Сьогодні багато хто цікавиться переїздом в інші країни. Причини у всіх різні. Хтось багато подорожував. Йому сподобалася одна з країн і він хотів би там жити. У когось за кордоном є родичі, друзі чи просто знайомі, з якими хочеться бачитися частіше. Буває й так, що кохання не знає географічних кордонів, тому людина знаходить свою другу половинку далеко за межами своєї держави. Звичайно, рано чи пізно у такому випадку постає питання про переїзд. Варто також зважати на кар’єрні перспективи. Іноді переїзд стає необхідністю заради пошуку високооплачуваної роботи або зайняття більш відповідальної посади. Сучасні компанії часто мають філії в різних країнах, що створює додаткові можливості для професійного розвитку.
Цілком логічно, що виникає питання: а куди краще переїхати жити? Варіантів насправді досить багато. Вибір залежить від ряду нюансів. Комусь подобається щось одне, а для когось важливим є щось зовсім інше. Про це ми й пропонуємо поговорити у цій статті. Ми зібрали для вас добірку кращі країни для еміграції – ТОП 10.
Яка країна найкраща для переїзду: критерії вибору
Безумовно, кожен має власне уявлення про те, що є важливим при виборі місця для життя. У всіх різні погляди, пріоритети та потреби. Хай там як, але є певні загальні критерії, які бажано враховувати при виборі місця для ПМЖ. Ось вони:
- По-перше, це економічна ситуація обраного регіону. Сюди входить рівень доходів, стабільність місцевої національної валюти, перспективи працевлаштування та кар’єрного росту;
- По-друге, особливості законодавства. Почати слід з аналізу можливості постійного проживання, а потім і перспектив отримання громадянства. У деяких країнах процес дуже складний. Іноді краще віддати перевагу тим варіантам, де легко отримати ПМЖ. Не забувайте й про податкове законодавство. Умови мають бути для вас вигідними;
- По-третє, звертайте увагу на простоту культурної та загальної адаптації, зокрема мовний бар’єр, ставлення місцевого населення до іммігрантів тощо. Крім того, для багатьох значну роль відіграє клімат;
- По-четверте, якість життя: медицина, освіта, екологія, безпека;
- По-п’яте, вартість життя. Щоб розібратися з цим, слід відштовхуватися від витрат на житло, цін на продукти та різноманітні послуги.
Куди поїхати з України на ПМЖ?
- Канада
Це досить популярний варіант серед наших співвітчизників, які шукають, куди мігрувати. Людей приваблює високий рівень життя, стабільна економіка, соціальні гарантії. Що стосується клімату, то він там досить різноманітний і все залежить від обраного регіону Канади. Зими в центральній та східній частинах дуже холодні, з рясними снігопадами, тоді як західне узбережжя м’якше й дощове. Найпопулярніші міста: Торонто, Ванкувер, Монреаль, Оттава. Що стосується складності переїзду, то є різні програми імміграції, але слід пам’ятати, що процес тривалий. Також враховуйте, що там зараз дуже високі ціни майже на все.
- Німеччина
Це теж досить популярне рішення. Головні переваги: розвинена економіка, якісна медицина, перспективи працевлаштування. При цьому в країні зараз спостерігаються певні економічні проблеми, які поки не зачіпають звичайних людей, але ніхто не знає, як буде далі. Що стосується складності, то необхідні знання німецької та терпимість до бюрократії. Відношення з боку німців до мігрантів зараз на порядок гірше, ніж раніше. Кращі міста: Берлін, Мюнхен, Гамбург, Франкфурт. Зими прохолодні, але не суворі, а літо тепле, з рідкими спекотними періодами. Сонячних днів не так багато, як хотілося б.
- Іспанія
Багатьох вона приваблює теплим кліматом. Ідеальним рішенням є проживання десь біля моря. Всі люблять відпустку на пляжі, а це майже постійний курорт. Також до плюсів можна віднести невисоку вартість життя, хорошу медицину, вигідні умови для підприємців. Кращі міста для життя: Барселона, Мадрид, Валенсія, Малага. Мінуси: необхідні фінансові гарантії, довге оформлення документів.
