Тепла пора року була б ідеальною у всіх відносинах, якби не одне «АЛЕ». Комарі. Літаючі кровопивці, що настирливо дзижчать та кусаються. Навіть попри свої мініатюрні розміри, вони приносять кожному з нас безліч занепокоєнь. Особливо коли ми відпочиваємо на природі та тим більше біля водойми. Все б нічого, якби не їхні укуси, які перетворюються на вельми не естетичні рожеві шишечки, які сверблять.
Відбувається це тому, що проколюючи шкіру своїм хоботком, під шкіру потрапляє комарина слина з певними білками та ферментами. Імунна система людини реагує на них, що є причиною появи запалень. У більшості з нас реакція може бути непомітною. Але в деяких, імунітет веде себе агресивніше, від чого, крім набряку, може піднятися температура або погіршиться загальне самопочуття.
Як позбутися сверблячки та дискомфорту?
Охолодження
Щоб запобігти запаленню постарайтеся якнайшвидше додати до місця укусу кубик льоду або будь-який інший холодний предмет. Це сповільнить приплив крові, отже, і реакцію організму на чужорідний білок. Як мінімум, тримайте кригу близько 3-х хв.
Спиртова серветка
Спирт руйнує ферменти і білки, що потрапили під шкіру зі слини комара. Отже, є всі шанси, що сліду від укусу не залишиться. Просочіть будь-яку тканину невеликою кількістю спирту або горілки, і прикладіть до шкіри або протріть.
Лосьйон з каламіном
Ще один ефективний засіб, що значно зменшує свербіж. Використовувати також як і спирт.
Безрецептурні стероїди
Якщо ви схильні до комариних укусів або вирушаєте на природу, купіть про всяк випадок в аптеці крем на основі гідрокортизону. Наносити його потрібно на сам укус у невеликій кількості м’яко втираючи у шкіру. Так само діє і антигістамінна мазь, знижуючи ризик запалення та почуття сверблячки.
Чайний пакетик
Найкраще використаний і прохолодний, оскільки новий може зробити пляму на шкірі. Чай може бути не тільки чорний, але ромашковий, що має заспокійливий ефект. Чому сприяють флавоноїди і терпеноїди, що містяться в ньому, мають антигістамінні та антиоксидантні властивості. Тримати пакетик дома укусу потрібно щонайменше 10 хв., у своїй щільно його притиснувши. Про всяк випадок, ви можете зберігати пакетики в холодильнику, щоб у будь-який момент можна було зробити такий компрес.
Масло чайного дерева
Дуже ефективно при місцевому нанесенні, але зловживати ним не варто, тому що при тривалому впливі може виникнути подразнення шкіри. Значно знижує можливість появи запалення. Крім того, комахи не переносять його запаху, завдяки чому масло чайного дерева можна додавати в аромалампу і запалювати її на ніч.
Харчова сода
Щоб укуси не свербіли і не свербіли, зробіть пасту з соди та води середньої густоти. Нанесіть точково на місця укусів. Як одразу, так і протягом дня.
Столовий оцет
Кислота, що міститься в ньому, швидко і ефективно руйнує білки комариної слини. Відразу після укусу протріть його оцтом. Засіб діє тільки при свіжих укусах.
Алое вера
Якщо у вас на підвіконні росте це диво-рослина, обов’язково скористайтеся ним, протерши свіжим зломом листа область укусу. Сверблячка від нього значно зменшиться.
Бджолиний мед
У цьому солодкому продукті є каталаза, фермент, що руйнує білок. Якщо відразу змастити місце укусу медом, запалення може не бути. А щоб не липнути, прикладіть зверху ватяні тампони.
Вівсянка
Можна використовувати вівсяне борошно якщо воно у вас є або подрібнити пластівці. Змішайте борошно вівсяне з водою до отримання пасти, зберігайте в холодильнику і в разі необхідності наносите на укус.
Є випадки, коли з комариним укусом варто звернутися до лікаря. Наприклад, укуси не зникають протягом кількох днів. Або якщо запалення стає більшим. З’явилося почуття втоми чи погіршилося самопочуття. І, звичайно ж, при появі виділень.