Народження дитини – це визначна та радісна подія для кожної сім’ї, до якої батьки мають належним чином та завчасно підготуватися.
Одна з ключових проблем, що вимагає у даному зв’язку вирішення, – облаштування та необхідне меблювання спеціальної кімнати для нового, наймолодшого члена родини.
Ця стаття розповість, які меблі потрібні для новонародженого, дасть слушні поради щодо їх вибору та розстановки в інтер’єрі дитячої кімнати.
Загальні рекомендації
Не залежно від площі відповідного приміщення, в якому ваш малюк проводитиме в перший рік свого життя найбільше часу, захаращувати відповідний простір не варто.
Фахівці радять обмежитися лише необхідними предметами меблювання та речами, а все зайве з цієї кімнати прибрати.
Килимів, важких портьєр, декоративних подушок та кімнатних квітів, що здатні накопичувати пил і бруд, у ній не повинно бути. За постійної наявності таких небезпечних предметів поруч із немовлям, у нього може з’явитися алергія.
Дійсно необхідні меблі для дитячої кімнати новонародженого – це ліжечко, комод або столик для сповивання чи заміни памперсів та шафочка для зберігання предметів гардеробу малюка і його іграшок.
Доцільно також в даному інтер’єрі обладнати комфортне місце відпочинку для дорослих – встановити в ньому невеликий диванчик або крісло, а якому мама зможе годувати немовля.
Речі у вигляді стільчика для годування та манежу придбавати доцільно пізніше, вже тоді, коли малюк навчиться сидіти.
Особливості видів та вибору ліжечка
Представлений у сучасному продажі такий вид меблів для новонародженої дитини має різні конструкційні типи. Він може бути класичним, у вигляді маятника або люльки.
Можна придбати також функціональне ліжечко для новонародженого типу трансформера.
Детально відмінності цих предметів меблювання описані нижче.
- Класична модель. Вона виготовляється з дерева і виконана в стандартних розмірах 120 х 60, 125 х 65 або 140 х 70 см. Наявність рухомої бокової стінки стане ергономічним рішенням для батьків – у такому випадку їм буде зручніше нахилятися до дитини. Добре, якщо висоту розташування основи для матрацу можна регулювати.
- Люлька – відмінне рішення для немовляток перших місяців життя. У ній малюк почувається особливо затишно й захищено. Проте у віці від 3 місяців обмежений простір такого спального місця для дитини, що підросте, стане замалим.
- Ліжечко-маятник. Це меблі для малюка, обладнані додатковим, встановленим біля основи механізмом. Завдяки відповідному елементу зі спеціальними направляючими, ліжко можна гойдати збоку, заколисуючи таким чином немовлятко перед сном.
- Ліжко-трансформер. Так називають особливий предмет меблювання, здатний «рости» разом зі своїм маленьким володарем. Таку можливість відповідній конструкції, що слугуватиме дитині не один рік, дають її розсувні елементи.
Деякі виробники виготовляють ліжечка-трансформери, які спершу приєднуються до спального місця мами, потім перетворюються на класичну модель, згодом на манеж, а ще пізніше на невеликий столик або диванчик для користувача старшого дошкільного та молодшого шкільного віку.
Якщо ви обираєте ліжечко для новонародженого, ключовими критеріями для нього є якість та безпечність. Найкращим рішенням стане такий виріб, виготовлений із натуральної деревини – берези, дуба, сосни, буку тощо.
Відповідна конструкція не повинна мати гострих кутів та має бути пофарбована екологічною фарбою чи лаком із гіпоалергенним складом.
Кольорова гама для такого спального місця малечі має бути спокійною, бажано однотонною, оскільки яскраві відтінки викликають у діток першого року життя збудження.
Комод
Порівняно недавно виробники стали виготовляти так звані комоди-пеленатори. Так називають багатофункціональні предмети меблювання. Їх можна використовувати водночас як звичайний комод із шухлядами для зберігання речей дитини та аксесуарів по догляду за нею та як пеленальний столик.
