Більшість українців знають ім’я відомого мовознавця Олександра Авраменка. Хтось чув його передачі на радіо, хтось бачив його у ранкових телешоу. Він вважається одним з найуспішніших філологів України. На його рахунку є чимало виданих збірників і підручників, перемог у конкурсах, участі у проєктах. Його ім’я давно стало брендом і знаком якості у українському мовознавстві. Він успішно готує до ЗНО і працює з українськими зірками.
Хто ж такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко: біографія
Олександр Миколайович Авраменко народився у 1971 році. Як не дивно, популяризатор української мови побачив світ не у Львові чи Тернополі, а у селищі Комишуваха Запорізької області. У його родині панувала двомовність, адже мама була росіянкою. Тому майбутній філолог досконало володів і російською мовою, хоча дуже любив українську. Його завжди обурювало те, що українську вважали другосортною мовою, говіркою сільських мешканців чи анекдотів. Він навіть сварився і конфліктував з тими, хто питав його чому такий гарний молодий чоловік розмовляє українською.
Олександр Авраменко: дитинство та юність
З дитинства Олександр добре вчився, перемагав на олімпіадах. Мати хотіла, щоб Сашко вступив на фізико-математичний факультет, адже саме математика йому вдавалася найкраще. З хлопця списував весь клас, але він не хотів займатися точними науками все життя. Проте у 1990 році хлопець закінчив Запорізьке педагогічне училище №1. А потім вступив на філологічний факультет Запорізького національного університету. Вже зараз Олександр Авраменко каже, що філологія йому подобалася через те, що це цікаво. Крім того, майбутня дружина Олександра теж вступала на філологію. Він подумав, що разом їм буде значно веселіше і тому вступив на філологію.
Мати Олександра лише на третьому курсі дізналася, що він вчиться на філологічному факультеті. І з цього приводу дуже журилася, адже на той момент прогодувати родину вчителю було дуже складно. Тим більше, що після першого курсу Олександр одружився, у сім’ї народився син.
Олександр Авраменко: кар’єра та досвід
Олександр працював педагогом, обожнював свою роботу. Сам чоловік зізнається, що інколи він працював на трьох роботах, а спав через ніч, адже ще й навчався в університеті. У 1995 році Авраменко закінчив університет з відзнакою.
Олександр мав великі амбіції і тому брав участь у конкурсах, де перемагав чи був лауреатом. Так, у 1996 році став лавреатом конкурсу «Вчитель року». А вже з 1996 року працює доцентом в університеті імені Бориса Грінченка. Крім того, він є завідувачем кафедри гуманітарних дисциплін Технічного ліцею «КПІ».
Олександр Миколайович не приховує, що на початку своєї кар’єри для нього дуже важливою була матеріальна сторона. Тому все, що він робив в основному потрібно було для того, щоб заробити. Проте з часом з’явилося честолюбство і бажання розвиватися і популяризувати українську мову.
Молодий 35-ти річний Олександр написав свій перший підручник з української мови і відразу переміг з ним на конкурсі, обійшовши відомих авторів. З того часу, Авраменко – це бренд і бізнес, адже він є автором понад 50 –ти підручників, посібників, довідників, а ще робочих зошитів. Олександр створив унікальні посібники «Українська за 20 уроків», «100 експрес-уроків української».
Був особистим вчителем української мови для ведучих радіо «Хіт FM», Ольги Фреймут, Олександра Педана, а також Володимира Зеленського.
Саме Авраменко очолює робочу групу, яка розробляє програми з зовнішнього незалежного оцінювання, упорядковує посібники для державної підсумкової атестації у школах.
Часто є автором і диктором Радіодиктанту національної єдності. Також Авраменко працював на Українському радіо, де вів програму «Загадки мови». Крім того, є постійним ведучим рубрик «Експрес – уроки» на каналі «1+1».
Авраменко є вчителем вищої категорії, методистом, Заслуженим працівником освіти України.
Сам Олександр Миколайович зізнається, що за рік заробляє кілька мільйонів. Він дійсно є практично єдиним українським вчителем-мільйонером. Може дозволити собі відпочинок закордоном, куди часто літає з матір’ю. Олександр каже, що навіть не пере шкарпетки, а відразу викидає їх після використання. Має нерухомість закордоном, дорогі авто і визнання. Популяризує українську мову, хоча його часто критикують за те, що пропагує не лише рафіновану українську, а й суржик, сленг, діалекти.
Про особисте життя вчителя-мільйонера відомо мало. З першою дружиною розлучився, хоча підтримує стосунки. Має дорослого сина, з яким спілкується мало. Вважається одним із найбільш стильних філологів України і доводить всім, що філологія може бути прибутковою, якщо знайти свою стежку і правильно на неї стати.