Що, хочете створити блог та заробляти гроші в Інтернеті? Так у чому справа — вперед! Ага, не знаєте з чого краще почати, та що взагалі публікувати? Ну, це не таке вже велике лихо. Якщо хочете заробляти за допомогою своїх неперевершених письменницьких навичок (якщо це не про вас, то вам тут не місце), слід створити щось таке, що приверне увагу цільової аудиторії та забезпечити перші потоки доходу. Для цього вам потрібні лише прибуткові ніші для блогінгу. Бачите, не все так погано.
Ми дамо вам поради про те, як заробляти на блозі початківцю. Ці поради допоможуть досягти ваших цілей, а далі, все буде залежати від того, чи хочете заробити трохи додаткових грошей або на життя, як крутелик блогер-профі.
Як вибрати нішу для блогу
Кожен успішний блог містить що? Саме так — високоякісний контент. Однак, щоб заробляти, вам потрібно запропонувати своїй аудиторії додаткову цінність — те, чого нема в інших. Це допоможе вам створити лояльну спільноту та отримати необхідну кількість щоденних переглядів. Якщо розмірковуєте, що створите блог і все, то це не так. Це лише початок. Дотримуйтесь порад, та успішні блоги в Україні поповняться новим. Побудуєте надійну спільноту та почнете заробляти.
1. Знайдіть популярні ніші для блогів
Перший крок — це зрозуміти, про що хочете писати. Серед безлічі можливих тем, спробуйте знайти топ ніш для блогів, на яких можете зосередитися. Ніша блогу — це загальна тема або ідея, на якій зосереджуєте свій контент, наприклад, подорожі, мода, кулінарія або технології. Якщо писати на всі теми які цікавлять, та не знайти нішу, це може заплутати аудиторію, відштовхнути її. Мета — створити лояльну аудиторію, яка буде зацікавлена у вашому контенті. Зосередьтеся на одній темі, бо лікар, який лікує всі хвороби, не знає де ховати трупи.
Обрана ніша — це більше, ніж загальна тема. Вона охоплює цільову аудиторію, стиль написання, концепцію блогу. В ідеалі, ідеї блогу повинна бути чимось, чим захоплюєтесь самі. Так досягнете найкращих результатів, пишучи те, що дійсно цікавить. Таким чином, не буде важко писати новий контент.
2. Визначтеся з темою для блогу серед усього розмаїття тем
Задайте собі наступні питання:
- Які улюблені хобі?
- Що найбільше цікавить? Яку маєте пристрасть?
- Які були дитячі мрії, цілі?
- Якими цінностями хочете поділитися зі світом?
- Чи є хобі, яким би займалися, ремесло, якому б хотіли навчитися?
- Якими досягненнями у своєму житті пишаєтеся?
Відповіді на ці питання, вже повинні дати певне уявлення про потенційну нішу. Однак не варто обирати будь-яку нішу. Вона також повинна мати певний потенціал прибутку.
По-перше, переконайтеся, що вона має достатньо підтем, щоб писати безперервно. Наприклад, якщо вона стосується подорожі, то потенційно можете писати про тисячі напрямків, продуктів, порад, підказок про подорожі у своєму блозі. Не обирайте, скажім «Обслуговування синхрофазотрона» – тема занадто специфічна. Розгляньте якомога більше найцікавіших публікацій, оцініть чи зможете створити таке самі. Також пошукайте відповідні ключові слова, щоб побачити, які популярно теми для блогу хайпові.
3. Спробуйте дізнатися якомога більше про цільову аудиторію.
Блог має сенс лише тоді, коли є інші люди, зацікавлені вашою нішею. Використовуйте безкоштовні пошукові системи за ключовими словами, такі як Google Trends, щоб з’ясувати, чи є реальний інтерес до вашої теми. Нема — змініть на нішу.
