Новий рік – це прекрасне свято, яке в нашій країні більшість сімей святкує досить активно. Це сімейне свято, тому краще за все в цей день бути вдома в сімейному колі близьких людей. Це час чарівності, сімейного тепла та яскравих вражень. Звичайно, щоб була відповідна атмосфера, треба не лінуватися. Мова йде не тільки про приготування смачних страв для святкового столу. Треба ще й прикрасити житло. По-перше, це дозволяє підняти настрій. Одразу хочеться свята. По-друге, краще займатися цим у компанії. Прикрашання будинку зближає. По-третє, це допоможе скоротати час, бо в очікуванні, а всі чекають вечора 31 грудня, час йде дуже довго. Потрібно розуміти, що декорування оселі – це не лише про красивий вигляд, а й про створення особливої магії, яка буде радувати вас та ваших гостей. Пропонуємо поговорити на цю тему більш детально. В статті будуть зібрані цікаві та корисні поради, а також оригінальні ідеї для новорічного декору.
Новорічний декор житла: основні принципи
Перед тим як розпочати прикрашання свого житла чи навіть ще до етапу покупки прикрас, треба визначити загальну концепцію, яка буде об’єднувати всі елементи. Це важливо для того, щоб виглядало все гармонійно.
- Перш за все, ви повинні вирішити, якою буде палітра кольорів. Простіше кажучи, вам потрібно обрати кольори, що домінуватимуть у вашому декорі. Частіше за все на це свято обирають такі кольори: зелений, червоний, золотий та білий. Звичайно, не варто обмежуватися лише цими варіантами. Пофантазуйте! Головне – щоб все добре поєднувалося та гарно виглядало разом. Наприклад, класно виглядає поєднання синього зі сріблястим, а також червоного з золотим.
- Пам’ятайте про симетрію та гармонію. Говорять, що дизайнери-новачки завжди припускаються однієї досить поширеної помилки ‒ вони все роблять симетрично. При цьому ми радимо розміщуйте декор рівномірно, аби приміщення виглядало збалансовано.
- Не перестарайтеся! Важливо не переборщити з прикрасами. Зайвий декор буде виглядати дивно. Може з’явитися відчуття захаращеності.
- Текстури та матеріали. Поєднуйте натуральні матеріали (дерево, льон, хвою) із глянцевими поверхнями (скло, метал, пластик) для динамічного ефекту.
- Не забудьте й про освітлення. Новорічні гірлянди, свічки з красивими тематичними підсвічниками, кольорові світильники – це все лише доповнить атмосферу чарівністю, а цього дня всім хочеться дива.
Як прикрасити ялинку: традиції та оригінальні ідеї
Ні в якому випадку не можна забувати й про ялинку. Що ж за Новий рік та без неї?! Краще за все придбати справжнє дерево. Чому? Річ у тому, що воно має особливий хвойний запах, який швидко поширюється по кімнатах та буквально заповнює кожен куточок будинку чи квартири. Одразу відчувається, свято уже наближається та зовсім поруч. Звичайно, якщо можливості купити справжню ялинку чи сосну немає, то можна встановити і штучну. Щоправда, це все ж таки трохи не те.
Напевно, ніхто не стане сперечатися з тим, що ялинка – центральний елемент новорічного декору. Так, як же її прикрасити? Пропонуємо декілька цікавих варіантів:
- Класична ялинка. Це варіант для тих, хто не любить експериментувати. Використовуйте для цього скляні кульки, декоративне намисто, ліхтарики та зірку на верхівці. Пам’ятайте про обрану кольорову гаму.
- Еко-ялинка. У даному випадку слід використовувати лише натуральні матеріали, наприклад, прикраси з дерева, сушені цитрусові, палички кориці, шишки, які можна пофарбувати у різні кольори, стрічки з тканини.
- Сучасний стиль. Оберіть монохромну палітру або можна спробувати незвичні форми прикрас – наприклад, геометричні фігури чи абстрактні елементи. Такі ялинки часто можна побачити в офісах серйозних організацій.
- Ялинка без іграшок. Чому б не спробувати обійтися лише однією гірляндою чи стрічками? Якщо вам до вподоби мінімалізм, то такий варіант точно сподобається.
