Важко уявити святкові столи на важливі та урочисті події без наявності алкоголю. Тому треба бути готовим до того, що на ранок може стати дужу важко. А що таке похмілля? Простими словами – це сукупність неприємних симптомів та ознак в організмі, коли було вжито багато алкогольних напоїв. Важкість перебігу даного синдрому залежить від кількості вживаного спирту, а також суттєво впливає вік людини. Чи вона молодша, тим легше перенести ранок після застілля, а чим старше, то складніше.
На жаль немає чарівної полички, яка здатна одним помахом зняти всі симптоми похмілля та повернути гарне самопочуття. Але у даній статті ми розглянемо всі ознаки такого стану та розповімо як полегшити перебіг інтоксикації алкоголем.
Які симптоми похмільного синдрому?
Звичайно, кожна людина реагує на спирт по різному. Це залежить від загального фізичного стану, функціоналу внутрішніх органів, як вона відпочила напередодні свята та що їла. Адже пити на голодний шлунок та не закусувати спричинить швидке сп’яніння та страшне отруєння. А чому настає похмілля? Пояснимо з медичної точки зору. Симптоми похмілля досягають максимуму, коли концентрація алкоголю в крові повертається приблизно на нуль, вони можуть тривати 24 години або довше. Ознаки такого синдрому наступні:
- Надмірна втома, слабкість, просто неможливо піднятись з ліжка.
- Сильний головний біль.
- Сухість у ротовій порожнині та сильна спрага.
- Можуть з’явитись біль у животі та розлад травлення.
- Нудота та блювота.
- Почервоніння очей.
- Нестерпність яскравого світла та гучного звуку.
- Роздратованість.
- Тремор рук та тіла.
- Порушення пам’яті та запаморочення.
- Неможливо сконцентруватись.
- Серце починає битись сильніше, може виникнути тахікардія.
- З’являються відчуття тривоги та депресії.
Коли виникає питання як позбутися похмілля, то варто особливо увагу приділяти симптомам. У когось може бути тільки спрага, головний біль та слабкість. А інші отримують цілий «джекпот» та страждають практично від усіх його ознак. Тому й методи потрібно обирати виходячи з власного самопочуття.
А може похмелитись? Лікарі категорично не радять це робити. По-перше, симптоми полегшуються не на довго, по-друге, рівень алкоголю у крові знову збільшується, а потім стає ще гірше. А по-третє, це приводить до запою, чергового вечірнього застілля, цирозу печінки та початку алкоголізму. Тому краще цього уникати та знати як швидко позбутися від похмілля.
Знімаємо легкі ознаки
Перше, що треба зробити – це випити достатню кількість питної негазованої води з ранку, та намагатись лягти спати в прохолодній кімнаті, що провітрюється. Якщо сильно болить голова прийняти ліки (анальгін, цитрамон чи аспірин). Та декілька годин не навантажувати себе фізично, краще просто полежати. А що випити від похмілля можна ще? Гарно допомагають усі сорбуючі медикаменти, активоване вугілля, лужна вода. А ось ліки на основі парацетамолу краще не вживати. В поєднанні зі спиртом він дуже шкідливо впливає на клітини печінки.
Чи допомагає міцна кава та холодний душ? Можливо кава й надасть бадьорості на короткий час, але вона звужує судини, підвищує тиск та викликає зневоднення організму. Краще її замінити на фреш або курячий бульйон, коли їсти ну зовсім не хочеться. Прохолодна вода освіжить та полегшить стан, а ось коли вийдете з душу всі симптоми одразу повертаються. І що ж робити та як довго може тривати похмілля?
Все залежить від рівня інтоксикації організму. Легкий синдром може тривати від 2 до 4 годин. А при нудоті, треморі та блювотинні понад 24 годин. Деки люди почувають себе погано 2-3 дні.
Дехто каже, що перед вечіркою треба випити деякі сорбуючі засоби, вугілля чи препарати для підтримання печінки і зранку ви прокинетесь, як огірок. Так, можливо, якщо випити пару келехів вина так й буде, але коли ви значно перевищили свою норму міцними напоями, то доброго ранку мажете не очікувати.
Що робити, та як позбутися похмілля з важкими симптомами? При необхідності можна приймати антациди (нормалізують кислотність шлункового соку) та препарати від синдрому зі знеболюючим та спазмолітичним ефектами. При сильній блювоті та діареї, яку ви самостійно не можете зупинити треба викликати лікаря та ставити крапельниці. Спазми, втрата свідомості сильний похмільний синдром веде до страшних ускладнень, а саме:
- Посиніння або збліднення шкірних покривів.
- Нерегулярне дихання.
- Повна втрата працездатності.
- Інфаркту та інсульту.
- Паралічу.
- Повна зупинка серця.
Тому дуже уважно спостерігайте за своїм станом! При відчутті, що не виходить прибрати похмілля домашні засоби не допомагають та вам становиться гірше, негайно викликайте швидку.
Як позбутись похмілля в домашніх умовах?
А якщо не все так погано та побороти симптоми можна самостійно, краще слідкувати деяким рекомендаціям та знати, як позбутися похмілля в домашніх умовах.
- Зберігати постільний режим та знаходитись у тихому приміщенні з приглушеним світлом.
- Пити багато води.
- Не їсти важку їжу, краще поснідати фруктами, особливо бананами або приготувати собі яєчню.
- Прийом препаратів відповідно до симптоматики та відсутності протипоказань.
- При можливості поспати декілька годин.
- Не виконувати важку фізичну роботу.
- Прийняти вітаміни B3, B6 та B12, які пришвидшують метаболізм та розчеплення спирту.
Як запобігти похміллю? Питання риторичне. Найкраще просто відмовитись від алкоголю та почувати себе добре кожного ранку й не робити шкоду власному організму.
В іншому випадку помірно вживати спиртні напої та слідкувати за своїм харчуванням під час застілля. Робити перерви між тостами хоча б 30-50 хвилин та пити звичайну воду у цей час. Газовані напої навпаки пришвидшують всмоктування спирту. Ставтесь відповідально та дбайливо до свого організму. Будьте здорові!
Більше актуальної інформації читайте в рубриці Красота та Здоров’я на нашому порталі.