Запор – це захворювання, що характеризується труднощами з дефекацією, яка відбувається рідше за три рази на тиждень і супроводжується хворобливими відчуттями. Запор може бути як тимчасовим, так і хронічним і зазвичай виникає на тлі неправильного харчування, недостатньої фізичної активності, стресу або захворювань кишківника. Це не просто тимчасова неприємність, а симптом, який може вказувати на наявність більш серйозних проблем із травною системою.
Коли стан стає хронічним, це може призвести до погіршення загального здоров’я, викликати головний біль, дратівливість, відчуття тяжкості та дискомфорту в животі. До того ж регулярний запор може призвести до розвитку геморою та інших захворювань кишківника. Тому важливо вчасно звернути увагу на його симптоми та звернутися за допомогою до фахівця – лікуванням цієї хвороби займається проктолог.
Чому може виникати запор
Причиною розвитку цього стану можуть стати:
- нестача клітковини та велика кількість жирної їжі;
- малорухливий спосіб життя (він уповільнює процес перистальтики);
- психоемоційна напруга;
- нестача рідини в організмі;
- різні захворювання кишківника;
- деякі препарати, включаючи анальгетики, антидепресанти та залізовмісні засоби;
- гормональні зміни;
- старіння.
Запор це досить часта проблема, яка може виникнути з різних причин. Важливо правильно діагностувати причину його виникнення та розпочати лікування, щоб запобігти розвитку ускладнень та відновити нормальне функціонування кишечника.
Як лікують запор у клініці «Добробут»
Щоб позбутися запору, необхідно дотримуватися правил:
- Зміна дієти. Включення в меню продуктів, багатих на клітковину, — овочів, фруктів, злаків, — сприяє нормалізації роботи кишечника.
- Відновлення водного балансу. Нестача води в організмі часто стає причиною запорів. Регулярне споживання рідини (особливо води) допомагає м’якості випорожнень і прискорює його виведення.
- Фізична активність. Регулярні навантаження стимулюють моторику кишечника. Прогулянки на свіжому повітрі, йога, плавання або легкі вправи можуть значно покращити роботу системи травлення.
- Використання проносних препаратів. У випадках, коли зміни в способі життя не дають результату, лікарі можуть призначити проносні препарати.
Якщо запор це симптом іншої хвороби (наприклад, синдрому роздратованого кишечника), то для лікування необхідно в першу чергу вилікувати основне захворювання.