- Португалія
Якщо говорити про основні переваги, то це доступна нерухомість, вигідна податкова система, спрощена імміграція. Головний мінус, який багатьох відштовхує, це низькі зарплати. Щодо міст, хорошим рішенням стануть: Лісабон, Порту, Фару. Клімат класний, без якихось перекосів у той чи інший бік − м’який середземноморський з теплою зимою та комфортним літом. Північні регіони вологіші, а південь країни більш посушливий.
- Франція
У багатьох вона асоціюється з модою та витонченістю. При цьому варто не мислити стереотипами. Якщо говорити про переваги, то це висока якість життя, сильна економіка, медицина. При цьому є й певні мінуси. По-перше, там дуже багато мігрантів з різних країн. Це часто викликає певні конфлікти через відмінності культур. По-друге, це високі податки, бюрократія. По-третє, багато хто не задоволений рівнем чистоти міст. Комунальні служби працюють не дуже якісно. Якщо обирати місто, то це, звичайно: Париж, Ліон, Бордо, Ніцца. Клімат варіюється від морського на заході до середземноморського на півдні.
- Нідерланди
Не таке популярне рішення для переїзду серед українців, але по-своєму класне. Переваги: розвинена економіка, високі зарплати, дружнє ставлення до іммігрантів. Недоліки: дорогий ринок нерухомості, податкове навантаження. Кращі міста: Амстердам, Утрехт, Роттердам, Гаага. Зими м’які, але сирі та вітряні, літо прохолодне з помірними температурами. Часто дощить.
- Австралія
Багато кого вона відлякує своєю фауною (змії, ящірки, павуки тощо), але переваг там чимало: стабільність економіки, низькі ціни, але високі зарплати, висока якість медицини, хороша екологічна ситуація. Клімат різноманітний: від тропічного на півночі до помірного на півдні. Ще одним плюсом є дуже гарна природа з характерними ландшафтами. Кращі міста: Сідней, Мельбурн, Брісбен.
- Австрія
Ця країна теж відрізняється стабільністю, що приваблює багатьох людей, які знаходяться в пошуку кращого життя. Головний мінус: складне отримання ВНЖ без офіційного працевлаштування. Переважає континентальний клімат із холодними сніжними зимами та теплим літом. У гірських районах зимові температури можуть бути дуже низькими, що підійде далеко не кожному. Кращі міста: Відень, Зальцбург, Грац.
- Швеція
Про Швецію, як країну, куди можна мігрувати, говорять не так часто, але там є свої переваги: соціальні гарантії, якісна медицина, екологія. Багато кого лякає холодний клімат, особливо в північних регіонах, де зима триває довго. Також там високі податки, але і рівень життя відповідний. Міста: Стокгольм, Гетеборг, Мальме.
- Нова Зеландія
Це теж країна, про яку чути не так часто, але це навіть є плюсом, бо мігрантів там не так багато, як в інших країнах. Переваги: хороша екологія, безпека, стабільна економіка. Кращі міста: Окленд, Веллінгтон, Крайстчерч. Економіка стабільна, але ціни високі. Також не всім подобається віддаленість. Клімат переважно морський, з м’якою зимою та прохолодним літом.
Поради та лайфхаки
- Готуйте документи заздалегідь;
- Вивчайте мову;
- Досліджуйте ринок праці;
- Оцінюйте бюджет;
- Не забувайте про міжнародне медичне страхування.
Підсумуємо
Таким чином варіантів, де в Європі можна отримати ПМЖ, та і не тільки в її межах, є чимало. Що ж обрати? Вибір за вами! Все залежить від того, що саме вам потрібно, що для вас є важливим у переїзді та чого ви від нього очікуєте.
Більше актуальної інформації про нерухомість читайте у нас на порталі.