Багато хто чув про Книгу рекордів Гіннеса, але потрапити в неї не так просто. Для цього слід встановити власний рекорд, якого раніше ніхто не міг досягти. Українці в Книзі рекордів Гіннеса також є. Така збірка з’явилася в країні в 2004 році, куди ввійшло 60 рекордів. З кожним роком кількість лише зростала. Люди намагалися придумати різноманітні ідеї. Але в першу чергу слід було подбати про безпеку. Рекорди фіксувалися, якщо людині нічого не загрожувало.
Талановиті українці цього століття
Багатьох цікавить питання, хто з українців є в Книзі рекордів Гіннеса? Адже для справжніх патріотів важливо знати кількість таких людей. Завжди є багато охочих продемонструвати свої таланти. Серед них діти, дорослі чоловіки та жінки:
- Дівчинка Ніколь Князєва за хвилину відтискалася від руки 80 разів.
- Хлопчик Олександр Загарій наймолодший фокусник, який виконав магічні фокуси з вогнем, світлом та левітацією.
- Леонід Станіславський в свої 97 років став найстаршою людиною, яка досі грає в теніс та бере участь у змаганнях.
- Костянтин Симоненко став відомим завдяки бажанню подорожувати. Він відвідав 200 країн.
- Олег Тягнизуб – рекордсмен, який протягнув зубами корабель вагою 614 тонн на відстань більше ніж 15 метрів.
- Ольга Лящук розчавила 3 кавуни стегнами за 14 секунд.
- Сергій Бубка – легендарний стрибун з жердиною, який 35 разів встановлював світові рекорди в стрибках з жердиною.
З якими рекордами українці потрапили до Книги Гіннеса? Це не лише спортивні досягнення. Є багато чоловіків, жінок та навіть дітей, які виконували неймовірні речі. Крім цього, не лише імена славетних українців потрапляли в книгу. Наприклад, Запорізька АЕС вважається найбільшою не лише в нашій країні, але і всій Європі. Також неможливо не згадати про найбільший батут «Горинич» та трьох метрову Франківську ікону Неустанної Помочі Пресвятої Богородиці.
Серед українців є також подружжя з Вінниччини, які прожили разом 72 роки, що стало великим досягненням. Президент України Володимир Зеленський також потрапив в книгу. Він провів конференцію, яка тривала 14 год 7 хвилин, без перерв. Михайло Іванчук був занесений до списку рекордів завдяки донорству. Він здавав кров 115 разів. Загалом це 52 літри крові. Завдяки цьому вдалося врятувати багато життів не лише в Україні.
Рекорди 1990-х років
Неймовірну кількість рекордів людям вдалося досягти не лише в цьому столітті. Українські досягнення у Книзі рекордів налічують щороку 400-500 рекордів. Але не всі вони занесені в книгу. Відтоді, як Україна почала відзначати День Незалежності, велика кількість людей почала демонструвати свої вміння. Серед них є:
- Віталій Макаренко, який пройшов в 1992 році 750 км від Донецька до Києва за 18 днів. За цей час він схуднув на 18 кілограмів.
- В 1995 році киянами була зібрана колекція предметів культури туалету, в якій налічувалося 524 предмети.
- Леонід Каденюк став першим українським космонавтом. Його місія тривала 15 днів.
- Стефан Ковальчук прожив на горищі 57 років. Ще в 1942 році він сховався від нацистів та продовжував жити в ізоляції.
Деякі рекорди вдалося досягнути Сергію Бубка. Українці із книги рекордів Гіннеса не отримували ніяких грошових винагород. Вони приймали участь для заохочення. На даний час кожен бажаючий має можливість подати заявку на офіційному сайті, щоб зафіксувати рекорд. Для цього потрібно заповнити свої дані, час та дату проведення заходу, дату проведення анонсованої прес-конференції, опис рекорду, пропозиції та інші дані.
Щороку фіксується велика кількість досягнень, які належать відомим та звичайним людям, волонтерам, кухарем, рибакам. Коледжі, центри розвитку, супермаркети також не раз були відзначені в книзі, завдяки різноманітним заходам. У якості винагороди учасники отримують сертифікат. Для закладів це велика гордість.
Топ спортивних рекордів України
Багато хто слідкує за життям спортсменів. Люди захоплюються їх бажанням довести всім, що українці на багато що спроможні. Тому постає питання, хто з українських спортсменів потрапив до Книги рекордів Гіннеса? Серед рекордсменів вистачає і не тільки професійних спортсменів. Звичайні люди, які мали деякі унікальні вміння, з задоволенням демонстрували їх. У наступному списку є можливість ознайомитися з рейтингом спортсменів, які відзначилися в різних видах спорту:
- Інесса Кравець – здобула рекорд у жіночій легкій атлетиці, який ніхто не міг перевершити 26 років. Рекорд по потрійному стрибку був встановлений ще в 1995 році.
- Сергій Бубка – має найбільшу кількість досягнень. Ще в 1994 році він підкорив вершину, яка досягала 6 метрів 14 сантиметрів. Наступні 26 років ніхто не міг перевершити спортсмена. Крім цього, він 10 разів здобував звання чемпіона світу.
- Оксана Баюл, будучи 16-ти річною дівчинкою, стала першою олімпійською чемпіонкою, коли Україна стала незалежною.
- 17-ти літня гімнастка Лілія Подкопаєва перша зайняла призове місце зі спортивної гімнастики, завдяки своєму фірмовому подвійному стрибку з переворотом.
- Володимир та Віталій Кличко – це відомі боксери, які провели найбільшу кількість боїв. Їм вдалося зібрати усі чемпіонські пояси.
- Руслан Пономарьов став найкращим і наймолодшим шахматистом. У віці 14 років він потрапив у книгу рекордів Гіннеса, а через 4 роки став чемпіоном світу з шахів.
- Андрій Шевченко – відомий футболіст своїм талантом та працею здобув багато нагород. Це переможець Ліги чемпіонів, володар Суперкубка, Золотого м’яча.
- Еліна Світоліна – відома тенісистка, яка здобула багато нагород та не один раз встановлювала національні рекорди.
В Україні є багато відомих людей, які заслуговують на пошану. Багато хто потрапив в книгу рекордів завдяки силі духу, витривалості. З роками, деякі рекорди вдавалось перевершити іншим. Але є і ті, які тримаються десятиріччями. Один з таких вдалося отримати за допомогою найбільшого літака Ан-225 Мрія. Розмах його крила становив 88 метрів.
Багато хто навіть не здогадується про свої можливості. Але деяким досі вдається досягти чогось більшого та нереального. Є і досягнення, які так і не потрапили в книгу. Один з таких був зафіксований у Кам’янець-Подільському. Офіцери ЗСУ за 15 хвилин на 8 перекладинах підтягнулися