Мукачево – одне з найбільш красивих та колоритних міст України, яке відмінно підходить для туризму. Воно розміщене у Закарпатській області на річці Латориця. Місто лежить на стику Карпат і Закарпатської низовини. Тому можна побачити невисокі гори, милуватися їхньою красою і при цьому клімат і погодні умови набагато м’якші, ніж у горах. Мукачево розташоване за 42 кілометри від Ужгорода. Це друге за важливістю місто Закарпаття. У місті проживає близько 84000 людей. Подорож до Мукачева неодмінно буде цікавою і насиченою для кожного туриста! Тут є чимало пам’яток, які вражають своєю красою. Пропонуємо розглянути ТОП цікавих місць:
Подорож до Мукачева: ТОП місце – Замок Паланок
Одне з найпопулярніших туристичних місць, звідки потрібно розпочати подорож до Мукачева – це замок Паланок. Це – будівля, яка відома не лише в Україні, а й закордоном. Вражає своїми масштабами та тим як добре він зберігся.
Мукачівський замок розташованій на горі, що має вулканічне походження і висоту 68 метрів. Коли точно він був побудований ніхто не знає. Але вже в XI столітті про нього згадують в документах. У 1241 році замок був захоплений монголами, тоді було зруйноване Мукачево, але замок вистояв.
Мукачівським замком володіли різні роди: подільський князь, Лазарус фон Швенді, угорський магнат Естергазі, трансільванський князь Бетлен, семигірський князь Рагоці.
З 1703 по 1711 роки у Мукачівському замку відбувалися протистояння угорського народу проти австрійського гніту. Так як визвольна війна потерпіла поразку, то замок втратив своє стратегічне значення. З 1782 року по 1848 рік тут діяла в’язниця для політичних злочинців. За цей час тут побувало близько 20 тисяч в’язнів. У 1897 році в’язницю остаточно ліквідували, але ще до 1903 року тут продовжував частково діяти заклад для ув’язнення.
З 1897 року замок було викуплено міністерством юстиції Австро-Угорщини. Замок приходив у занепад.
З 1919 по 1938 рік у замку були розташовані військові частини Чехословаччини. Під час війни там були угорські війська. А після 1944 року на території замку почало діяти профтехучилище.
У 1970 році тут був створений філіал Закарпатського краєзнавчого музею. У 1989 році був створений мукачівський історичний музей. В музеї розташовано 8 тисяч експозицій.
Мукачівська ратуша
Це один з найважливіших об’єктів міста. Її збудували у 1904 році. Перед цим у 1898 році було оголошено конкурс на кращий проєкт ратуші. Переміг проєкт Яноша Бобули молодшого. 23 липня 1903 року відбулося урочисте закладення першого каменю.
Збудована ратуша у неоготичному стилі. На вежі ратуші є годинник. Його встановили у кінці 1904 року, автором є Йосип Шовінський. На той момент це був один з найбільших годинників Європи. Ратуша створює враження величного і разом з тим казково-романтичного будинку, який надає місту особливого шарму.
Незабутня подорож до Мукачева: відвідування Костелу св. Мартина
Жодна подорож до Мукачева не може обійтись без відвідування одного з найгарніших костелів міста. Костел святого Мартина – це перлина та краса міста. Споруда побудована у готичному стилі. Найстарішою спорудою є каплиця св. Йосифа, яка збудована у XIV столітті. У храмі збережені розписи XIV століття.
Костел – світло-коричневий, є годинник, арки з колонами. Дуже відомим є орган, який встановили тут у 1913 році. Встановив його майстер Отто Рігер з Будапешту.
З 2002 року це головний костел Римсько-Католицької Мукачівської єпархії.
Білий дім в м.Мукачево
Це шедевр архітектурного мистецтва, колишня резиденція князів Ракоці. Збудували його у XVII – XVIII столітті. Стиль – ренесанс і бароко. Палац збудували одноповерховим, білим, квадратним.
З 1726 року палацом володіли Шенборни. Вони повністю реконструювали будівлю. Загалом в палаці була 21 кімната та аж 10 печей, деякі з яких можуть функціонувати і зараз. На території палацу є давній колодязь. З 1928 року тут розміщувалася школа.
На даний момент у приміщенні працює художня школа та Закарпатський художній інститут.
Свято-Миколаївський жіночий монастир – місце, без відвідування якого подорож до Мукачева буде не повноцінною
Це головна православна святиня Закарпатського регіону. Розташований на горі, що вкрита лісом. Збудували монастир у IX ст. Це зробили ченці, які проводжали дочку Ярослава Мудрого Анастасію до Угорського королівства.
З 1491 по 1772 рік монастир був резиденцією ужгородських єпископів. У XVIII ст. архітектор Рац перебудував монастир у бароковому стилі. Останки архітектора знаходяться в Успенському монастирі.
Як зробити подорож до Мукачева ще більш цікавою?
Мукачево – дуже красиве європейське місто, яке мало схоже на типові невеликі містечка. Воно оточене мальовничою природою, має м’який клімат та чудову кухню. Це практично – ворота в Європу, адже до кордонів з ЄС всього 40-60 кілометрів. Завдяки природному положенню, близькості до Угорщини місто всмоктало в себе чимало угорських традицій, свят навіть мови.
Тут можна просто гуляти і насолоджуватись невимовно вишуканим та симпатичним містечком. Хоча, крім вищеперерахованих об’єктів можна ще піти в:
- Кафедральний собор в Мукачево. Його збудували у 1993 році. Це православний храм.
- Закарпатський обласний драматичний театр. У 1899 році був відкритий театр, споруда створена у стилі сецесії. Тут не було своєї трупи до 1947 року. Тоді ж вперше пройшла вистава місцевої трупи.
- Кельтський двір – прамісто Мукачева, скоріше всього, належало кельтам. Тому місцеві жителі використовують їхню історію як власну. У Кельтському дворі є підвал, який витесаний у вулканічній скелі і має 400 років. Тут проводять дегустації.
- Медовий будинок – заснований у 2010 році сім’єю бджолярів. Тут можна продегустувати мед, побачити справжніх бджіл і всі атрибути життя пасічника.
- Успенський греко-католицький собор. Збудований у 1829 – 1859 рр. Зараз це православний храм, де є частка Животворного Хреста, копія Туринської плащаниці.
Мукачево – беззаперечно одне з найгарніших міст України. Обов’язково відвідайте його у будь-яку пору року! Кожен турист знає, що подорож до Мукачева – це найкращий варіант відпочинку!