Побутове очищення води – часта практика. Люди хочуть зберегти побутові прилади у кращому стані, не перейматися чистотою посуду та одягу. З середнім рівнем забруднення води в трубах цього майже неможливо досягти без додаткового очищення. З побутовою метою можна встановити фільтраційну систему або магістральний пристрій – самопромивний фільтр. У чому особливості кожного з них розповімо далі.
Фільтраційні системи
Пристрої відрізняються високою продуктивністю та економічністю. Ідеально підходять для використання у приватному будинку чи квартирі. Установка складається з балона (в ньому міститься матеріал для очищення) та керівного клапана. Конструкція деяких моделей передбачає наявність сольового бака для регенерації. Прилад часто використовується, щоб пом’якшити воду (запобігає появі накипу на поверхні побутових приладів, змішувачах, душових лійках тощо) або знизити рівень заліза (попереджає зношування каналізаційних труб). Також з води видаляють хлор та сірководень, великі механічні забруднення.
Про що варто пам’ятати, вибираючи таку систему:
- періодична регенерація – промивання фільтра відновлює очисні здібності пристрою;
регенерація буває реагентною та безреагентною – з використанням розчину таблетованої солі або без нього;
термін служби – від 1,5 до 10 років (залежно від матеріалу).
Якщо додатково потрібне очищення води для пиття, для цього буде потрібно окремий прилад.
Магістральні фільтри
Такий прилад встановлюють на вході водопроводу безпосередньо до житлового приміщення або будівлі. Магістральний фільтр підходить лише для первинного технічного очищення води з побутовою метою. На цьому етапі з рідини видаляються лише досить великі механічні домішки — пісок, мул, іржа та ін. Магістральні очищувачі бувають двох видів
- Промивні (у тому числі самопромивні). Пристрій є колбою з циліндричним сітчастим фільтром (з пластику або нержавіючої сталі). Вона вкручується в оголовок із латуні. Прилад видаляє механічні частинки від 90-100 мкм. Такий очищувач потрібно періодично промивати.
- Картриджні. У них є змінний очисний елемент – картридж із спіненого поліпропілену або туго намотаної поліпропіленової нитки. Забезпечують тонше очищення, встановлюються на вході труб, що подають холодну воду. Працюють у тиску до 8 атмосфер, температурний режим – до 45°С.
Перед покупкою конкретної моделі краще проконсультуватися з представниками компанії, яка виготовляє та реалізує фільтри.