За даними Індійського метеорологічного департаменту, руйнівний циклон Біпарджой летить через північно-східну частину Аравійського моря, прямуючи до південного Пакистану та західної Індії, зі швидкістю вітру 160 км/год. Вихід на сушу очікується в четвер у другій половині дня за місцевим часом, що призведе до потрійної загрози сильних дощів, руйнівних вітрів і прибережних штормових хвиль у всьому регіоні. Під загрозою першого у цьому році циклону, Індія та Пакистан приймають рятівні заходи.
Зокрема, за даними місцевої влади, у пакистанській провінції Сінд почалася масова евакуація, близько 60 000 людей відправили до тимчасових притулків. Стовпи пилу поглинули деякі частини провінції, погіршуючи видимість і заважаючи дихати багатьом.
Столиця провінції Карачі – найбільше місто Пакистану з населенням 22 мільйони – закрила торгові центри та підприємства вздовж узбережжя.
Національний авіаперевізник Пакистану PIA запровадив низку запобіжних заходів, включаючи цілодобову службу безпеки, щоб мінімізувати будь-яку потенційну небезпеку для життя чи обладнання.
«Такого вітру в своєму селі я ще не бачила у своєму житті. Люди дуже бояться», – сказала Ліла Рам Колі, жителька Сінда з району Бадін.
В індійському штаті Гуджарат близько 45 000 людей були евакуйовані з прибережних районів. Худобу також перемістили на висоту, деякі школи було наказано закрити, а рибальство призупинено.
Над північним регіоном Гуджарату діють попередження про сильні опади, де загальна кількість опадів може сягнути 10 дюймів, що призведе до раптових повеней і зсувів.
Влада обох країн попереджає жителів шукати притулку та залишатися в безпеці.
У своєму Twitter, міністр кліматичних змін Пакистану Шеррі Рехман звернулася до жителів Пакистану та закликала зберігати спокій і бути пильними задля особистої та громадської безпеки, вона зазначила що збереження життів – це першочергова задача.
Як показує статистика, останні кілька десятиліть спостерігається збільшення сили циклонів в деяких частинах Азії, і прогнозується, що до кінця століття їх руйнівна сила у регіоні може подвоїтися.
Вчені вважають що на циклони впливає зміна клімату, зокрема глобальне потепління, викликане діяльністю людини. Кліматична криза підвищує температуру океанів, які поглинають близько 90% надлишкового тепла у світі, внаслідок чого створюються ідеальні умови для посилення циклонів.
Тропічні циклони є одними з найнебезпечніших природних катаклізмів. Згідно з даними Всесвітньої метеорологічної організації , за останні 50 років ці циклони призвели до майже 780 000 смертей і економічних збитків на суму близько 1,4 мільярда доларів США .
Тож, зважаючи на несприятливі погодні умови, радимо утриматися від запланованих поїздок в зазначені регіони.