Ось й минули великодні свята! Як знаємо, наші українські господині печуть дуже смачні та різноманітні паски. І в тій кількості, щоб достатньо було не тільки своїй родині, а й для роздачі гостям та друзям. Багато хто зіштовхується з проблемою, коли такої випічки залишилося багато, а свіжість та м’якість вона вже свою втратила, так що робити з черствою паскою? Дамо кілька порад у сьогоднішній статті.
Що приготувати з зачерствілої паски?
Гарні господині завжди знайдуть вихід. Та зможуть приготувати з залишків випічки, яка починає сохнути, багато страв. По християнським традиціям паску ні в якому разі не можна викидати у смітник, навіть якщо ви її не святили. Священники радять залишки закопати у землі, або з кормити їх домашнім улюбленцям. Теж саме стосується й великодніх яєць.
А далі підбірка смачних рецептів:
Окрошка з паскою
Спосіб приготування такої страви стандартний, як і зазвичай. Потрібні яйця, зелень, огірки, редис, ковбаса або м’ясо. Заливають окрошку мінеральною водою, кефіром або сироваткою.
Родзинкою страви стане наша суха паска. Коли все готово, її можна розкришити при подачі. Так вона виступатиме у ролі сухариків та надасть солодкого та незвичного смаку звичній для нас страві.
Грінки, сухарі, тости
Це найбільш популярні страви з черствої паски. Ріжемо її на скибочки та ставимо в духовку на 180 градусів хвилин на 10. Отримуємо смачні й солоденькі сухарики до чаю. Або ріжемо у вигляді тоста. Готувати можна також у духовці або у тостері, а потім змащуємо м’яким сиром чи джемом.
До речі солоні намазки будуть теж гарно поєднуватись з солодкою паскою.
Пудинги з пасок
Для приготування потрібно тільки 5 хвилин. Збийте 4 яйця, додайте 400 мілілітрів молока або рідких сливок, пакетик ванільного цукру та 100 грамів коричневого. Все ретельно перемішайте. Виберіть підходящу форму, змажте її маслом та викладіть скибочки сухої паски, а потім все залийте готовою суміщу. Посипте цукровою пудрою для золотої скоринки та поставте у духовку на 40 хвилин, при температурі 160-180 градусів.
Присипка або коржі для торта
Якщо подрібнити суху паску, то вийде відмінна присипка до будь-якого кремового торта. А також її можна використати у якості готових коржів, та зробити гарні тістечка, просочивши їх улюбленою солодкою начинкою, заварним кремом тощо, й довести у духовці до готовності.
У результаті ми отримуємо швидкий сніданок, чудові грінки та сухарики, повітряну запіканку та ніжний пудинг. Багато господинь помічають, що паски дуже довго зберігаються. З чим же це пов’язано? Паска – це здобний, святковий виріб, а не повсякденний продукт. Вона пружна з пропеченим м’якушем, що приймає первісну форму після легкого натискання. У такій випічці розвинена рівномірна пористість, завдяки наявності більш дорогих продуктів в обробці паски.
Як найдовше зберегти пасочки свіжими?
За традиціями господині випікають святкові паски у четвер або в суботу. П’ятниця вважається страсною, тому у цей день не прийнято прибирати та готувати. Ви дістали з духовки або печі рум’яні та запашні паски, а після чого їх гарно прикрасили. Паски після випічки потрібно обов’язково охолодити протягом 3-4 годин, а не прибирати відразу на зберігання. Інакше, вони швидко запліснявіють. Остиглу паску треба прибрати в прохолодне місце подалі від сонячних променів, попередньо прикривши її рушником.
А чому паски так швидко засихають? По суті – це дріжджове тісто з великою кількістю здоби (як й в звичайних пирогах та булочках): цукру, вершкового масла та яєць. Тільки тісто для пасок містить більше рідини, як правило, це молоко. І саме тому, паски так швидко сохнуть.
Є один лайфхак, щоб зберегти великодній хліб м’яким і свіжим – це покласти в ємність, де він зберігається, скибочку яблука, невеликий шматочок почищеного сирої картоплі або кам’яної солі. Зберігати паски, як правило, можна до чотирьох днів. Щоб вони повільно черствіли, їх кладуть в поліетиленові пакети або обертають харчовою плівкою.
Якщо всю свіженьку великодню випічку з’їли – це чудово! А якщо декілька штук залишилось, то є один найкращий вихід – приготувати щось смачненьке.
Найпростіший спосіб зберегти паску свіжою – просто заморозити її. У морозилці (-18/20 градусів) вона може зберігатися до пів року. Повернути паску до життя можна, розморозивши в мікрохвильовці або просто потримати хвилин 15 в розігрітій духовці.
Коли випічка трішки зачерствіла, а гості просять подати паску до чаю, також є вихід. Для цього паску потрібно змочити водою, загорнути в чисту серветку і відправити в каструлю. А її потрібно накрити кришкою і поставити в розігріту духовку на десять хвилин. У результаті отримуємо знову м’яку та ароматну пасочку. А що зробити з залишків паски, коли вона все ж таки стала черствою – радимо скористатися нашою підбіркою рецептів.
Більше актуальної інформації читайте в рубриці Лайфхаки на нашому порталі.