Хотин – дуже красиве та автентичне містечко, яке зручно вмостилося на берегах Дністра у Чернівецькій області. Це – край історичних подвигів, чудової природи та неймовірних людей. Сюди обов’язково треба навідатися, щоб надихнутися духом свободи, намилуватися красою та унікальністю української землі. Відпочинок в Хотині – це маст-хев кожного українця.
Чим особливе місто Хотин?
Хотин – неймовірне містечко, яке лежить на правому березі величного Дністра. Це історична область Бессарабія. Зовсім поруч знаходиться гірська річка Прут та власне Карпати. До обласного центру Чернівці всього 62 кілометри, до Хмельницького -125 кілометрів, до Вінниці – 241 кілометр, до Львова – 290 кілометрів.
Хотин за час свого існування встиг побувати у складі різних держав, що вплинуло на його забудову та розвиток. Засноване місто 22 вересня 1002 року. Спочатку містечко було у складі Київської Русі, потім Галицько-Волинського князівства. У XIV столітті Хотин був у складі Шипинської землі, а у 1373 році він увійшов у склад Молдови. У XV—XVI Хотин був резиденцією молдовських господарів. У XVI столітті був у складі Польщі. Потім знов перейшов під владу Молдовського князівства, а тоді увійшов до Османської імперії.
Протягом певного часу Хотин переходив із рук в руки і ним періодично володіли, то поляки, то османи. Тут часто бували і козаки, проходили знамениті битви. Хотин пов’язаний з іменем Вишневецького, Хмельницького, Конашевича-Сагайдачного.
На початку позаминулого століття Хотин анексувала Російська імперія. Місто стало центром Бессарабської губернії. З 1918 року Хотин був частиною Румунії. З 1940-го року – у складі Радянського Союзу, з початком Вітчизняної війни – під румунською окупацією. З 1991 року Хотин є частиною незалежної України.
Відпочинок в Хотині: що подивитися в місті?
Найвідомішою пам’яткою міста є Хотинська фортеця. Це середньовічна фортеця, яку побудували у XIII–XVIII столітті. Проте конкретної дати побудови першої фортеці на цьому місці невідомо. Кажуть, що її звели на місці руського городища. Розбудовувати фортецю почав князь Данило Галицький. Коли проводили аналіз суміші, з якої побудовано фортецю, то виявилось, що вона датується ХІ-ХІІ ст.
Хотинська фортеця була центром різних історичних подій, битв. На даний момент фортеця складається з:
- П’яти оборонних веж;
- Палацу коменданта.
- Офіцерських казарм.
- Церкви, яка має фрагменти давніх розписів.
З 24 серпня 1963 року Хотинська фортеця є пам’ятником архітектури. Тут знімалися різноманітні фільми, так як «Захар Беркут», «Тарас Бульба», “Балада про доблесного лицаря Айвенго” та ін. Розташована у м. Хотин, вул. Фортечна 1а.
Одним із важливих пам’ятників є Хотинська митниця. Це старовинна будівля XVII-XVIII століття. Митниця – це торговий будинок, де колись активно вирувало життя. Вона являє собою одноповерховий будинок прямокутної форми, який має склепінчасті пивниці. Колись він був оточений галереєю з арками. Розташовується у Хотині на вулиці Святo – Покровській 30.
Однією з давніх пам’яток є Свято-Покровський собор. Його звели у 1867-1868 роках. Навколо церкви є красивий міський парк. А також біля собору є будинок 1868 року. Крім того, тут можна побачити спортивну школу, яка раніше була костелом, церкву Олександра Невського.
А у 2011 році був створений національний природний парк «Хотинський». Він займає площу 9431,7 га і знаходиться в басейні річки Дністер.
У 1934 році румуни побудували Міський театр. Він був збудований у цікавому стилі – неорумунське бринковяну.
Цікаві факти про місто Хотин
- У Хотинській фортеці поєдналися християнство і мусульманство.
- У 1621 році відбулася Хотинська битва, яка стала символом козацької мужності.
- Колись у замку був комплекс з банями та басейном. А ще тут був гарем з дівчатами.
- У 1890 році біля хотинської фортеці було знайдено скарб – монети різних країн.
- Ніхто ніколи не захоплював Хотинську фортецю штурмом.
- Зі східної сторони є вежа смертників. Звідси скидали людей, яких засуджували на смерть. Висота – 45 метрів, тому тут ніхто не міг вижити.
- На стінах є незвичайні символи, які лишили християни при будівництві.
- На одній зі стін є волога пляму. За легендою, це сльози загиблої дівчини або замурованої людини. Насправді, це волога пляма, утворена оліфою.
- У замку є колодязь. Але кажуть, що його ніхто не споруджував. Під час облоги дівчина з глеком води намагалася дістатися до воїнів, але її вразила ворожа стріла. На місці її смерті утворився колодязь.
Хотин – це красиве місто Буковини, яке точно сподобається кожному, хто його відвідає. А відпочинок в Хотині залишить тільки приємні спогади.
Проте, Чернівецька область різноманітна і неповторна, тож, окрім міста Хотин, тут ви знайдете ще багато туристичних місць та красивих локацій.