Ігри на мобільних телефонах давно популярні. Це дуже зручно, адже мобільний пристрій ми завжди носимо із собою. А значить і отримуємо можливість відволіктися від проблем та повсякденної рутини, запустивши улюблену іграшку. Якщо бажаєте купити смартфон в Києві, щоб насолоджуватися сучасними іграми з Google Play або App Store, необхідно докладно розібратися з характеристиками, від яких залежить якість відтворення динамічної картинки і стабільна робота в режимі максимального навантаження. Пропонуємо розглянути тему “як вибрати смартфон для ігор та розваг”, поринувши у всі деталі такої покупки.
Потужний процесор смартфона – ключ до успіху
Процесор – це серце та душа будь-якого мобільного пристрою, особливо ігрового. Він відповідає за виконання всіх завдань та обчислень, необхідних для плавного ігрового процесу. Тому важливо вибрати мобільний пристрій з потужним процесором, здатним працювати з найсучаснішими іграми.
Найбільш популярними процесорами для ігор є Qualcomm Snapdragon, Samsung Exynos та Apple A-series. Усі вони забезпечують високу швидкість та ефективність роботи. Для оптимальної продуктивності в іграх шукайте мобільний телефон як мінімум з 8-ядерним процесором та тактовою частотою від 2,4 ГГц або вище.
RAM та ROM: оперативна та флеш пам’ять
Враховуйте обсяг оперативної пам’яті та пам’яті для зберігання даних. Крім високоякісного процесора, для захоплюючого ігрового процесу необхідний мобільний пристрій із достатнім обсягом оперативної пам’яті та пам’яті для зберігання даних. Оперативна пам’ять (Random Access Memory) дозволяє пристрою одночасно запускати кілька програм та процесів без затримок. Експерти рекомендують використовувати в іграх щонайменше 6 ГБ оперативної пам’яті, але для більш плавної роботи вибирайте 8 або 12 ГБ, якщо дозволяє бюджет.
Зверніть увагу на такий параметр як динамічне розширення оперативної пам’яті або RAM Plus. Однак потрібно розуміти, що “рідна” оперативна оперативність обходить динамічно збільшену ОЗУ, так як остання знаходиться на спеціально виділеній ділянці в основному сховище.
Що стосується вбудованої пам’яті, то найкраще вибрати не менше 64 ГБ, тому що ігри в наш час потребують більше місця для зберігання. Крім того, вони забивають кеш різною рекламою. Тому доведеться регулярно чистити внутрішню пам’ять для звільнення життєво важливого простору.
Вся увага на екран смартфона
Хороший контрастний дисплей з частотою оновлення 90-144 Гц і точнісінькою передачею зображення гарантує повне занурення у віртуальний світ геймерських розваг. Недорогі смартфони зазвичай оснащені IPS або PLS LCD дисплеями. Їх плюс – широкі кути огляду та точна передача кольорів. Однак картинці може не вистачати яскравості.
Більше підходящими для ігор вважаються смартфони з такими типами екранів:
- AMOLED;
- Super AMOLED;
- Dynamic AMOLED 2X у топових смартфонах Samsung;
- OLED екрани Retina або Super Retina XDR – iPhone.
Цей тип матриці забезпечує високу пікову яскравість. А найголовніше – високий контраст, особливо у темній частині спектру. OLED і AMOLED екрани мають здатність передавати глибокий чорний колір. Тоді як на IPS екранах чорний колір набуває сірого відтінку.
Ще один плюс таких екранів – кожен піксель світиться сам по собі під час проходження електричних імпульсів. Відповідно, смартфон більш економно витрачає заряд акумулятора.
Звичайно ж, важливими є й інші характеристики:
- ємність батареї – бажано від 5000 мАг;
- розміри екрану – сучасні смартфони йдуть із дисплеєм від 6.1 дюйма;
- виробник – найкращі смартфони для ігор випускають Samsung, Apple, Xiaomi, realme;
- ціни – хороший геймерський смартфон можна купити за ціною від 8-10 тисяч гривень та вище.
Найвимогливіші фанати геймінгу зі складною графікою здебільшого віддають перевагу мобільним гаджетам преміальної цінової категорії. Перелік визначених експертами відповідних моделей наводиться нижче.
Найпопулярніші дорогі телефони для ігор
iPhone16 Pro Max
Це флагманський представник останнього покоління Айфонів, що по кишені покупцям із солідними фінансовими можливостями.
Даний гаджет комплектується надпотужним інноваційним чіп-сетом A18 Pro та обладнаний величезним повноекранним дисплеєм діагоналлю 6,9 дюймів з дозволом 2868х1320 пікселів. Він демонструє динамічну картинку ідеально чітко та приємно вражає досконалою палітрою кольорів. Частота оновлення такої матриці складає до 120 Гц.
Пристрій оптимізований під iOS та гарантує відмінну продуктивність. Він підтримує абсолютно всі культові ігри. А ще Айфон 16 Про Макс отримав індекс захисту ІР68, що робить цей телефон придатним до експлуатації в екстремальних умовах – вашим геймерським сесіям не перешкодить ні злива, ні град!
Samsung Galaxy S25 Ultra
Відмінний супутник підкорювачів віртуальних світів, анонсований в січні 2025 року. Даний смартфон є еталоном потужності та передової технологічності, що продовжив традиції культової серії Ultra від Самсунг.
Модель отримала збільшені до 6,9” габарити екрана Dynamic AMOLED 2X у титановому обрамленні. Роздільна здатність матриці гаджета збільшена до 1440х3120 пікселів, а піковий показник її яскравості становить рекордні 2600 ніт.
