Восени весь час хочеться спати. А прокидатися зранку – справжня мука. Тож як прокинутися вранці легко, бадьоро та просто?
Як прокинутися вранці легко і почувати себе бадьорим? Найпростіші поради
Звісно, є максимально прості і дієві поради, які допоможуть вам зранку почувати себе значно бадьоріше.
Лягати спати раніше
Дуже проста і одночасно найскладніша порада. Адже зазвичай доросла людина має багато справ і приходячи ввечері з роботи, просто не може лягти раніше. Але організму потрібно 7-8 годин для того, щоб виспатися. Відповідно лягати потрібно так, щоб ваше тіло мало ці 7 годин. Отже, розподіліть час так, щоб лягати спати з користю для здоров’я. Приміром, якщо прокидаєтеся о 7-й ранку, то лягати треба не пізніше 23.00. Адже гормон росту виробляється лише з 23 до першої ночі та лише уві сні. До речі, це ж допомагає не набирати вагу.
Заберіть гаджети
Ні для кого не секрет, що більшість людей лягає спати з телефоном. Але це шкідливо не лише для очей, мозку, але і для сну. Адже блакитні екрани порушують виділення мелатоніну – гормону сну. Ви не можете повноцінно відпочити. Тому перед сном краще почитайте звичайну паперову книгу, поговоріть з другою половинкою або й зовсім проведіть час разом за традиційними, а не віртуальними заняттями. У кімнаті має бути абсолютно темно. Лише тоді гормон сну вироблятиметься так як потрібно, а ви повноцінно відпочинете.
Не наїдайтеся!
Якщо ви поїли і відразу ж пішли у ліжко, то це не надто позитивно впливатиме на ваш сон. Адже організм повинен докладати зусиль, щоб перетравити їжу, а повний шлунок тиснутиме на діафрагму. Таким чином, вам буде тяжко, душно, серце битиметься швидше і відповідно вам досить складно буде прокинутися. Найкраще їсти приблизно за 3 години до сну і бажано не «важку» їжу.
Не пийте багато
Перед сном не варто вживати багато алкоголю, адже такий сон точно не буде здоровим, він може перериватися. Проте келих хорошого червоного вина не зашкодить. А навпаки допоможе розслабитися. Також не варто пити надто багато води чи чаю, бо ж коли будете вставати до туалету, то теж перериватимете сон і не зможете нормально виспатись.
Будильник
Не кладіть будильник біля себе. Краще поставте його далі у кутку. Адже, коли він буде дзвонити, ви змушені будете встати, щоб його вимкнути та таким чином вам уже легше буде підготуватися до нового дня.
Осіннє пробудження: нетрадиційні поради
Крім банальних і традиційних, можна назвати та не менш поширені поради:
- Якщо у кімнаті надто душно, то увімкніть кондиціонер. Прохолодне повітря допоможе збадьоритися.
- Випийте холодної води або вмийтеся нею. Також можна намочити зап’ястя або руки. Але тут треба бути обережним, щоб не переохолодитися.
- Зробіть прості вправи або прогуляйтеся квартирою. Якщо є можливість, то йдіть на пробіжку.
- Покладіть біля ліжка м’ятну жуйку. Коли прокинетесь, то пожуйте її та відчуйте прилив сил.
- Можна прочитати щось смішне або подивитися кілька кумедних роликів. Це допоможе вам набратися енергії.
- Після сніданку можна з’їсти яблуко, апельсин, грейпфрут. Це допоможе збадьоритися.
- Знайдіть для себе мотивацію. Це може бути якийсь текст, що ви слухаєте зранку чи ваша особиста мотивація на день.
- Потріть мочки вух. Це покращить пильність.
- Увімкніть музику. Бажано веселу та енергійну.
- Поводіть язиком по піднебінню. Ця дивна порада допоможе вам швидше прокинутися.
- Увімкніть багато світла. Адже, якщо темно, то мозок думає, що ще ніч і треба спати.
- Поговоріть з близькими, коли прокинулись. Це допоможе не заснути знов.
- Якщо готові до мозкового штурму, то можна пограти у гру на телефоні. Це може бути якась активна чи інтелектуальна гра.
- Якщо маєте час, то просто прогуляйтесь вулицею. Це точно приведе вас до тями.
Звісно, сучасній людині інколи буває надто складно виконувати навіть прості рекомендації в силу відсутності часу і зайнятості. Але такі банальні поради допоможуть прокидатися зранку навіть, коли за вікном ще темно, холодно і волого. І працювати ефективніше та якісніше, незважаючи на пору року.