У сучасних реаліях стали популярними подорожі до західноукраїнських регіонів, у тому числі на Прикарпаття, яке стрічає гостей неповторним місцевим колоритом та пропонує оглянути немало цікавих визначних місць. Пропонована стаття буде пізнавальною та корисною для мандрівників, які планують поїздку в Івано-Франківськ – куди піти та що подивитись у цьому обласному центрі, які локації слід відвідати в ньому любителям старовинної архітектури, мистецтва, претендентам на розваги та гурманам, читайте далі. Крім того, більш детально про Івано-Франківськ та область пише новинно-інформаційний ресурс frankivsk-day на якому можна знайти абсолютно всю потрібну інформацію про даний регіон.
Івано-Франківськ: найдавніші сакральні споруди
У місті збереглося декілька храмів, вік яких налічує кілька століть. Одні з них використовуються під різні заклади, інші є святинями. До них віряни приходять на богослужіння та для молитви.
Заслуговує на увагу туристів колегіальний костел Пресвятої діви Марії, що демонструє бароковий стиль з елементами ренесансу. Датою спорудження даного об’єкту, в якому нині розташовується обласний художній музей, вважається 1672 рік.
Головним храмом міської архієпархії УГКЦ в Івано-Франківську є колишній костел Єзуїтів. Будувався він упродовж десятиліття, з 1753 по 1763 рік. Авторами проєкту культової будівлі стали архітектори Крістіан Дальке та Станіслав Потоцький. У наш час церква має назву собору Святого Воскресіння.
У місті Франківськ для туриста, небайдужого до вишуканої церковної архітектури, представляє інтерес і колишній Вірменський костел, споруджений в середині XVIII століття за ініціативи Юзефа Потоцького. Наразі цей храм з ошатним блакитним фасадом є кафедральним собором Покрови Пресвятої Богородиці – до нього йдуть православні християни.
Будівля, в якій нині розташовуються офіси, аптеки та невеликі підприємства, в далекому минулому була монастирем тринітаріїв, а потім стала приміщенням для окружного суду та в’язниці. Заснована вона була ще 1690 року, але за часів свого існування зазнавала руйнувань, спричинених пожежами.
м.Івано-Франківськ – куди піти туристу? Візитівки міста
Даний обласний центр не позбавлений і таких локацій, що по праву вважаються його атрибутами та візитними картками.
Розповідь про цікаві місця (Івано-Франківськ), що мають символічне значення, варто почати зі згадки Ратуші. По-перше, вона є найвищою будівлею міста – висота цього об’єкту сягає майже 50 метрів. По-друге, дана споруда – єдина в Україні ратуша з позолоченим куполом. Збудували її в 1930 році, а реконструювали й позолотили верхівку не так давно – 2000 року.
Іншим атрибутом даного адміністративного центру Прикарпатського краю є площа Міцкевича. Вона вважається головним міським майданом із далеких 1870-х років, і завжди мала ім’я відомого польського поета. На площі височіє й пам’ятник цьому видатному майстру поетичного слова, який, до речі, відповідне місто, де так шанують його, на власні очі не бачив ніколи.
Якщо ви відвідуєте вперше Івано-Франківськ куди піти вам порадять його мешканці обов’язково, так це до палацу Потоцьких із величними брамами. У відповідному палацовому комплексі, спорудження якого було завершене в 1682 році, колись проживали власники міста, а пізніше в ній розташовувався військовий шпиталь. Зараз старовинну будівлю, що частково зруйнувалась, потихеньку реставрують, а її територію використовують для проведення різних культурних та розважальних заходів.
Неподалік залізничного вокзалу можна побачити одну з найкрасивіших будівель міста, в якій у 1919 році працювали міністерства держави ЗУНР. У стінах цієї споруди, відомою піл назвою Дім Правосуддя, довелося побувати Михайлу Грушевському, Симону Петлюрі, Володимиру Винниченку та іншим відомим історичним особистостям.
Музеї, виставки, меморіали в Івано-Франківську
Однією із нетипових музейних експозицій міста є інсталяція, що включає щити та бочки, каміння й шини, саморобну зброю і каски. Знаходиться вона в Музеї Небесної сотні, що відкрився в Івано-Франківську 2015 року. Площа виставкової зали, в якій також демонструються оригінальні речі з Майдану та портрети загиблих учасників Революції Гідності, складає близько 500 м².
