У сучасний час такий цифровий пристрій як смартфон є практично в кожної людини. Наразі ними починають користуватися вже з дитинства, а також їх полюбляють багато людей похилого віку. Не говорячи про дорослих та молодих, котрі вже навіть не можуть уявити своє життя без мобільного телефону хоча б на день чи два. Але цей апарат, незважаючи на свою простоту у використанні та зручність, має складний пристрій, який розроблявся багато років для теперішнього бездоганного використання. Як і буд-яка техніка, смартфон потребує дбайливого відношення та вчасного обслуговування. Це розумний пристрій, і для найкращої ефективності ним потрібно також розумно користуватися. Інакше – ваш чекає ремонт телефона, і дуже навіть скоро.
Ремонт телефона: самостійно чи в майстерні?
У кожного в житті трапляється багато різних ситуацій, під час яких телефони ламаються або виходять з ладу якісь певні його запчастини. У такому випадку не слід надмірно переживати. Деякі просунуті користувачі навіть можуть самостійно зробити поверхневий ремонт телефона, або віднести його до найближчого сервісного центру. Наразі основні послуги, які надаються при ремонті у відповідних майстернях, це:
- Заміна / відновлення роз’єму
- Заміна дисплея або сенсора
- Заміна акумулятора
- Налаштування Wi-Fi модуля
- Відновлення нижніх плат
- Діагностика
- Відновлення шлейфу
Найчастіші поломки, які трапляються з мобільними телефонами
Причин для виходу смартфона з ладу моде бути багато. Проте до найпопулярніших належать наступні:
- Механічні пошкодження, які з’являються внаслідок удару пристрою. Також, як не дивно, чимало проблем виникають через потрапляння вологи у пристрій, або навіть його занурення у воду (чи сніг узимку). Саме для попередження таких явищ і використовуються спеціальні чохли.
- Не працює дисплей. Це може траплятись внаслідок неконтактного шлейфу, несправної матриці, та з багатьох інших речей, котрі виявляються у майстра.
- Не працює динамік. При розмові по смартфону користувач може взагалі не чути свого друга, або з перебоями. У цьому випадку сам динамік може вийти з ладу, внаслідок браку або при пошкодженні шлейфу.
- Розбитий екран. Через квапливість та неуважність власника телефону, він може падати та псувати екран, котрий зовсім перестає працювати, або тріскається. На щастя, сам смартфон може як і раніше добре працювати. Достатньо лише замінити сам екран гаджету або його корпус.
- Збій перезавантаження. Це трапляється або внаслідок програмних збоїв, або через апаратні пошкодження. Можливо у цьому випадку знадобиться зміна прошивки.
- Швидка розрядка. Для повноцінного щоденного використання пристрою його потрібно кожен раз заряджати. Звісно, з плином часу така процедура призводить до зношування акумулятора. Також деякі неякісні батареї можуть навіть спалахнути та пошкодити весь телефон без можливості його подальшого відновлення.
Ремонт телефона: як підготуватися?
Перш за все треба придбати відповідні запчастини. Наразі є багатий вибір як онлайн, так і офлайн сервісів, у яких можна підібрати товари цієї категорії. До них відносяться акумулятори, дисплеї та шлейфи , нижні плати й камери, мікросхеми і сенсори, роз’єми зарядки і багато іншого. При цьому слід обов’язково враховувати належну якість деталей, адже вони повинні служити якомога краще та довше. Наприклад, для пристроїв Apple взагалі не буває нових оригінальних запчастин у продажу, але можна придбати їх якісну копію.
По-друге потрібно влаштувати належним чином своє робоче місце. Воно повинно бути просторим, зручним та чистим. Інакше телефон може подряпатися, кудись впасти, або внести ще більший розлад навколо. Дрібні деталі та гвинтики краще всього сортувати у правильному порядку, таким чином збирати телефон назад не викликає додаткових проблем та труднощів.
Ремонт потрібно робити вчасно. Краще всього зробити все за один підхід, або розділити налаштування певних функцій у відповідному порядку. Інакше у складному процесі можна щось загубити.
Також завжди потрібно мати налаштовану резервну копію на всякий випадок. Якщо ваш пристрій працює і його можна під’єднати до свого ПК чи ноутбука, краще це зробити перед початком ремонту.
Потрібно мати на увазі, що у цифрових пристроях присутні електростатичні заряди. Тому приступаючи до ремонту слід подалі відкласти статичні матеріали. Для цих цілей можна використовувати спеціальний антистатичний браслет або рукавички.
Як визначити причину поломки?
Найпростішим способом відразу визначити проблему є візуальний огляд пристрою. Це ті випадки, в яких причину несправності видно неозброєним поглядом. Наприклад, якщо у смартфона розбитий дисплей чи не працює сенсор. Таким чином можна зрозуміти, що саме потрібно виправити та якою буде приблизна вартість. Якщо проблема у корпусі телефону, то його можна просто замінити новою моделлю. Також якщо не працює як слід динамік, це можна легко діагностувати.
Якщо поломка не така явна, тоді спеціалісту доведеться вже знімати корпус гаджета. Це дасть змогу побачити, наприклад справність акумулятора, та інших деталей. Можливо туди потрапила волога, та якісь окремі елементи внаслідок цього закисли.
Блок живлення також дозволяє визначити проблему. Якщо телефон не вмикається, то можлива несправність у акумуляторі або гнізді для зарядного пристрою.
Ще одним добрим способом визначення є заміна запчастин. Якщо у майстра є працюючі деталі, то їх можна вставити у смартфон та побачити, буде він працювати при їх наявності чи ні.
Якщо телефон зовсім на вмикається та немає видимих причин, тоді доводиться його повністю розбирати. Уважно перевіряти кожну деталь та їх взаємодію між собою. Це найбільш трудомісткі маніпуляції, та вони не дають повної гарантії на успішний результат.
При якісно виконаному ремонті, телефон зможе ще довго служити власнику та зберегти важливу інформацію. До окремого пункту якісного обслуговування можна віднести швидкість ремонту гаджету.