Навіть у найдбайливіших господарів текстильні підлогові покриття з часом втрачають первісну презентабельність. Вони тьмяніють, покриваються шаром пилу, який осідає на відповідну поверхню. Досить часто на таких килимах з’являються й неестетичні плями.
Оскільки сервіс хімчистки є задоволенням недешевим, ефективне чищення килимових доріжок в домашніх умовах цікавить більшість мешканців квартир та приватних будинків. Особливої актуальності та нагальності відповідний процес набуває для родин, членами яких є маленькі діти та домашні улюбленці.
Ця стаття містить ряд рекомендацій про засоби та методику такого прибирання, що дозволять підтримувати в оселі чистоту підлогових покриттів та пов’язану з нею гігієну житлових і інших приміщень.
Матеріал має значення
Мається на увазі склад такого килима. Народні та промислові засоби для його відтирання і відмивання варто добирати з урахуванням цього аспекту.
Якщо основою підлогового покриття є натуральний матеріал, наприклад, віскоза, вовна або шовк, краще віднести його в хімчистку. Домашній догляд за килимовими доріжками відповідної специфіки обмежується використанням пилососа. Будь-яка інша методика, застосовувана вдома, може виявитися у даній ситуації неефективною й ризикованою.
Шерстяні підлогові поверхні можна відчищати від забруднень за допомогою мила, мильних розчинів, соди та шампуню. А контакт із засобами для миття посуду, оцтом та лимонним соком для них є небажаним. Ці рідини, а також соду слід застосовувати з обережністю, щоб виріб не пошкодити.
Найменш вразливим до дії засобів для чищення є текстиль синтетичний – він не зіпсується від препарату будь-якого. Але якщо прибирання буде вологим, цей вибір потребуватиме ретельного просушування.
Як почистити килимову доріжку на підлозі?
Не знімаючи даного аксесуара з підлоги, його можна освіжити за допомогою звичайного, твердого господарського мила.
Для цього брусок відповідного засобу натирають на тертушці, заливають його 1 літром теплої води. Після цього суміш слід ретельно перемішати, щоб мильні фракції повністю розчинилися й розчин набув однорідності.
Далі отриману рідину наливають до розбризкувала. Розпилюють її на ділянку, що обробляється. Особливу увагу приділяють плямам. Потім слід зачекати, доки рідина повністю висохне. Після цього виконується класичне сухе чищення килимових доріжок пилососом. Забруднення, особливо свіжі, у результаті такої обробки мають зникнути.
Для відновлення синтетичного підлогового покриття можна також використати рідке мило, недорогий шампунь або мийний засіб для посуду.
Цю рідину розчиняють у воді з наступним збиванням у густу піну. Наносять його на робочу поверхню за допомогою поролонової губки. Рідину слід витримати кілька хвилин. Далі підлогове покриття ретельно протирають, видаляючи цей засіб, та вимивають його чистою водою. Бруд у такому випадку зникає.
Висушують килим за допомогою фену для сушіння волосся.
Чистка килима содою та оцтом
Виконується такий процес, що зарекомендував себе простотою й ефективністю, у наступному алгоритмі.
- Готують суміш. До ½ склянки теплої води додають 50 мл оцту, 1 столову ложку прального порошку та 1 столову ложку соди. Усі ці інгредієнти добре перемішують.
- Вливають отриманий розчин у розпилювач. З пульверизатора обробляють ним всю доріжку чи її ділянку, на якій знаходиться пляма.
- Протирають підлогове покриття спочатку ганчіркою, а потім усувають залишки засобу за допомогою зволоженої губки.
Порошок можна використати як класичний, так і у вигляді гелю. Заміною цього компоненту стане й рідина для миття посуду.
Популярні народні засоби для чищення килима вдома
Почистити таким способом, що є порівняно щадним, можна килимові вироби з натуральним ворсом.
Сухе чищення содою
Соду наносять на поверхню, попередньо почищену пилососом. Цей засіб, що має природне походження та є безпечним для алергіків, рівномірно розподіляють по поверхні підлогового покриття.
Після цього слід зачекати 30 хвилин. Далі килим кілька разів чистять пилососом. Якщо сліди соди в деяких місцях після цього ще залишаються, їх видаляють щіткою.
Такий спосіб вивести давні та сильні забруднення не допоможе, але він цілком підійде для тих користувачів, які цікавляться, як освіжити килимову доріжку, що використовується давно.
Чищення за допомогою солі
У даному випадку на попередньо очищене пилососом покриття насипають звичайну кухонну сіль. Далі її втирають всередину ворса щіткою. Робити це необхідно не поспішаючи, обережно й ретельно.
Слід виждати півгодини, після чого виконати повторне чищення обробленої поверхні пилососом – ця техніка частинки солі прибере.
Чистка за допомогою снігу
Для цього килим чи палас виносять узимку надвір і кладуть його на свіжий та чистий сніговий покрив.
Далі виріб необхідно енергійно вибити – у результаті пил та бруд будуть усунені, а підлогове покриття стане насиченим морозними пахощами й свіжістю.
Як видалити плями з килимової доріжки лимонним соком
Для видалення таких локальних забруднень можна використати свіжий сік лимона. Його просто вичавлюють на пляму.
Сік має знаходитися на плямі впродовж 2-3 годин. Після цього це місце змивають чистою водою. Коли відповідна ділянка повністю висохне, її чистять пилососом. Такий натуральний засіб залишить у кімнаті приємний аромат цитрусу.
Популярні запитання та відповіді
Як вивести запах із килима?
У цій справі допоможе розчин з оцтом та харчовою собою, описаний вище. Альтернативне рішення – обробляння доріжки водою, в яку додається 10 крапель йоду та 2-3 кристали марганцівки (на 1 л води).
Після відповідної обробки ці суміші змиваються водою.
Як позбутися пилових кліщів у килимі?
Для профілактики появи та скупчення таких небезпечних комах фахівці радять виконувати обробку відповідного виробу 3% розчином дубильної кислоти.
Можливе також використання кізельгуру або інфузорного ґрунту. Ці препарати на шкідників діють згубно, а для людини вони є безпечними.
Як прати килимову доріжку?
Якщо йдеться про прання у пральній машині, то віддають перевагу дбайливому режиму прання з меншою кількістю обертань барабана.
Розмір та вага доріжки має бути сумісною з технічними характеристиками цієї побутової техніки. Температуру води слід виставляти прохолодну, а мийний засіб бажано застосовувати м’який.
Як видалити з килимового виробу собачу чи котячу шерсть?
Видалення шерсті домашніх тварин з килима можливе за допомогою спеціальної рукавички з шипами, придбаної в зоомагазині, або змоченої у воді гумової рукавички.
Деякі моделі пилососів комплектуються спеціальною щіткою, адаптованою до виконання відповідної опції.
Замовити та купити килимові доріжки, якість яких вище ціни, наразі можливо в багатьох профільних онлайн-маркетах.
Одна із таких торгівельних платформ, що здобула багато позитивних відгуків клієнтів – інтернет-магазин Allcarpets: у ньому величезний вибір товару з прийнятною вартістю та обслуговування європейського рівня.