Мрієте про те, щоб потрапити до Книги рекордів України? Чому б і ні? Адже рекорди досить різноманітні, обмежені тільки вашою власною фантазією. Тому завжди є змога встановити рекорд, який ніхто до цього не встановлював. Також є можливість побити той, що вже існує. І таким чином потрапити до книги.
Але тут такий момент. Для того, щоб мати змогу потрапити до такої книги, потрібно виконати наступні умови щодо виконання. Досягнення повинно бути:
- Рекорд повинен бути вимірюваним;
- Стандартизованим. Чи можливо створити певні параметри та умови, які будуть доступні для всіх претендентів;
- Результат потрібно довести;
- Важливо, щоб це можна було побити. Тобто, у кожного повинна бути змога побити те, що вже досягнули. Наприклад, є рекорд на саме довге жіноче волосся. Згодом може з’явитися жінка, в якої волосся ще довше.
Тобто, рекорди, які неможливо встановити, виміряти, не будуть зараховані, навіть якщо у такому рекорді мається потенціал.
Як подати заявку в Книгу України
Для того, щоб мати змогу потрапити до книги рекордів, потрібно подати заявку. Тобто повідомити про те, що готові встановити нові досягнення. Для цього претенденту потрібно зайти на сайт, натиснути кнопку про встановлення рекорду. Сам процес оформлення стандартної заявки являється безкоштовним. За правилами, процес спілкування проходить у письмовій формі.
Етапи, доки проходить ваша заявка, можна відстежувати в особистому кабінеті. Вже на першому етапі приходить електронний лист, де підтверджується, що заявку отримано. Після цього потрібно набратися терпіння та чекати. Опрацювання заявки може тривати приблизно 15 робочих днів. Але якщо заявка термінова, тоді можна зробити все швидше, заплативши. Зробивши внесок у 1900 гривень, відповідь отримаєте вже через три дні (максимальний термін). Далі все залежить від того, схвалили заявку чи відхилили.
Скільки платять за рекорд України
Якщо ви хочете встановити рекорд у книзі України задля того, щоб заробити, то краще відмовитися від подібної мети. Ніякої грошової винагороди у даному випадку не передбачається. Після того, як рекорд виявиться встановлено, інформація про нього встановлюється вже у найближчому виданні «Книги рекордів України». Тобто подібне рішення приймається на основі того, щоб розповісти світу про те, чого зуміли досягнути.
Як зафіксувати рекорд України
Те, що вдалося досягнути у плані встановлення рекорду, потрібно зафіксувати. Для цього варто скористатися словами експерта. Знову-таки, в першу чергу, претендент повинен подати заявку на сайті Національного реєстру рекордів України. Експертна комісія деякий час розглядає заявку, після чого визначає чи був такий ще рекорд, наскільки можливо буде його зафіксувати. Коли все проходить належним чином, тоді все станеться так, як бажає рекордсмен.
Хто фіксує рекорди України
Подібна книга, про яку йдеться представляє собою проект та торгову марку. Під якою як раз і фіксуються досягнення, які були встановлені саме в Україні. Все це належить ТОВ «Укрімідж». Реєструвати рекорди можна як на платній, так і на безоплатній основі. Сам же проект являється партнером міжнародної «Книги рекордів України».
Перше видання, складалося з 198 сторінок. Вперше виникло 27 серпня 1955 року. Щороку реєструється десь 400-500 досягнень українців. На сайті можна побачити тільки двісті рекордів, що встановили самі українці чи ті, хто має відношення до країни.
Як потрапити до Книги рекордів України
Для того, щоб мати змогу потрапити до книги рекордів, потрібно встановити рекорд. Який до цього моменту, ніхто не встановлював. Або якщо побили той рекорд, що вже був встановлений. У будь-якому разі потрібно встановити цей рекорд, потім зафіксувати його. Тільки після цього, результат визнають.
Потрапити до книги можна після того, як подаєте заявку на сайті. Якщо заявку схвалюють, тоді можна приступати до подальших кроків. Буває інколи так, що заявку відхиляють. Разом з тим, пояснюють, чому так сталося. При можливості виправити неточності та подати заявку повторно. Якщо ж виправити неточності неможливо, означає, що рекорд не підходить.
Книга рекордів України: цікаві факти
Книга як і багато чого іншого має свої цікаві факти. Розглянемо деякі з них, щоб мати певні уявлення про те, чим можна пишатися, коли йдеться про Україну та її мешканців.
- Як стало відомо з літературних джерел перше видання побачило світ 27 серпня 1955 року. Започатковано воно було броварнею Гіннес. Сталося це між керівним директором броварні та його друзями, що захоплювалися мисливством;
- Змагання та рекорди можуть бути самими різними. Починаючи від самих очевидних, наприклад, на підняття ваги до більш розважальних. Наприклад, як метати яйця або з’їсти хот-доги за десять хвилин. Але самі змагання зі швидкісної їжі не допускаються, мабуть, через можливість судових процесів;
- Крім різних рекордів у змаганнях, у книзі можна знайти факти, що досить цікаві. Наприклад, висота самої високої людини, найважча пухлина, яка сама отруйна рослина, самий довший язик у собаки, найбільш коротка річка, найдовша театральна драма та інше. Всі ці рекорди розповідають, наскільки цікавими можуть бути люди, які нас оточують.
Завдяки таким змаганням люди отримують можливість людям проявити себе, підкреслити власну індивідуальність. До того ж можна перемогти у тих рекордах, що все були встановлені.