На поверхню комода-пеленатора можна класти найнеобхідніші предмети – в такому випадку вони завжди будуть під рукою.
А шухляди відповідного предмету меблювання використовують для збереження пелюшок, підгузків, одягу для немовляти, рушників, серветок, постільної білизни для нього тощо.
Перш ніж придбавати такі корпусні меблі, слід обов’язково зробити в кімнаті виміри – комод має гармонійно вписатися у передбачене для нього місце.
Крім габаритів, слід враховувати матеріал та забарвлення цього предмету меблювання. В ідеалі, його колір має бути подібним до відтінку ліжечка. Заслуговує на увагу дерев’яний комод для дитячої кімнати з добротним та якісним зібранням і лаконічним декором.
Шафа для малюка
Це ті меблі, що придбаваються не на один рік. Саме тому даний предмет обстановки дитячої кімнати має відповідати потребам немовляти, дошкільняти та школяра до досягнення ним підліткового віку.
Важливі критерії його вибору – конструкційна міцність та зручність і функціональність.
У пріоритеті моделі шаф із регульованими штангами, шухлядками та поличками. Можна віддати перевагу вузькій шафочці для предметів гардеробу та інших речей, необхідних для дитини перших років життя. У ній для всього цього не забракне місця. Потім, по мірі того як малюк підростатиме, можна буде докупити додаткові елементи, бо розмір одягу та число аксесуарів з часом буде збільшуватися.
Шафа для речей новонародженого може бути моделлю на кшталт шафи-купе з фасадом нейтрального кольору та шухлядами висувного типу.
Такий універсальний та популярний предмет меблювання підійде для збереження іграшок, верхнього одягу, великих конвертів, комбінезонів, пледів та ковдр, а пізніше – спортивного інвентарю і навіть книг.
Як правильно розставити меблі в дитячій: рекомендації
Ключове завдання відповідного процесу, до якого слід поставитися серйозно та відповідально – правильна, раціональна та безпечна організація простору в дитячій кімнаті.
Розташовувати в цьому приміщенні меблі слід так, щоб його мешканець, який дуже швидко підросте і почне повзати, а потім і ходити, мав можливість у цьому приміщенні активно пізнавати світ.
Фахівці радять розташовувати класичні меблі для дитячої кімнати так, щоб вона була зручною та безпечною:
- спальне місце малюка краще розмістити в зоні з гарним освітленням, але воно не повинно знаходитися безпосереднього поруч із вікном або коло батареї опалення (слушний варіант – встановлення ліжечка в кутку навпроти входу до кімнати);
- неподалік від ліжка доцільно встановити комод або сповивальний, пеленальний столик – він має бути стійким або прикріпленим до стіни, щоб малюк, коли почне вставати та ходити, випадково не звалив цей меблевий виріб на себе;
- біля ліжечка рекомендується поставити меблі для дорослих – компактний диванчик або крісло, сидячи на якому, мама зможе немовля годувати, заколисувати його та відпочивати.
Придбавати слід безпечні меблі для малюка – такі, що не створювали б ризику травм та не викликали алергії, не містили токсичних базових чи лакофарбових матеріалів.
Крім того, варто подбати про те, щоб у кімнатці немовляти не було відкритих розеток та не знаходилося гострих предметів. Підлога в ній має бути не слизькою. Килимових покриттів та щільних текстильних виробів у ній краще не розташовувати – вони сприяють накопиченню пилу.
Придбавати предмети меблювання в кімнату немовляти слід тільки ті, що мають сертифікат якості та виготовлені надійними виробниками.
Як гідний магазин із великим вибором якісного товару зарекомендував себе профільний онлайн-маркет Soloha.ua – у ньому можна купити меблі для новонародженого довговічні та травмобезпечні, стильні й ергономічні та за прийнятною вартістю.