Можливість оптимально швидкого відгуку для комфортного геймплею будь-якої складності без навіть жодного натяку на підвисання гарантує надпотужний процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 4 Elite (його продуктивність у порівнянні з аналогом попереднього покоління розробники бренду підвищили на 20%).
Black Shark 7 Pro
У колекції смартфонів відповідного бренда ця випущена в травні минулого року модель стала найбільш технологічно просунутою й потужною.
Телефон Black Shark 7 Pro має виражену геймерську специфіку – він поєднує в собі високу продуктивність та преміальну якість.
Купити цей смартфон можна з блискавично діючим чіп-сетом Qualcomm Snapdragon 8 Gen4 та 6,8-дюймовим OLED-дисплеєм 1080 х 2400 пікселів, що відтворює контент в інноваційній якості, завдяки підтримці Always-on Display та HDR10+.
Asus ROG Phone 9 Pro
Оптимальний вибір геймерів, що отримав цілий ряд доступних оновлень та керованих алгоритмами ШІ функцій.
Фішкою цього ігрового телефону став AMOLED-дисплей з космічною частотою оновлення картинки до 185 Гц та надпотужний процесор Snapdragon 8 Elite з модернізованою системою охолодження.
Цей смартфон приємно дивує тривалим ресурсом автономної роботи, завдяки АКБ на 5800 мАг, а ще він підтримує актуальну для фанатів ігор опцію бездротового заряджання – з таким мобільним гаджетом необхідності пауз під час турнірів не виникне!
ZTE nubia RedMagic 10 Pro
Справжній хіт від бренда ігрової мобільної індустрії, що комплектується 1,5Л-екраном на 6,85” з ультратонким обрамленням, захистом Corning Gorilla Glass та частотою оновлення картинки до 144 Гц.
Експерти оцінили таку матрицю як еталон досконалості. Іншими фішками пристрою став акумулятор місткістю на 7050 мАг та чіп-сет максимальної продуктивності Snapdragon 8 Elite – під час геймплею цей пристрій показує себе як елітна зброя, створена для перемог.
Ігрові смартфони бюджетного сегменту
Гравцям, що розраховують на придбання недорогого мобільного гаджету, варто звернути увагу на такі телефони.
Poco F6
Пристрій має 6,67-дюймовий AMOLED-екран з оновленням кадрів до 120 Гц, що забезпечується підтримкою HDR10+ і Dolby Vision, та солідний для своєї цінової категорії процесор Snapdragon 8s Gen.
Забезпечить ефект занурення в процес гри об’ємне стереозвучання моделі, а заряджати її АКБ на 5000 мАг в лічені хвилини дозволить підтримка зарядки на 90 Вт. Телефон має захищений індексом ІР64 та скляною панеллю Gorilla Glass Victus корпус – для геймерів він є практичним та надійним рішенням.
REALME GT NEO6 SE
Прихильність і визнання любителів віртуальних пригод цей пристрій завоював, завдяки вражаючій для своєї цінової категорії продуктивності та фантастично яскравому 6,78-дюймовому дисплею.
Він має тривалий ресурс автономної роботи, бо комплектується елементом живлення на 5500 мАг, та сумісний зі швидкісною зарядкою. Конструкція гаджета відповідає стандарту захисту від вологи й пилу ІР65. Модель обладнана процесором Qualcomm Snapdragon 7 – таке «залізо» відмінно впорюється з більшістю ігор.
Poco X6 Pro
Стильний та сучасний ігровий телефон з продуктивним восьмиядерним процесором MediaTek Dimensity 8300 та AMOLED-матрицею на 6,67” з флагманською герцовкою до 120 Гц, що демонструє бездоганну плавність динамічних зображень і натурально та яскраво відтворює кольори.
Пристрій поставляється зі сховищами солідного обсягу 12/512 Гб, який є його додатковим плюсом, важливим для успішного геймінгу.
А ще Poco X6 Pro підтримує найновіші стандарти мережевого зв’язку, зокрема, 5G, 4G, 3G, Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.4.
ONEPLUS NORD 3
Недорогий смартфон з яскравим 10-бітним Super AMOLED дисплеєм діагоналлю 6,74 дюйми, який має подвійну скляну панель і підтримує HDR10, та процесором гідної продуктивності й витривалості MediaTek Dimensity 9000.
Реалістичне звучання для занурення в контент гри забезпечують динаміки моделі, що підтримують передову аудіотехнологію Dolby Atmos.
Грати геймерам довго дозволить акумулятор смартфона на 5000 мАг, а відновити його втрачений ресурс швидко дасть можливість зарядка на 80W SUPERWOOS.
REDMI NOTE 13 PRO PLUS
Безпрецедентно надійна модель, адаптована для геймплею в умовах, близьких до екстремальних – вона отримала індекс захисту корпусу ІР68 та захист фронтального боку класу Gorilla Glass Victus.
Іншими фішками бюджетного REDMI NOTE 13 PRO PLUS стало якісне звучання з високим порогом гучності, потужна зарядка та екран з 12-бітною глибиною кольору.
Трансляцію відеоігор та іншого динамічного контенту без гальмувань забезпечує чіп MediaTek Dimensity 7200 Ultra – він дозволяє гаджету реагувати на команди гравця миттєво.
Інші недорогі телефони, які варто розглянути ощадливим гравцям – це Samsung Galaxy A25 та Poco M6 5G.
Прислухавшись до наших підказок, ви легко зробите правильне рішення і купите ідеальний у всіх відносинах телефон для ігор.