Тепловізійний приціл – це те, що сьогодні активно використовують не лише військові, а й мисливці, а нерідко і представники охоронних компаній. Що ж це таке? Якщо простими словами, то це пристрої, які використовуються для виявлення об’єктів у темряві або в умовах поганої видимості.
Як вони працюють? Функціонує така техніка завдяки здатності розпізнавати теплове випромінювання, що дозволяє бачити навіть ті цілі, які приховані за перешкодами, такими як дим чи легка рослинність. Темрява в даному випадку теж не є проблемою. Побачити того, хто виділяє тепло, можна навіть у суцільній пітьмі, коли не видно нічого навколо. Це може бути дуже корисним у різних сферах.
Вас якраз цікавить нічне бачення і ви хочете підібрати підходящий пристрій? Тоді ви потрапили за адресою, бо в цій статті ми поговоримо про популярні моделі та їх переваги. Це обов’язково допоможе вам з вибором.
Вибір тепловізора: що треба враховувати?
Якщо ви шукаєте якісний та недорогий тепловізійний приціл то слід сказати, що на ринку представлено чимало цікавих рішень. Не кваптесь з вибором. Спочатку вивчіть характеристики, що пропонує виробник. Велике різноманіття існує не просто так. Пропонуємо поговорити про основні моменти, на які варто звернути увагу, щоб ви точно знали, як вибрати тепловізійний приціл та на що звертати увагу.
Передусім потрібно визначити, для чого саме вам потрібен такий прилад. Варіанти можуть бути різні: для полювання, військових операцій чи пошуково-рятувальних місій. Вже від цього можна буде відштовхуватися. Наприклад, якщо потрібен тепловізійний приціл для новачків, то підійдуть простіші моделі з базовим функціоналом, тоді як професіоналам необхідні пристрої з розширеними можливостями.
Роздільна здатність сенсора – цей параметр впливає на чіткість зображення. Чим вище роздільна здатність, тим краще можна розгледіти деталі об’єкта. Якщо це для вас важливо, то цей показник має бути як мінімум хорошим.
Дальність виявлення – цей критерій важливий для тих, хто планує працювати на великій території. Це теж може бути актуально як у випадку з військовими, так і для мисливців. Якщо говорити в цифрах, то кращий тепловізійний приціл з високою дальністю може розпізнавати ціль на відстані 1000 метрів і більше.
Об’єктиви з великою апертурою забезпечують краще бачення за низького рівня освітлення, проте можуть бути дорожчими.
Не забувайте й про ряд додаткових функцій. Ключове слово тут «додаткові». Це означає, що без них можна обійтися, але іноді вони можуть бути дуже корисними. До прикладу, серед актуальних опцій – запис відео, підключення до смартфона, можливість налаштування кількох профілів балістики та вбудований далекомір. Якщо шукаєте тепловізійний приціл для професіоналів, то це все буде дуже доречним.
Популярні виробники та моделі
Тепловізійний приціл Pulsar
Багато хто цікавиться покупкою техніки саме від цього виробника. Це і не дивно, бо це один із лідерів у світі тепловізійних технологій. Він пропонує чимало цікавих варіантів. При бажанні можна знайти щось як для новачків, так і для досвідчених користувачів.
Декілька цікавих моделей для прикладу:
- Pulsar Thermion 2 XP50 – потужний приціл із високою роздільною здатністю та дальністю до 1800 м. Оснащений сенсором 640×480 з розміром пікселя 17 мкм. Підходить для професійного полювання.
- Pulsar Trail 2 LRF – має вбудований лазерний далекомір, що дозволяє точно визначати відстань до цілі.
Тепловізійний приціл AGM
Теж популярний бренд. Його часто обирають ті, хто шукає хороше співвідношення ціни та якості, але не готовий витрачати багато коштів.
Моделі та переваги:
- AGM Varmint LRF TS35-384 – легкий і компактний, із можливістю запису відео. Має тепловий детектор 384×288 з розміром пікселя 12 мкм. Ідеальний вибір для початківців.
- AGM Python TS50-640 – приціл із високою чіткістю зображення, оптимальний для нічного полювання.
Тепловізійний приціл ATN
Не можна не згадати й про цього виробника. Це бренд із США, продукція якого користується великою популярністю у всьому світі.
Радимо звернути увагу на такі моделі:
- ATN Thor 4 – інноваційний пристрій із функціями Wi-Fi та Bluetooth, що дозволяє транслювати зображення на інші пристрої. Відрізняється високою роздільною здатністю сенсора. Також має багато режимів кольорових палітр – це дуже зручно. Можна все настроїти під погодні умови. Улюблена модель мисливців. Якщо шукаєте тепловізійний приціл для полювання, то придивіться до цього пристрою.
- ATN Mars LT – легка модель, орієнтована на мобільність і швидкість у використанні.
Тепловізійний приціл Hikmicro
Це теж достойний виробник. Багато його моделей добре підійдуть новачкам, бо виділяються простотою використання та довговічністю.
Придивіться до:
- Hikmicro Stellar SH35 – забезпечує чітке зображення навіть у складних погодних умовах.
- Hikmicro Thunder TH35 – універсальний пристрій, який може використовуватися як приціл або монокуляр.
Тепловізійний приціл ціна: скільки доведеться заплатити?
Цілком зрозуміло, що ціна на подібні прилади напряму залежить від бренду, характеристик і додаткових функцій. Далеко не завжди є сенс віддавати більше грошей. Це особливо актуально, якщо ви придбаєте таку техніку просто для розваг. Якщо ви не є професійним військовим чи заядлим мисливцем, то можна взяти більш бюджетний варіант і його буде вам цілком достатньо. Також враховуйте, що додаткові функції не є безкоштовними. За них завжди доводиться доплачувати. А чи потрібні вони вам? Рішення за вами… Якщо говорити про якісні варіанти техніки, то в середньому на бюджетні моделі ціни стартують від 1000-1500 доларів, а якщо хочеться чогось краще, то будьте готові віддати 3000-5000 доларів і більше..
Підсумуємо
Сучасні технології відкривають додаткові можливості у різних сферах. Тепловізори сьогодні використовують як для професіональних цілей, так і для хобі. На ринку представлений широкий асортимент як виробників, так і моделей. Є як досить бюджетні рішення, так і більш дорогі варіанти. При бажанні можна знайти те, що ідеально підійде по всім параметрам.