Бальнеологічні курорти славляться цілющими мінеральними водами, які мають унікальний хімічний склад. Вони допомагають покращити стан шкіри, зміцнити імунітет та нормалізувати обмін речовин. Саме такі курорти пропонують широкий спектр процедур: ванни, інгаляції, грязьові обгортання та фізіотерапію, що в комплексі чи навіть поодиноко мають вагомий вплив на людський організм.
Чи є в Україні бальнеологічні курорти, де саме вони розташовані, який з них варто обрати в першу чергу та які хвороби лікують у таких місцевостях – розкажемо у сьогоднішній статті.
Курорт Трускавець – №1 в Україні
Трускавець є знаменитим оздоровчим містом Львівської області, що розташоване у передгір’ї Карпат із східного напрямку. Регіон з помірно-вологим кліматом, який оточений з усіх сторін лісами і вважається екологічно чистою зоною. Не дивно, що лікування в Трускавці вважається одним із найкращих. Кожного року це місто відвідує багато відпочивальників, аби пройти оздоровлення, зарядитись енергією та помилуватись неймовірно красивими краєвидами і чистим повітрям.
До того ж у Трускавці добре розвинена інфраструктура, представлено багато готелів, приватних секторів, які здають для проживання, санаторіїв, лікувально-діагностичних центрів, де можна пройти якісне лікування, чимало масажних та SPA-салонів, які пропонують як класичні процедури так і екзотичні, а для любителів смачно поїсти є великий вибір ресторанів, кафе, які незважаючи на дієтичне меню пропонують смачні та вишукані страви.
Славиться курорт і мінеральними водами, яких у даному регіоні близько 14 джерел, з покладами озокериту та інших необхідно важливих та корисних речовин і мінералів. Найвідомішою мінеральною водою тут є “Нафтуся” аналогів по складу якій немає ніде у світі. Широко застосовується для лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, виведення шлаків з організму, підвищення імунітету – саме такі унікальні властивості води, її складу та впливу на організм роблять містечко оздоровницею всієї України.
Крім того, культурний відпочинок у Трускавці передбачає відвідування музеїв, кінотеатру або дельфінарію, торгових центрів, а родзинкою міста є курортний парк з чистим гірським повітрям, прогулянки яким дають сили, енергію та відчуття єдності з природою.
Оздоровчий профіль бальнеологічних курортів
Такі курорти являють собою оздоровниці, основною метою лікувального процесу яких є застосування мінеральних вод, які мають свої особливості та показання. Всі санаторії мають широку спеціалізацію, на відпочинок для зміцнення здоров’я щорічно приїздять десятки тисяч людей з різними гастроентерологічними, урологічними, ендокринними захворюваннями (пієлонефрити, гастрити, простатит, ішемічна хвороба серця, остеохондрози, бронхіти тощо).
Оздоровчі центри, санаторії надають відвідувачам якісні лікувально-діагностичні послуги на європейському рівні, консультації та лікування проводяться досвідченими та висококваліфікованими спеціалістами різного профілю, а діагностику проводять за допомогою сучасної апаратури.
Лікарі для ефективного результату рекомендують проходити лікування на бальнеологічних курортах не менше 2-х тижнів, найкращим варіантом є звісно 21 день, проте кожен обирає тривалість перебування відповідно до своїх потреб та можливостей.
Лікувальна дія мінеральних вод
Про вплив цілющих вод на організм людини можна говорити досить таки багато, адже вода має унікальні властивості, а саме необхідні та корисні для здоров’я мікроелементи, речовини.
Насамперед ванни з мінеральними рідинами покращують окисно-відновні процеси, поліпшують обмінні процеси, підвищують імунітет. Вживання води сприяє активізації перистальтики шлунку, лікує гастроентерологічні, ендокринні хвороби.
Найчастіше у лікувальній практиці використовують вуглекислі, радонові, кремнієві, термальні, натрієві мінеральні води. Використовують води як питне лікування, зрошення слизової оболонки, ванни, тюбаж, промивання шлунку.
Покази до бальнеолікування
Якщо ви маєте хоч одну із перерахованих нижче проблем, то бальнеологічний курорт – це саме те, що вам потрібно.
- Захворювання серцево-судинної системи:
- гіпертонічна хвороба
- кардіосклероз
- вади мітрального та аортального клапана
- Порушення опрно-рухового апарату:
- остеохондроз
- міжхребцеві кили
- Хвороби органів травлення:
- панкреатит
- холецистит
- жовчнокам’яна хвороба
- Сечостатеві захворювання:
- Пієлонефрит
- Простатит
- Сечокам’яна хвороби
- Порушення обміну речовин
- Захворювання ендокринної системи.
Протипокази бальнеолікування
Заборонено проводити лікувальний процес з використанням мінеральних вод при захворюваннях, які перебігають у гострому періоді, інфекційні хвороби, кровотечі, подразнення шкірних покривів, алергія, хвороби з важкими супутніми проявами, ІІ триместр вагітності.
Перед відвідуванням курортів відвідувачі проходять ретельне обстеження, лікар надає всі потрібні рекомендації, щодо необхідних маніпуляцій та процедур відповідно до віку, особливостей організму, виду, тяжкості захворювань та наявності супутніх хворобливих проявів.
Інші бальнеологічні курорти України
Курортів, де проводиться лікування мінеральними водами (окрім Трускавця), в Україні є чимало. Тож кожен в праві обрати саме той, який йому подобається найбільше. Розташовані вони в різних регіонах нашої країни, тому з легкістю можна вибрати те місце, яке не тільки задовольнить власні уподобання та потреби, але й буде максимально вигідним з точки зору доїзду.
Перерахуємо найкращі бальнеологічні курорти України та стисло розкажемо про кожен з них.
Моршин
Курорт з цілющими джерелами, оточений прикарпатськими лісами. Основною спеціалізацією тут є лікування хвороб шлунково-кишкового тракту, печінки, порушень обмінних процесів в організмі. Тутешні мінеральні води для лікування здавна користуються попитом та популярністю, адже з давніх давен використовуються для позбавлення від багатьох хвороб. У даному регіоні “Моршинська” вода має унікальний склад, очищається через піщані фільтри, насичується вуглекислим газом та застосовується за призначенням лікаря.
Шаян
Відмінний варіант для повноцінного, корисного відпочинку та оздоровлення. В даному регіоні видобувають мінеральну воду “Шаянську”, яку застосовують при хворобах шлунку, печінки, жовчовивідних шляхів.
Свалява
Курорт відомий видобутком лужно-вуглекислих вод, по типу “Боржомі”, застосовують з лікувальною метою у поєднанні з фізіотерапевтичними процедурами, ванами.
Поляна
Досвідчені лікарі проводять оздоровчі процедури, призначають пиття мінеральних вод, зокрема “Поляна квасова”, показами до вживання є хронічний гастрит, панкреатит, цукровий діабет, пієлонефрит. Мальовничі краєвиди радують не лише око відпочивальників, але і душу.
Кваси
Славиться цілющими водами різного складу (кальцієво-кремнієві, сірководневі, гідрокарбонатні, натрієві), містить близько 15 джерел. На території курорту розташований санаторій “Гірська Тиса”, що спеціалізується на лікуванні хвороб опорно-рухового апарату та центральної нервової системи.
Підсумуємо
Рекреаційні ресурси бальнеологічних курортів України застосовують для оздоровлення, покращення фізичного стану, підвищення імунної опірності організму. Обравши один із таких курортів, ви не лише оздоровите тіло, а й отримаєте емоційне перезавантаження, відчувши гармонію з природою.