Ще один місцевий заклад, що ввійшов до п’ятірки найбільш цікавих українських музеїв – Музей родинних професій. У ньому експонуються численні речі, що є атрибутами професій членів родини засновника цієї установи – Романа Фабрики, заслуженого журналіста-ветерана. Кожен експонат має власну історію і є сімейною реліквією. Вік найстарших представників зібрання – понад два століття.
Змінними виставками та цікавими заходами відвідувачів, що цікавляться мистецтвом та культурою, вабить фортечна галерея «Бастіон». Це місце, в якому демонструються полотна живописців, витвори сучасної скульптури та фотовиставки й презентації книг. Дана галерея, що знаходиться в старих мурах Станіславської фортеці, дуже популярна у туристичних груп. Не оминають її й офіційні делегації.
Поціновувачів якісної нової української літератури не залишить байдужим візит до галереї-книгарні «Під лиликом». Офіційне відкриття її відбулося у 2015 році. Зараз у цьому закладі можна купити сучасні книги популярних авторів, картини місцевих художників та витвори декоративно-прикладного мистецтва, виконані місцевою майстринею.
Станіславівським некрополем називають меморіальний сквер – колись на ньому був найдавніший цвинтар Галичини, на якому знайшли вічний спокій багато видатних мешканців міста. У нього є власні таємниці.
Івано-Франківські локації для відпочинку
Міський парк культури та відпочинку імені Тараса Шевченка – мальовничий та доглянутий куточок, де погуляти в Івано-Франківську приємно о будь-якій порі року. Екскурсоводи зазвичай розказують туристам багато цікавих правдивих історій та легенд, пов’язаних із життям цього об’єкту. Паркова територія милує своїх гостей мальовничими краєвидами. Любителі екстриму можуть тут покататися на атракціонах, а молодята та закохані пари приходять до «Каменя Любові», встановленому в парку 2010 року. Привезений цей камінь з Галілеї. У цьому містечку, як говорить святе писання, наречених благословляв сам Ісус.
Станіславське море або міське озеро – рукотворна водойма, що виникла в результаті з’єднання викопаних близько сотні років тому ставків. Посеред неї знаходиться маленький шматочок суші, який містяни прозвали «Островом кохання». Оточує цю місцевість, яку можна назвати справжнім райським куточком, затишна та чиста зелена зона. Вона приваблює численних відпочивальників – і місцевих мешканців, і туристів.
Якщо головною вулицею Києва вважається Хрещатик, а Одеси – Дерибасівська, то в Івано-Франківська теж є своя найжвавіша пішохідна зона, що займає значну частину вулиці Незалежності. Містяни називають її «стометрівкою» чи «соткою». Відповідна локація є традиційним місцем для прогулянок франківців та гостей з інших областей України. На ній розташовуються кав’ярні та крамнички, виступають вуличні музики та традиційно відбувається раз на рік захід міжнародного масштабу – «Свято Ковалів».
Івано-Франківськ: де зупинитися?
Зважаючи на те, що цікавого в Івано-Франківську для туристів є чимало, доцільно заздалегідь визначитися з готелем для зупинки в цьому чудовому місті принаймні на кілька днів.
Гарні відгуки від вдячних постояльців практично завжди отримує готель «NADIYA PALACE». Його перевагами є зручне розташування (історичний центр міста – вул. Січових Стрільців, 12) та дизайнерські апартаменти преміального рівня комфортності, з вікон яких відкривається вид на ратушу. На готельній території розташований ресторан з відкритою кухнею, бар та тераса – майданчик, з висоти якого можна оглянути все місто.
У парі кілометрів від центральної частини міста знаходиться більш демократичний за ціною, але не менш популярний у гостей готель «Карпати» (вул. Василя Стуса, 35-а). У коментарях клієнти даного закладу дають його оцінку «чудово». Гарна репутація готелю обумовлена чистотою та всім необхідним обладнанням, включаючи побутову електротехніку, номерів, професійністю персоналу, наявністю власного паркінгу для авто, безплатний Wi-Fi та можливістю селитися з домашніми тваринами.
