Не буває некрасивих жінок. Але є ті, які зачаровують своїм зовнішнім виглядом, душевними якостями та є визнаними красунями. У світі є чимало тих, хто вражав і продовжує дурманити фантазію чоловіків, навіть після своєї смерті. Історія знає чимало представниць прекрасної половини людства, які й крізь роки лишаються ідеалами вишуканості, жіночності та краси.
- Мерилін Монро
Однією з найбільш відомих жінок світу, безсумнівно, є Мерилін Монро. Вона народилася 1 червня 1936 року у США. Справжнє ім’я – Норма-Джин Мортенсон Бейкер. Її мати була кіномонтажницею і мала бурхливе особисте життя. Мати і бабуся дівчинки мали психічні розлади і фінансові проблеми. Тому Норму віддали до прийомної родини. Там її виховували за принципами євангельського християнства.
Мати жила з прийомною сім’єю і часто брала дівчинку на зйомки до Голівуду. Проте в якийсь момент жінці діагностували параноїдальну шизофренію і Норма потрапила під опіку. Опікункою стала найкраща подруга матері. Вона дозволяла дівчинці носити макіяж, завивати волосся, ходити до кінотеатру. У 9 років Норма потрапила до сиротинця.
У 11 років дівчинка потерпіла від сексуального насильства, яке зіграло в майбутньому важливу роль, адже біографи вважають, що це стало стимулом для розвитку багатьох згубних звичок дівчини.
Норма навчалася у школі. А у 1942 році вийшла заміж за Джима Догерті. Через рік після весілля чоловік Норми стає моряком. Дівчина починає будувати свою модельну кар’єру. Проте Джим проти цього, і пара розлучається.
Норма-Джин почала свою трудову діяльність на авіаційному заводі. У 1944 році її помітив військовий фотограф. З того часу дівчина починає працювати моделлю. Вона була доволі успішною, часто з’являлася на обкладинках чоловічих журналів.
У 1946 році дівчина розпочинає акторську кар’єру. В той же період з’являється і псевдонім: Мерилін Монро. Вже в 1947 році жінка отримує перші ролі в кіно.
Справжній прорив стався у 50-х роках минулого століття. З того часу Мерилін Монро –визнаний секс-символ. Вона знялася у багатьох фільмах, непогано співала і танцювала. Але найбільшу славу здобула як дурненька блондинка, яка має єдину мету: чарувати світ своєю присутністю.
Насправді, Монро мала каштанове волосся. Але його висвітлили, адже блондинок вважали наївними і дуже милими. Жінка одягалася підкреслено сексуально, говорила з придихом і мала трохи дитячий голос. Її великі і наївні очі, яскраві губи, світлий одяг доповнювали образ неземного сексуального ангела.
Мерилін Монро стала символом американської мрії – дівчина, яка здійснила все, що хотіла, незважаючи на важке дитинство.
Монро була кілька разів заміжньою, але щасливою ніколи себе не відчувала. У неї було маса романів із відомим особистостями того часу. Навіть із президентом Кеннеді. Але це не принесло їй спокою і радості. Мерилін не мала дітей, хоча завжди про них мріяла.
Померла Мерилін Монро 5 серпня 1962 року через гостре отруєння барбітуратами. Її смерть викликає дискусії навіть у наш час: одні вважають, що це було вбивство, а інші, що самогубство. 8 серпня 1962 року відбулася церемонія прощання, де були лише найближчі. Її організував колишній чоловік Монро Джо Ді Маджо. Вважається, що він єдиний, хто по-справжньому її любив і сумував за нею.
Мерилін Монро прожила 36 років.
Мерилін Монро вважається однією з найкращих, найгарніших, найталановитіших жінок світу, хоча дискусії про це точаться навіть і через 60 років після її смерті.
- Одрі Гебперн
Особливою красою, витонченістю та талантом виділялася актриса Одрі Гепберн. Вона народилася 4 травня 1929 року у Брюсселі у сім’ї аристократів. У 1935 році батьки дівчинки розлучилися і вони з матір’ю жили у Нідерландах. Під час Другої світової війни Одрі жила в німецькій окупації. В цей період країна потерпала від голоду. Одрі пригадувала, що це був страшний і хороший період одночасно, адже це була пора дитинства. Дівчинка допомагала Руху Опору, танцюючи балет. Проте через голод і виснаження заняття танцями довелося припинити. Інколи потрібно було дрібнити цибулини з тюльпанів і робити з цього борошна тістечко і печиво.