Кращі теми для нового блогу
1. Цифровий маркетинг (Digital Marketing – DM)
Ну, тут не розпочатий край роботи! Важливість DM для малого бізнесу важко переоцінити. Це шалений хайп, та водночас для багатьох власників бізнесу «китайська грамота». Тема DM охоплює цілу низку онлайн-стратегій, які просувають бізнес до цільової аудиторії. Сюди входять (але не обмежуються):
- Маркетингові кампанії електронною поштою
- пошукова оптимізація (SEO)
- SMS-маркетинг за допомогою текстових повідомлень
- Реклама з оплатою за клік
- Маркетинг у соціальних мережах
- Інтернет-брендинг
- Інфлюенсер-маркетинг
- Партнерський маркетинг
- Контент-маркетинг
Успішні зусилля в DM, можуть призвести до скажених прибутків у бізнесу. Тож, незалежно від підкованості в соціальних мережах загалом, чи вищої освіти та багаторічного досвіду у сфері DM, все більше компаній шукають розуміння та порад.
Звісно, можете звузити свій фокус до більш конкретного сегмента, та по-справжньому використати свій блог як цінний ресурс, до якого інтернет-користувачі захочуть повертатися, та навіть підписуватися на останні оновлення. Маркетинг на партнерстві буде чудовим засобом отримання доходу за допомогою цієї теми. Але найпростіший підхід — це продаж місця для цифрової реклами на сайті вашого блогу.
2. Зроби сам
Люди, які намагаються з’ясувати, як зробити щось самостійно, постійно використовують пошукові системи. Відчуваєте себе завзятим майстром? Тоді просто повинні бути лайфхаки, коли справа доходить до одноразового ремонту в старих будинках. Або підрядником, який перебудував весь будинок з нуля, та й сусідські за компанію. Немає меж у цьому напрямку.
Очевидно, що це один з видів прибуткових ніш для блогів, які потребують навчальних посібників і статей з інструкціями. Але YouTube також може стати чудовою парою для блогу. Створіть достатньо велику аудиторію на YouTube, та зможете набивати кишені грошима безпосередньо за свій контент.
3. Здоров’я та фітнес (Health & Fitness – H&F)
Загальний обсяг ринку світової індустрії фітнес-клубів становить понад 98,14 мільярда доларів. І пандемія COVID-19 лише підкреслила важливість здорового способу життя. Звичайно, ця загальна тема настільки різноманітна, наскільки можете собі уявити. Неважливо, медичний працівник ви, який використовує свої знання про харчування з високим вмістом макроелементів (наприклад), чи любитель, який відверто займається своєю особистою фітнес-подорожжю. Спілкуйтеся з іншими.
Що стосується заробітку, то є партнерський маркетинг. Але є також можливість запропонувати онлайн-програму здоров’я або продавати підписку на свій відеоконтент (тренування, кулінарні уроки тощо)
4. Рецепти та їжа
Не обов’язково пов’язувати її з індустрією здоров’я, оскільки їжа, безумовно, може бути «нездоровою». Але, незважаючи на привабливість, рецепти та їжа в цілому є великим бізнесом в Інтернеті. Їжа є вічною, найпопулярнішою темою, актуальною в будь-який час протягом довгих десятиліть. Це робить її особливо прибутковою як нішу.
Спеціалізуєтесь на рецептах швидких та простих страв на вихідні, чи на всьому смачненькому взагалі? Визначте, на чому можете спеціалізуватись, оскільки ця ніша є дуже насиченою. Це повинно вирізнятися, мов свиня с трюфелями серед звичайних грибників. Аналогія хоч так собі, за те зрозуміла. Треба також включити багато привабливих візуальних ефектів. Подумайте про те, щоб поєднати блог з присутністю в Instagram, Pinterest або Facebook.
Щоб збільшити дохід у ніші блогів про їжу та рецепти, можете співпрацювати з брендами, створюючи рецепти з використанням їхніх продуктів, продавати кулінарні книги тощо.
5. Виховання дітей
Аудиторія батьківських порад — одна з прибуткових ніш для блогу, яку варто розглянути. Подумайте про матусь-блогерів. На чому конкретно можна зосередитися? Можливо, це етап батьківства (наприклад, виховання немовлят), тип батьків (батьки старшого віку), навіть статус батько-одинак. Вам потрібно окреслити бренд, щоб залишатися в темі та допомагати будувати свою аудиторію.
Звичайно, щоб заробляти, партнерство з продуктами, спонсорська реклама та багато іншого можуть допомогти вам отримати прибуток.
