Велика кількість компаній поступово переходять на ERP-системи. Якщо у невеличкому бізнесі без неї можна обійтись, то середній і великий потребує більшого обсягу зберігання даних. Тому система, яка вміє зберігати і обробляти великий обсяг інформації, вкрай важлива.
Чому ERP-системи такі важливі для бізнесу?
Будь-яка організація прагне налагодити робочий процес, підвищити ефективність і зручність співпраці. Це запорука успіху і розвитку бізнесу. Перед тим, як прийняти важливе рішення по зміні системи, потрібно зрозуміти, що таке erp і як воно працює. Цей інструмент оптимізує робочі процеси, здійснює планування ресурсів і управління бізнесом в цілому. Тому він активно використовується у різних підприємствах, що допомагає досягти більшого.
Галузь 1: Виробництво
Виробництво є вкрай важливим у будь-якій країні. Саме це впливає на економіку. Новітні цифрові технології здатні збільшити прибутки. До основних переваг використання ERP у виробництві, слід віднести:
- безпеку зберігання даних;
- автоматизацію роботи із замовленнями;
- об’єднання всіх відділів компанії;
- зменшення ризиків;
- контроль якості продукції і запасів.
Новітні цифрові інструменти включають в себе декілька модулів. Один з них бере на себе управління виробничими процесами. Інший відповідає за фінансові операції, розрахунки, веде бухгалтерський облік.
Галузь 2: Рітейл (роздрібна торгівля)
У роздрібній торгівлі є велика кількість різних тонкощів. Тому краще впровадити ERP-систему для зручності. Вона допоможе розібратися і впорядкувати всі процеси, пов’язані із продажем, оплатою, маркетингом. Крім цього, менеджмент компанії зможе контролювати дані у реальному часі, що позитивно вплине на ефективність. Використання даного інструменту для рітейлу має і інші переваги:
- ведення клієнтської бази;
- контроль співробітників;
- автоматичний облік фінансових операцій;
- управління знижками і будь-якими змінами в цінах.
Відстеження замовлень відбувається моментально. Це дозволить швидко обробляти замовлення, контролювати клієнтську базу, підтримувати з ними відносини. Тим більше всі фінансові операції будуть знаходитися в повній безпеці.
Галузь 3: Фармацевтика
Фармацевтика відрізняється великою складністю, жорсткою конкуренцією і необхідністю дотримання вимог. Продукція має відповідати потребам споживачів. Тим більше ціни оптової і роздрібної торгівлі постійно змінюються, що потребує контролю. ERP рішення саме для фармацевтичної промисловості допоможе вирішити проблему. Завдяки впровадженню інновацій є змога контролювати і збільшувати обсяг замовлень, асортимент продукції. Якщо спростити цей ланцюг, вдасться досягти успіху.
Галузь 4: Логістика та транспорт
Керування потоком матеріалів і товарів, відстеження і контроль перевезення, стане більш зручнішим із використанням спеціального програмного забезпечення. ERP в логістичній промисловості надає значні переваги:
- координація зручних і економних перевезень;
- управління складами і персоналом;
- забезпечення регулярного технічного обслуговування;
- зменшення витрат на транспортування.
Добре підібрана стратегія викликає довіру у клієнтів. Тому правильне прорахування маршруту принесе неабияку користь. Це зробить доставку швидкою і безпечною.
Галузь 5: Будівництво
Будівельні компанії мають велику відповідальність. Вони повинні вміти розпоряджатися ресурсами, правильно планувати проект. Адже один невірний крок призводить до не самих приємних наслідків. Інтегрована платформа здатна взяти на себе безліч завдань: планування і управління проектами, оцінку вартості новобудови, складання звітів і прогнозів.
Як вибрати ERP-систему?
При виборі головне вирішити, в якому саме відділі потрібно оптимізувати роботу. Існують деякі критерії, які допоможуть зробити остаточний вибір:
- функціональність;
- масштабність;
- вартість;
- технічна підтримка;
- захист і стабільність;
- зручність використання.
Тим, хто погано розбирається в новітніх технологіях, варто проконсультуватися з фахівцями. Професіонали, які працюють в даній сфері, допоможуть підібрати платформу під конкретний бізнес. У будь-якому разі віддається перевага рішенням, що можуть масштабуватися відповідно до бізнесу.
Висновок
Необов’язково використовувати всю платформу. Адже для свого бізнесу є змога підключити окремий модуль, який оптимізує конкретний процес. Наприклад, для виробництва або магазину буде достатньо модуля закупівель і постачання. Не всі системи однакові і придатні для кожної галузі. Визначивши конкретні вимоги, є шанс на успішне використання платформи.