Не всі мають можливість вилетіти за межі України, щоб погрітися на сонечку біля моря. Більшість сімей змушені через об’єктивні обставини обирати релакс у межах своєї області чи регіону. Справжньою природною перлиною є Волинь. Адже тут розміщено дуже багато неймовірно красивих озер. Тільки офіційно їх можна нарахувати близько 40, не говорячи вже про озера місцевого значення і невеликі ставки. Саме тут можна недорого і дуже приємно провести час. Тож пропонуємо розглянути питання, як організувати відпочинок біля озера на Волині та яке ж саме озеро вибрати?
Найбільшим озером є Світязь. Але про нього вже дуже багато сказано. Проте є й інші озера на Волині, які нічим не гірші за Світязь.
Озеро Сомин
За 100 кілометрів від Луцька розташоване озеро Сомин. Воно зручно розмістилося зовсім поруч від однойменного села. Якщо їдете міжнародною трасою, то вашу увагу обов’язково приверне яскраве голубе плесо, яке добре видно з дороги.
Це озеро карстового походження, його максимальна глибина 56 метрів. Вода та береги максимально схожі на світязькі. Прозора водичка вважається лікувальною, а тиша та спокій подарують релакс та натхнення. У озері дуже багато риби, деяка запущена штучно. Тут є щука, карась, лящ, плітка, краснопірка.
Але найбільше озеро відоме тим, що воно обплутане легендами та міфами. Воно лежить серед лісу і простягається на два кілометри. Старожили кажуть, що тут ніколи не клювала риба і не співали птахи. До речі, озеро входить до топ моторошних місць України.
Насправді, в цьому є частка правда. Адже під час боїв за Ковель в період Другої світової війни озеро дійсно постраждало. Проте найбільше легенд пов’язано з тим, що у озері живе гігантське чудовище. Хтось його бачив, когось воно затягнуло на дно. А старожили розповідали немислимі історії про те, як чудовисько могло з’їсти цілого бика. Кажуть, що цьому є історичне пояснення. Бо у озері дійсно могли жити гігантський сом, якому багато років, доісторична акула чи якась інша мутована істота. Але поки це все лише легенди, ніяких конкретних доказів цьому немає. Зате є багато охочих відпочити і полоскотати собі нерви, купаючись у направду красивому озері.
Якщо у вас немає авто, то можете сісти на будь-який автобус з Ковеля, який прямує трасою повз Сомин. Зараз тут є чимало баз, а також можна зняти будиночки для відпочинку, посмажити шашлик, позасмагати.
Озеро Пулемецьке
Якщо ви проїдете на північний захід від величного озера Світязь, то побачите не менш гарне озеро – Пулемецьке. Воно зручно вмостилося між селами Пулемець, Залісся та Пульмо. Озеро простягнулося приблизно на 16 кілометрів. Максимальна глибина Пулемецького – 19 метрів, середня – 4 метри.
Озеро розташоване у прикордонній зоні. До Білорусії всього один кілометр. У мирні часи тут було чимало відпочивальників саме з цієї країни. Пулемецьке – дуже красиве, друге за розмірами після Світязя. Воно входить до Шацького національного парку.
У позаминулому столітті озеро активно досліджували, зараз цього практично не відбувається. Тут дуже багато рослин, водоплавних птахів і риби. Проте набагато менше відпочивальників. На Пулемецькому мало розвинена інфраструктура. Але при бажанні можна винайняти будиночок у селі біля озера чи проживати на базах озера Світязь. Це озеро сподобається тим, хто любить спокій і тишу. Тут можна винайняти житло у місцевих і насолодитися зеленим туризмом. Тим більше, що ціни нижчі, ніж біля самого озера Світязь.
Хоч Пулемецьке і не надто велике озеро, але тут може бути справжній шторм з великими хвилями та неповторною красою.
Можна доїхати прямими автобусами з Шацька. А також зручно добиратися з Луцька і Ковеля.
Озеро Біле (колишній Любешівський район)
Якщо ви хочете відпочити, але разом з тим трохи полоскотати собі нерви, то завітайте на озеро Біле. Ні, тут немає акул і крокодилів. Але дане озеро розташоване на території Волині і Білорусії, що в сучасних реаліях дещо екстремально. Українська частина озера, яка розміщена недалеко від села Невір, відрізняється красою і недоторканністю. Це озеро має льодовикове походження, довжину трохи більше 3-х кілометрів. Не зовсім пристосоване для туристів воно і з української, і з білоруської сторони. Хоча тут можна знайти туристичні бази, будиночки для релаксу.
Насправді, на даний момент тут безпечно і недорого. Немає багато туристів і можна спокійно релаксувати у далині від цивілізації. Озеро відрізняється особливою красою. Адже пісок у ньому справді білісінький. Недалеко є чудовий березовий гай. Місце справді мальовниче.
У озері багато риби, його береги є домівкою для багатьох видів птахів. До Білого можна доїхати ґрунтовою дорогою. Тож завчасно подбайте про авто. Озеро має піщане дно, прозору воду. Але чим далі йдете, тим більше мулу і водорослів буде вам зустрічатися. Озеро поки не розчищене для туристів.
Відстань від Луцька майже 200 кілометрів. Від Любешова до озера – 46 кілометрів.
Озеро Пісочне (Ковельський район)
Біля села Мельники, за 107 кілометрів від Луцька розташоване озеро Пісочне. Одне з групи Шацьких озер. Простягається на 2 кілометри, середня глибина 7 метрів, максимальна – 16 метрів.
Вода у озері прозора і цілюща. Її мінеральний склад особливий. Це озеро вважається найпрозорішим на Волині. Дно і береги піщані.
Озеро дуже популярне серед відпочивальників. Саме тут розташований санаторій «Лісова пісня». Можна зупинитися у ньому і підлікуватися, а можна винайняти будиночки біля озера. Не варто чекати тут тихого відпочинку, бо біля озера завжди людно. Але саме тут гарно розвинена інфраструктура.
Тож, як бачите, у Волинській області можна знайти чимало красивих місць, і влаштувати собі таким чином незабутній відпочинок біля озера на Волині. Оберіть своє і насолоджуйтесь красою! А взагалі, кожен із регіонів нашої країни по-своєму особливий, і подорожувати Україною можна безкінечно. Обрати гарні місця та отримати поради щодо відпочинку і подорожей пропонуємо переглянувши й інші наші підбірки в розділі туризму. Щасливого відпочинку, друзі!