Ще вище, по факту максимально, відвідувачі оцінюють готельчик «Франц», що на вулиці Галицькій, 11-а, неподалік старовинного Кафедрального Собору. Сервіс цього невеликого закладу, в якому тільки десять номерів, включає подачу гостям ситних та смачних сніданків. Важливо, що в даному готелі обладнане укриття, а прибирання в номерах, оформлених стильно та бездоганно зручно, відбувається тут щоденно.
Приємні враження у постояльців залишає і готель «Атріум», знайти який можна за адресою вулиця Галицька, 31. Обладнання кожного номера цього закладу відповідає кращим європейським стандартам – у них є спліт-системи та плазмові телевізори. При готельчику працює екскурсійне бюро, ресторація з надзвичайно смачною кухнею та кафетерій-кондитерська. Сніданки включені у проживання.
Кращі ресторани та кафе
Інформація про найбільш рейтингові заклади громадського харчування Івано-Франківська буде особливо актуальною для любителів гастрономічних турів, що наразі в тренді, та для мандрівників, які мають себе за досить вибагливих гурманів.
Скуштувати страви кухні української та європейської з нотками карпатського колориту можна в ресторації «Легенда-Центр», що знаходиться в однойменному ТЦ (площа Ринок, 18-а). З панорамних вікон закладу, які розташовуються на 5 та 6 поверсі, вид на місто відкривається просто неперевершений, цілком відповідний рівню кулінарної майстерності тутешніх кухарів. Фірмовою стравою даного популярного ресторану є гусяче філе під ожиновим соусом – це справжня смакота!
Знаходячись у центрі міста, не завадить зазирнути до ресторанчика «Фамілія» з ексклюзивно оформленим інтер’єром, що ефектно доповнюється живими квітами та аксесуарами ручної роботи. Постійні клієнти тут часто замовляють авторські страви, приготовані на грилі. На окрему похвалу та щиру подяку заслуговує високий професіоналізм персоналу. Меню «Фамілії» (вул. Незалежності, 31) представляє багато страв автентичних, традиційних для регіону Гуцульщини, в тому числі смаковитих десертів.
Італійську кухню в Прикарпатті гідно представляє ресторація Івано-Франківська «Фабрика». Її фішки – власне виробництво фірмової пасти та борошна, «зелена» кухня, приготування страв, відкрите для відвідувачів, та наявність дитячої кімнати. Адреса цього атмосферного ресторану з просторою терасою – вулиця Вірменська, 1. Інтер’єр його вирізняє трендовий стиль лофт, а сервіс включає доставку піци.
Завітавши до ресторану «Надія», можна опинитися в одній із трьох його розкішних зал, в яких уміють дбати не лише по ідеальну чистоту, але й про бездоганну якість обслуговування. Меню цього закладу (вул. Незалежності, 5) пропонує страви виключно смачні та з оригінальною подачею. Для декору авторських наїдків кухарі використовують оздоблення з квітів, ягід та фруктів. Щоранку тут подаються сніданки типу «шведський стіл», а коктейльна карта ресторації вражає різноманітністю.
Поціновувачам японської кухні сподобається Івано-Франківський ресторан-театр “Кабукі” (вул. Короля Данила, 16-в). У ньому традиційні страви японців пропонуються в широкому асортименті, а інтер’єр та приємна музика гарантують любителям якісних ролів, суші, сашимі та салатів море позитиву. Процес подачі чаю тут являє собою невеличку цікаву церемонію – все продумано для відпочинку вимогливих клієнтів до дрібниць.
Які ще цікаві локації відвідати та куди піти в Івано-Франківську, окрім зазначених місць, радимо почитати тут https://frankivsk-day.com/category/entertainment/tourism/ – на даному ресурсі знаходиться детальний опис абсолютно всіх визначних місць даного регіону, із вказівками точного місцярозташування та ін. подробицями.
Загалом, центр Івано-Франківщини є компактним, гарним та надзвичайно затишним містом. Прогулянки ним не викликають втоми, а місцеві мешканці завжди приязні до гостей.