У 1945 році Одрі закінчила консерваторію у Арнемі і переїхала до Амстердама. Там вони з матір’ю працювали медсестрами. В 1946 році Одрі починає навчатися балету. У 1948 році переїжджає до Лондона.
Дівчина займалася балетом, проте часто їй казали, що вона надто висока для того, щоб бути балериною. Але дівчина була дуже старанною і наполегливою. Проте для того, щоб прогодувати родину, Одрі почала працювати актрисою. У 1951 році вона зіграла першу велику роль. Фільм називався «Засекречені люди» і Гепберн грала балерину.
Найвідомішими фільмами Одрі стали «Римські канікули» та «Сніданок у Тіффані». У 1953 році дівчина отримала «Оскар» за кращу жіночу роль.
Одрі Гепберн вважалася однією з найбільш стильних і красивих актрис Голівуду. Її образи стали культовими, наприклад, маленьке чорне плаття з фільму «Сніданок у Тіффані» не втратило актуальності і досі.
Одрі Гепберн була заміжня кілька разів, народила двох синів.
У 1989 році востаннє знялася в кіно у фільмі «Завжди» Стівена Спілберга.
Актриса знала кілька мов: англійську, нідерландську, іспанську, італійську, французьку. З 1954 року співпрацювала з ЮНІСЕФ. Проте перша серйозна місія у Одрі відбулася у 1988 році. Тоді вона відвідала Ефіопію і домоглася того, щоб дітям у сиротинцях вислали їжу. В кінці 80-х- на початку 90-х років минулого століття Одрі відвідала багато країн в Південній Америці, Центральній Африці, Азії. Жінка займалася питаннями імунізації, проблемами забезпечення дітей питною водою, їжею, доступом до освіти. Актриса отримала почесні премії за особливий вклад у роботу ЮНІСЕФ.
Під час відвідин Сомалі у актриси почав дуже боліти живіт. Проте жінка довго не зверталася за кваліфікованою допомогою. Лише коли повернулась додому, то у неї був діагностований рак підшлункової залози. Одрі Гепберн прожила кілька місяців після поставленого діагнозу. Вона померла 20 січня 1993 року у Швейцарії.
- Вів’єн Лі
Одна з найкрасивіших актрис минулого століття – Вів’єн Лі. Її бездоганний зовнішній вигляд, акторський талант,здатність до перевтілення зробили Лі справжньою зіркою кінця 30-40–х років минулого століття. Найвідомішим фільмом Лі є кіноепопея «Віднесені вітром», де вона зіграла головну роль, за яку отримала «Оскар».
Вівіан-Мері Гартлі народилася в Індії у 1913 році. Вже в три роки дівчинка вперше виступала на сцені. Вівіан була єдиною дитиною в сім’ї, її відправили вчитися в Монастир Святого Серця у Великобританії. Вже там дівчинка хотіла стати акторкою.

Дівчина мала можливість вчитися, адже батьки надавали їй підтримку. Вівіан закінчила Королівську Академію драматичних мистецтв у столиці Великобританії.
У 1932 році дівчина вийшла заміж за Герберта Лі Гофмана. У 1933 році у Вівіан народилася донька Сюзанна.
На початку кар’єри дівчина взяла псевдонім Вів’єн Лі. Грала у невеликих кінострічках та спектаклях. Незважаючи на критику і закиди деяких режисерів на те, що у неї немає потенціалу, глядачі любили молоду актрису.
Справжній успіх прийшов до Вів’єн після фільму «Віднесені вітром». Пригадують, що Лі була дуже дисциплінованою і професійною на зйомках. Проте вона могла конфліктувати з іншими акторами, сваритися з партнерами. Сама Вів’єн пригадувала, що вона просто ненавиділа Голівуд.
У 40-х роках успіх Вів’єн Лі був шалений. В той час вона була одружена і дуже закохана в іншого актора – Лоуренса Олів’є. Проте все частіше жінку підводило здоров’я: у неї був туберкульоз і психічні розлади.
У 50-х і 60-х роках Лі знімалася мало, проте грала у театральних постановках. Її особисте життя пішло шкереберть. Вона страждала від хронічних захворювань і депресії.
7 липня 1967 року Вів’єн Лі померла від серцевого нападу. Її було кремовано, а прах розвіяно над ставком біля дому.