Обладнання автомобіля включає вихлопну систему, що забезпечує очищення вихлопів шляхом фільтрації, зниження шуму роботи мотора та відведення відпрацьованих газів.
Ключовим вузлом відповідного механізму є глушник – це найбільший його елемент, що включає стінки та камери, у тому числі спеціальну камеру з поглиначем. Про призначення, можливі поломки даного пристрою, фактори, що провокують дані несправності, і шляхи їх усунення йтиметься далі.
Навіщо потрібний глушник?
Двигун авто, та й іншого транспортного засобу без вихлопної системи працює дуже голосно. Він видає звуки, схожі на гуркіт безперервної канонади артилерії, досить неприємні для людського вуха.
Для усунення відповідного шуму, що утворює в результаті звукової хвилі, авто обладнане вихлопною системою.
Відповідь на питання, навіщо потрібен глушник, очевидна: цей пристрій зменшує енергію звуку мотора, перетворюючи її на теплову енергію. Усередині конструкції даного вузла звук розсіюється, відбувається його дроблення, після чого він погашається.
Процес погашення шумів забезпечує внутрішній пристрій даного вузла, що включає множинні переходи та перебирання, камери і патрубки, виходи та входи, а також деталі з перфорацією, що ефективно розсіюють енергію звукової хвилі. Таке обладнання є своєрідним лабіринтом, яким рухаються відпрацьовані силовим агрегатом авто гази.
Автомобільний глушник купити в Україні пропонують магазини запчастин. Вибирають їх з урахуванням марки машини та виробника.
Що буде, коли прогорів глушник?
У разі прогорання даного елемента двигун машини працюватиме різко і голосно, приблизно так, як в умовах прямотоку.
Додатковою ознакою, що вказує на відповідну поломку, є відсутність диму. Гази з труби в цій ситуації не виходитимуть, залишаючись десь на внутрішній поверхні системи.
Порушення роботи цього вузла може бути спровоковано втратою герметичності глушника в місцях з’єднань, пробиттям його або руйнуванням зсередини. Не виключаються ситуації, коли цей компонент просто відвалюється. Ознаки такої поломки аналогічні – гучний звук при запуску двигуна та відсутність диму з вихлопної труби.
Чому прогорає глушник?
Даний компонент вихлопної системи досить вразливий до впливу несприятливих факторів навколишнього середовища.
Скоротитися термін служби глушника через прогорання здатний з низки причин:
- часте та тривале перебування автотранспортного засобу під дощем, снігом або на сонці;
- контакт механізму під час його експлуатації з агресивними хімічними сполуками, особливо у холодну пору року;
- їзда неякісними, нерівними дорогами, які викликають вібрації працюючого мотора;
- постійні дрібні пошкодження конструкції вихлопної системи з-за каменів, що летять з-під коліс;
- поїздки на авто переважно на невеликі відстані та тривала робота двигуна на неодружених оборотах;
Автомобілістам, які цікавляться, від чого прогорає глушник, варто знати і те, що до цієї поломки призводять також різкі коливання температурного режиму.
У морозну погоду всередині цього вузла має місце утворення конденсату, тобто вологості, що руйнує метал.
Скоротити термін експлуатації глушника може спочатку невисока якість виготовлення, у тому числі відсутність оцинкованого або алюмінійованого антикорозійного покриття. Найбільш довговічними є варіанти титанові та з нержавіючої сталі.
Як вирішити проблему прогорання?
Якщо отвір, що утворився, на даному пристрої невеликий, можна спробувати реанімувати деталь, що прийшла в непридатність самостійно.
Деякі домашні фахівці вважають, що в даному випадку можна використовувати зварювання, нормальне або холодне. Такі ремонт виконують в умовах гаража.
Серед автомобілістів існує й інша, альтернативна думка з приводу того, чим можна залатати глушник, що прогорів. Вони рекомендують при цьому використовувати спеціальний засіб – керамічний герметик.
Справді такі заходи можуть дати позитивний результат. Але лише на нетривалий час.
Найбільш надійним варіантом є професійний ремонт пошкодженого вузла вихлопної системи авто на підприємствах автосервісу. Ці компанії використовують спеціальні, якісні витратні матеріали та нові, надійні технології зварювальних робіт.
Цей процес передбачає виконання зварювання в середовищі інертних газів, що запобігає перегріву деталей, що близько знаходяться. Якщо є порушення цілісності внутрішніх компонентів, таких як трубки і перегородки, їх замінюють, як і термостійкий наповнювач, попередньо розкривши корпус конструкції.
Єдиним придатним для зварювання металом є спеціальний сталевий сплав для вихлопних систем. Фінішний етап даного ремонту – обробка поверхонь захисним складом та нанесення на них термостійкої фарби.
Якщо сильно прогорів глушник, що робити в такій ситуації найкраще – це вирушити до магазину за покупкою нової деталі.
UKR PARTS – надійна платформа з продажу глушників вихлопних газів
У Києві можна замовити таке обладнання саме в цій компанії. У столиці УКР ПАРТС має кілька пунктів видачі замовлень, у яких можна забрати відповідні запчастини самовивозом. В інші регіони країни таке автомобільне обладнання доставляється поштовими сервісними службами.
Переваги цього продавця – глушники від топових виробників, наявність гарантії та об’єктивні ціни.