Новорічний декор для квартири: максимум стилю
Якщо квартира невелика, то обмежений простір може стати викликом для декорування, але це не означає, що варіанти обмежені. У нас є для вас певні рекомендації, що допоможуть. Перш за все радимо спробувати настінний декор. Він класно економить місце, але з його допомогою можна добре прикрасити квартиру. Не забудьте про вікна та підвіконня. Прикрасьте їх гірляндами, паперовими сніжинками чи мініатюрними ліхтариками. Спробуйте декоративні подушки та текстиль. Святкові наволочки з тематичними принтами або новорічні ковдри додають затишку, але при цьому вони не потребують того, щоб на них витрачалось вільне місце. Міні-ялинки ‒ це варіант, якщо житло зовсім невелике, але хочеться повноцінного свята. Використовуйте маленькі ялинки у горщиках чи вазах. Вони компактні й додають святкового настрою.
Новорічний декор для будинку: як оформити дім?
У приватному будинку можливостей для прикрашання значно більше, адже і площа більша. Почати краще ще з вхідної зони. Прикрасьте двері вінком із хвойних гілок, стрічок та дзвіночків, як в американських фільмах. Якщо є сходи, то приділіть увагу і їм. Для цього підійде кольорова мішура. Можна використати і ліхтарики. У вас в будинку є камін? Це прекрасно, бо його можна зробити центром всього святкового ансамблю ‒ розвісьте шкарпетки для подарунків, поставте свічки та фігурки. Можна прикрасити і подвір’я. Наприклад, розвісьте вуличні гірлянди, прикрасьте дерева ліхтариками чи сітками з вогниками.
Бюджетний новорічний декор: творчість без великих витрат
Немає зайвих коштів, але все одно хочеться свята? На декорі можна непогано зекономити і при цьому він все одно буде мати гарний вигляд. Краще витратити кошти, які залишаться, на подарунки близьким. Як же зекономити не за рахунок якості, запитаєте ви? Пропонуємо декілька варіантів:
- Спробуйте зробити прикраси власними руками, наприклад, сніжинки з паперу, тематичні фігурки з картону тощо.
- Використовуйте торішні прикраси, оновлюючи їх фарбою чи блискітками. Не обов’язково кожного року купувати щось нове.
- Не ігноруйте природні матеріали. Шишки, гілочки, засушені ягоди – усе це можна знайти на природі й перетворити на стильні прикраси. Просто треба трішки уяви та фантазії.
- Світлові акценти. Гірлянди – доступний і ефектний спосіб створення святкової атмосфери. Коштують вони недорого, але декілька гірлянд вже добре змінять обстановку та прикрасять ваше житло.
Новорічний декор у різних стилях
Який же обрати загальний стиль? Звичайно, тут треба відштовхуватися від бази. Якщо ваш інтер’єр оформлений в певному стилістичному напрямку, то і декор має бути подібним, щоб все виглядало як слід. Якщо якогось певного стилю при ремонті ви не дотримувалися, то можна поекспериментувати з прикрашанням. Є декілька цікавих рішень. Почати слід з традиційного стилю. Він включає в себе: червоні, зелені та золоті кольори, класичні кульки та стрічки. Це безпрограшний варіант, котрий завжди в тренді. Ви любитель мінімалізму? Тоді спробуйте скандинавський стиль ‒ натуральні матеріали, пастельні кольори, дерев’яні прикраси, лаконічні гірлянди та багато свічок. Може сподобатися вам і рустикальний стиль ‒ акцент на природність: хвойні гірлянди, плетені кошики, льон і текстиль. Хочеться чогось більш яскравого? Тоді гламур ‒ блискучі прикраси, золотий і срібний декор, велика кількість вогників.
Додаткові ідеї для створення святкового настрою
- Аромати свята. Використовуйте свічки з ароматом кориці, мандаринів чи хвої.
- Музичний супровід. Створіть плейлист із улюбленими піснями різдвяної тематики.
- Фотозони. Виділіть куточок для святкових фото. Прикрасьте його гірляндами, плакатами чи штучним снігом.
Підсумуємо:
Ідей для прикрашання дому на Новий рік та Різдво є безліч. Святковий декор оселі зовсім не обов’язково має бути дорогим. Важливо не боятися фантазувати й створювати щось нове. Головне ‒ вкладати у душу. Це ваш дім, і найважливіше ‒ щоб він приносив радість вам і вашим близьким. Інколи гостей може зачарувати не розкішна дорога прикраса на ялинці, а зроблений власноруч декор. Такі унікальні речі зустрінеш не в кожному будинку.
Більше цікавої інформації про Новий Рік читайте в рубриці Lifestyle на нашому порталі.