вікон і стін. Все більше вікон, які відкривають чудові види. Скло настільки сучасне, що добре захищає від морозів і холоду. Всі вікна і двері мають антивандальні та теплоізоляційні функції, при цьому виглядають стильно та красиво. Багато власників сучасних будинків вже не ставлять броньовані двері, а обирають максимально стильні і сучасні, безпечні конструкції.
Більшість будинків кінця минулого століття були вкриті єврошифером, але він виявився непрактичним. Нинішні будинки покриваються якісною металочерепицею. Деякі дахи мають напівпрозорі конструкції, інколи дах перетворюють на терасу чи місце для відпочинку.
Сучасний будинок – це просторий, максимально функціональний простір, де є місце для барбекю, релаксу, відпочинку, пряних трав, квітів та спокою. Це місце сили для його власників та гостей.