Людство завжди відчувало до золота особливе ставлення. Жовтий дорогоцінний метал панував на землі, віршуючи історію цілих країн і континентів, впливаючи на долю народів та націй. Історія не може дати точні часові рамки, протягом яких золото увійшло в ужиток людини, ставши основним інструментом соціально-громадського та політичного впливу. Зараз вироби з золота, як, наприклад, жіночі каблучки https://skygold.com.ua/zhenskie-kolca ланцюжки та сережки бренду «SkyGold», «Золотий вік» та інших – це невід’ємні речі, які дівчата бажають мати в своєму арсеналі. Золоті прикраси різноманітні і виготовляються з різних видів сировини, про які і буде зараз йти мова.
У побуті та в комерційних цілях використовуються такі види жовтого металу:
- жовте золото;
- біле золото;
- червоне золото та його різновид рожеве золото;
- зелене;
- золото з блакитним або синім відтінком;
- рідке фіолетове золото;
- буре золото чи коричневе;
- чорне золото.
Усі перелічені види — це штучно створені сплави, що мають свою певну цінність та сферу застосування, але найпопулярнішими є 3 види.
Жовте золото
Всі зазвичай уявляють золото як метал жовтого кольору, що має чистий сонячний блиск. Це природний колір дорогоцінного металу. Щоб використати викопне золото для виробництва ювелірних прикрас, що мають достатню міцність, до нього додають лігатури срібла та деяку кількість міді. Величина відсоткового змісту у поєднанні зі сріблом відбивається на відтінку золота, роблячи його світлішим. З метою надати золоту більш темного та насиченого сонячного відтінку, у сплав включають лігатуру міді. Чим більший відсоток міді, тим темнішим виглядає готовий виріб. Відповідно від обсягу лігатури, від відсоткового вмісту цих двох металів залежить і золота проба.
Біле золото
Менш популярне біле золото, у якого характерний холодний сталевий відтінок. Однак ювеліри активно використовують цей метал для виготовлення дорогих прикрас, до складу яких включено коштовне каміння та діаманти. Оправа з білого золота надає дорогоцінному камінню більшої виразності. Золото білуватого відтінку виходить в результаті поєднання копалин золота з лігатурою білого металу і паладію.
Трапляються дорогоцінні сплави, де має місце лігатура нікелю або в невеликій кількості є платина. Сплави з включенням платини найдорожчі, однак, і за якістю, таке золото найміцніше та стійке до механічного впливу. Предмети розкоші та ювелірні прикраси, майстерно виготовлені з білого золота, виглядають багато і розкішно, зберігаючи на тривалий час свою привабливість.
Червоне золото
Щоб золото заграло темними та благородними відтінками, в сплав включають мідну лігатуру. Прикраси та вироби з такого золота мають необхідну міцність, вони стійкі до механічних пошкоджень і хороші в носінні. У червоному золоті лігатура міді становить 50%, тому метал виглядає зовні червонуватим.
Перераховані види золота мають найвищі проби, використовуються головним чином в ювелірній сфері і є основним матеріалом для виготовлення ювелірних прикрас.