Кожен час вносить свої корективи до нашого життя. Їх, не можна не враховувати. І звичайно ж, вони торкнулися такої галузі нашого життя як освіта. Яке поступово, як і все інше, переходить в онлайн формат. І якщо інтернет-магазини для більшості з нас вже давно стали звичним явищем, то онлайн освіта у багатьох викликає питання. Адже всі ми звикли здобувати знання за партою або ж у студентській аудиторії. Коли перед нами стоїть реальний викладач, якого можна «помацати і доторкнутися». А в даному випадку дають знання через монітор комп’ютера, а то й смартфона. Виникає резонне питання «в чому каверза?». І що може дати дітям онлайн школа?
Насправді, ніякої каверзи немає. І як показує практика, онлайн навчання дуже часто є більш ефективним, ніж звичне для нас. Наприклад, багато хто з нас, давно переконалися в тому, що робити покупки в інтернет-магазинах набагато вигідніше, ніж у звичайних. Та й самі продавці дуже дорожать своєю репутацією. Тому рівень обслуговування у них іноді навіть перевищує всі наші очікування. Так само, справа і з онлайн-школами, які з кожним роком набирають все більшої популярності. Водночас потрібно знати, яку з них вибрати. І на які критерії при цьому слід звертати увагу.
Наявність ліцензії.
Це перше і головне підтвердження того, що конкретна онлайн-школа має право на існування. І такий документ повинні мати школи всіх рівнів. А ще краще, якщо є документи, які говорять про те, що як викладачі, так і сам заклад проходили курси підвищення кваліфікації. Тому, якщо ви вирішили віддати перевагу конкретній онлайн-школі, попросіть їх представника вислати вам не просто скрини, а що ще краще за фотографії цих документів. Так як скрін, дуже легко підробити у фотошопі. Але буде ще авторитетніше, якщо ці документи знаходяться на сайті організації.
Акредитація.
Якщо йдеться про загальноосвітні онлайн-школи, то якщо вони мають документи про акредитацію, це означає, що діти навіть можуть проходити в них шкільну програму. Інакше кажучи, навчатися дистанційно, і навіть отримувати атестати. Для багатьох це дуже зручно. Тому, якщо ви шукайте онлайн-школу для дитини, обов’язково приділіть найпильнішу увагу саме цьому моменту.
Викладачі.
Цікавтеся тим, який у конкретній онлайн-школі педагогічний склад. А точніше його рівень. Який у них викладацький стаж, чи є наявність вчених ступенів, публікації в авторитетних виданнях, наукові відкриття, гранти тощо? При цьому, не варто розраховувати на те, що кожен з викладачів має всі ці регалії. У всіх своя кар’єра, пріоритети та досягнення. Оцінюйте все загалом. А якщо вас цікавить конкретний викладач, постарайтеся знайти інформацію про нього в інтернеті. Якщо він справді досяг певних висот у своїй кар’єрі, то про нього обов’язково буде корисна для вас інформація.
Відкритість та доступність.
Інтернет-школа, що поважає себе, повинна не боятися надавати повну інформацію про те, як проходить процес навчання. А також те, які документи ви отримаєте наприкінці навчання. Крім того, це допоможе вам уникнути можливих непорозумінь.
Також, на сайті школи має бути викладена інформація про те, які пропонують навчальні програми та курси. До того ж бажано детально. Тривалість навчання, вартість послуг та методи їх оплати. Загалом, що більше на сайті онлайн-школи інформації у відкритому доступі, то краще.
Комфорт у навчанні.
Чому ми обираємо онлайн-школи? Насамперед тому, що це дуже комфортно та зручно. Особливо для дорослих та зайнятих людей. Які, наприклад, хочуть вивчити іноземну мову, але при цьому вони не мають часу на те, щоб відвідувати оффлайн курси. Відповідно, онлайн школа повинна мати можливість запропонувати вам такі привілеї:
– Мати можливість вибирати час занять.
– Зрозумілий інтерфейс платформи.
– факультативні заняття та можливість особистого спілкування з викладачем.
– Можливість відстежувати свої успіхи.
– просунуті та різноманітні методики навчання. Серед яких в ідеалі має бути інтерактивне навчання.
Відгуки.
Для багатьох це є визначальним критерієм щодо того, яку онлайн-школу вибрати. Адже відгуки випускників школи об’єктивно говорять про те, який результат у результаті ви можете отримати. Однак, потрібно бути об’єктивним, для чого варто переконатися в їхній достовірності. І якщо ви бачите відгук, звертайте увагу на те, в якому стилі він написаний. Наприклад, такі компліменти як «класно», «шикарна школа», «почав говорити англійською через два тижні з нуля», та інші подібні лісові відгуки, швидше за все, це робота копірайтера. І це має вас насторожити. Більш правильним рішенням в даному випадку буде звернутися до інтернет-платформ, на яких розміщують відгуки реальні люди. І вони будуть більш об’єктивними.
У будь-якому разі сам факт того, що онлайн-школи ростуть як гриби після дощу, говорить про те, що вони дають результат. Головне, знайти ту, яка не просто виправдає, а й перевершить усі ваші очікування. І це більш ніж реально, потрібно просто приділити час цьому моменту, і ви отримаєте той результат, на який розраховуєте.