Перукар-спеціаліст, завданням якого є робота з волоссям, догляд за ним, відновлення, створення красивих образів. Професія перукаря означає не лише фарбування, відновлення волосся чи стрижка, а перш за все це наявність креативу та творчості, адже саме цей спеціаліст створює стильний, неповторний образ людини. У цій статті розповімо де навчатись на перукаря, з чого краще починати свою діяльність, переваги та недоліки професії, скільки заробляє перукар тощо.
Де навчатись на перукаря?
Вчитись на перукаря нині є можливість у державних закладах або на професійних курсах. Якщо говорити про заклади, то для отримання професії необхідно вступати в училище або коледж, тривалість навчання від 1-го до 2-х років(залежить від закладу та програми навчання, після закінчення навчального закладу можна отримати диплом молодшого спеціаліста, або можна пройти курси для перукарів, навчання триває кілька місяців, після чого видають сертифікат, такий варіант підійде для тих хто хоче опанувати професію з самого початку, для підвищення кваліфікації або після закінчення навчального закладу для покращення та тренування своїх навичок.
Обираючи формат навчання необхідно враховувати свої цілі, вимоги, наявність необхідної кількості часу на навчання, професіоналізм та досвідченість викладачів.
Скільки потрібно вчитись на перукаря?
Скільки вчитись на перукаря залежить від обраного формату навчання. Навчання в училищі, коледжі триває 1-2 роки, залежить від програм навчання у закладі, курси перукарів є різноманітні по тривалості: 3 місяці, пів року, рік, а також є можливість навчання в університеті 5 років після чого отримати професію модельєр-перукар. Отримавши освіту в різних форматах навчання, варто пам’ятати, що це творча професія, яка постійно розвивається, оновлюється, тому навчатись потрібно постійно, підвищуючи свою кваліфікацію, рівень знань та навичок.
Перукарські спеціалізації:
Перукар — стиліст — спеціаліст займається фарбуванням, стрижкою волосся цим самим створює новий образ.
Перукар — універсал — виконує жіночі, чоловічі стрижки, фарбує волосся, проводить відновлюючі процедури.
Брейдер — спеціалізується на плетінні дредів, африканських косичок.
Колорист — займається фарбуванням волосся
Майстер експрес стрижок — виконує найпростіші стрижки за лояльними цінами.
Вимоги до перукаря
- Спеціальна профільна освіта;
- Наявність портфоліо, стажу роботи;
- Витривалість, терплячість, вміння слухати;
- Відмінний зір;
- Стійкість до хімічних запахів;
- Ввічливість, пунктуальність.
Переваги професії:
Кожна професія, перукар в тому числі має свої переваги та недоліки, які варто враховувати пов’язуючи своє життя з даною діяльністю.
Швидке навчання (професія не вимагає вищої освіти, достатньо вивчитись в професійному училищі, коледжі чи пройти курси)
Творча професія (обираючи такий напрям діяльності потрібно мати відчуття креативності, творчості, бо саме перукар створює нові, стильні, оригінальні образи)
Можливість працювати у зручний для вас час (запис клієнтів проводить спеціаліст самостійно відповідно до вільного часу)
Можливість працювати вдома (є хорошою та зручною можливістю для молодих мам, наприклад)
Недоліки:
Витривалість (майстер постійно перебуває на ногах, з часом може виникати біля в спині, ногах, поява варикозу)
Підхід до клієнта (серед клієнтів не завжди будуть ввічливі люди, а і скандальні, до чого потрібно бути готовим і вміти знайти вихід з напруженої, конфліктної ситуації)
Самостійне просування власних послуг (реклама в соціальних мережах, ведення особистої професійної сторінки)
Конкуренція (на початку діяльності може виникнути проблема з пошуком клієнтів і встановлення мінімальної вартості на послуги, для залучення більшої кількості людей)
Скільки заробляє перукар?
На сучасному ринку праці професія перукар є досить актуальною і привертає до себе тих, хто бажає гарно заробляти та втілювати творчі ідеї. Заробітна плата перукаря може бути різною і залежить від багатьох факторів: досвіду роботи, навичок надання широкого спектра перукарських послуг, кількості клієнтів, яким були надані послуги, місця роботи (наприклад працюючи у великому місті, в елітному салоні заробіток буде відповідно хорошим та стабільним або набравшись досвіду і маючи особистих клієнтів можна відкрити власну справу, відповідно заробіток буде також більший).
Корисні поради
Велике значення у професії відіграє не так освіта перукаря, як наявність досвіду, саме тому більше практикуйте та набивайте руку.
Беріть участь у різноманітних професійних курсах для перукарів, майстер-класах, конкурсах, такі заходи дають можливість отримати більше нової інформації, обізнаність про сучасні підходи до фарбування, техніки, відновлення, матеріали для роботи, покращують навички.
Завжди навчайтесь, навіть тоді коли станете професіоналом своєї справи з досвідом, постійно відвідуйте конференції та інші корисні заходи, де дізнатися можна оновлену інформацію у своїй професії.
Пропрацьовуйте проблемні техніки, практикуйте.
Професія перукаря є творчою та цікавою, якщо ви мрієте опанувати її необхідно мати терпіння, завзяття та бажання, що допоможе досягти мрій та задумів. Вірте у себе та свої сили і усе обов’язково вийде.
Більше корисної інформації читайте в рубриці Красота та Здоров’я на нашому порталі.