6. Особисті фінанси та інвестування
Хто не хоче отримати фінансову пораду? Ви хочете? Ось бачите. Люди завжди шукають способи більш ефективно управляти своїми грошима та покращити результати інвестування. Пошукові запити в Google про фінансове планування скоро луснуть. Блог про фінанси — чудова можливість. Якщо маєте відношення до фінансового консалтингу, запропонуйте безліч варіантів, які порадять, як бути більш мудрими з грошима. Також можете бути завзятим користувачем купонів, який згоден поділитися порадами, як заощадити найбільше грошей при покупках.
Найкращий спосіб зробити цю нішу прибутковою — продумати, що можете запропонувати читачам, щоб вони заробляли більше грошей у довгостроковій перспективі. Це може бути онлайн-курс чи платні вебінари.
7. Мода
Мода — надзвичайно популярна та різноманітна ніша для блогів. Як дизайнер, любите моделювати нові образи, інтенсивно стежите за індустрією та її новинами, маєте щось інше — фешн-блогінг для вас. Як і у випадку з їжею, візуальні ефекти є ключовими, та поєднання з Instagram та іншою візуальною соціальною мережею буде корисним.
Для заробітку використовуйте Instagram Shop для прямого продажу своїх товарів, продажу рекламних місць на своєму веб-сайті або дослідити партнерський маркетинг.
8. Технології та ігри
Має сенс використовувати онлайн-середовище блогів, щоб спілкуватися з іншими людьми, які цікавляться технологіями, іграми. У 2024 році лише ігрова індустрія принесла близько 184,3 мільярда доларів доходу.
Ділиться детальними оглядами продуктів (апаратного чи програмного забезпечення), можете публікувати навчальні посібники, щоб допомогти людям користуватися певним програмним забезпеченням. Навіть повідомляти новини індустрії, якщо у вас є визначні здібності інсайдера. Маєте чудову нагоду використовувати партнерські посилання на продукти, програмне забезпечення, про яке пишете.
9. Подорожі
Якщо мрієте про життя тревел-блогера на пенсії — прапор вам у руки та барабан на шию. Але нащо так довго чекати? Подорожі — дуже популярна та одна з найприбутковіших ніш, якщо все робити правильно. Багато хто починає вести блог про власні подорожі, та швидко закінчує. Вам варто зосередити свій контент на чомусь більш визначному. Пам’ятайте: ваша ціль — виділитися. Як? Можливо, якби належали до певного типу мандрівників (наприклад, сім’я-мандрівник, або жінка-одиначка), чи були б зосереджені на певній місцевості, континенті, то знали б як. Натяк зрозумілий? У будь-якому разі: хочете отримувати вигоду від своєї писанини — зробіть тему зрозумілою та цікавою вашим читачам. Це полегшить монетизацію контенту.
Додатково, прибуток можна отримувати за допомогою партнерських посилань на готелі та інші туристичні послуги та продукти.
10. Саморозвиток
Популярною тенденцією останніх років є турбота про себе. Все більше людей усвідомлювали необхідність догляду за собою. Світовий ринок засобів для догляду за шкірою оцінили в 135,47 млрд доларів США 2024 року, що красномовно говорить саме за себе. Але вам не потрібно рекламувати тони кремів, бо турбота про себе настільки ж популярна, наскільки й різноманітна. Від управління стресом до ведення щоденників — кваліфікований психолог, тренер з оздоровлення або консультант, може дійсно доповнити розмову про саморозвиток.
В ніші блогів про догляд за собою, розгляньте можливість просування продуктів у платних партнерствах, які допоможуть вашій аудиторії досягти своїх цілей. Запропонуйте сеанси лайф-коучингу, розробляючи подкаст, де можете продавати рекламний простір з достатньо великою аудиторією, навіть безпосередньо продаючи власні цифрові продукти, такі як надійний шаблон щоденника для ведення записів про саморозвиток.
Висновок
Створюючи свій блог та обираючи прибуткову нішу яка вам підходить, пам’ятайте: у вас повинно бути що запропонувати до неї. Переконайтеся, що визначили те, що допомагає вам виділитися, та використовуйте це при кожній нагоді, щоб налагодити зв’язок з власною цільовою аудиторією.
Звичайно, багато з перерахованих методів — це лише верхівка айсберга найприбутковішого блогу. Існує багато способів, як блогери заробляють на своєму контенті. Але в будь-якому випадку прибуток залежить від зростання та підтримки значної кількості відвідуваності та залученості сайту.
Більше актуальної інформації читайте в рубриці ІТ та технології на нашому порталі.