Практично кожній людині хоч раз у житті доводилось звертатись за юридичною допомогою до кваліфікованих спеціалістів. Юристи допомагають вирішувати питання щодо порушення, обмеження прав людини, займаються підготовкою документації тощо. Хто такий юрист, чим займається та скільки заробляє розповімо у даній статті.
Юрист – це спеціаліст, який захищає права та інтереси людей відповідно до законів, актів, постанов. Вважається, що першими юристами були члени Колегії понтифіків, які розміщувались у Стародавньому Римі. Завдяки їхній плідній праці були закладені основи правових норм у суспільстві. Для формування юриспруденції як окремої науки знадобилось декілька століть, основною ознакою її становлення є видання першого підручника у галузі права, а саме “Інституція Гая”.
Як стати юристом?
Робота у даній галузі вимагає відповідальності, терпіння та уважного ставлення до кожної деталі. Обираючи цю сферу варто зважити всі фактори та бути готовим до подібного роду діяльності.
Щоб отримати освіту необхідно обирати навчальні заклади де є правничі факультети, спеціалізація “Право”. Під час навчання студенти вивчають закони, отримують знання від досвідчених викладачів з великим багажем знань, проходять практику та встановлюють нові професійні зв’язки та контакти.
Після завершення університету необхідно поповнювати свої знання, підтримувати високий навиків, проходити різноманітні курси, підвищення кваліфікації, слідкувати за оновленнями законів, які час від часу змінюються та удосконалюються.
Де вчитись на юриста?
Щоб освоїти професію юриста та стати кваліфікованим спеціалістом необхідно закінчити юридичний факультет, який є практично у кожному навчальному закладі нашої країни.
До вибору закладу варто віднестись відповідально та виважено, адже є велика кількість різноманітних інститутів, університетів, коледжів. Варто ознайомитись з інформацією про ВУЗ, його рівнем акредитації, факультетами, викладацьким складом та відгуками студентів. Для полегшення вибору закладу, де можна вчитись на юриста, розбір правил вступу, перелік необхідних документів, предметів для вступних іспитів, терміни подачі документації, було створено інформаційний портал Education.ua, де на сайті можна знайти детальну інформацію та бути обізнаним.
Тривалість навчання
Навчатись на юриста після 9 класу у коледжі потрібно 3 роки 10 місяців. А після завершення 11 класу в університетах – необхідно вчитись 3 роки 10 міс.
Ступінь магістра можна отримати за 1.5 роки, при наявності диплома бакалавра або магістра іншої спеціальності. Є можливість здобувати другу вищу освіту за спеціальністю “Право” тривалість здобуття освіти 2 роки 10 міс.
Ким можна працювати, маючи спеціальність “Право”
Отримавши освіту за даною спеціальністю, маючи освітньо-кваліфікаційний рівень “Бакалавр” можна працювати:
- секретарем суду;
- помічником судді; нотаріуса, адвоката, слідчого;
- державним виконавцем.
Маючи освітній рівень “Магістр” дозволено очолювати такі посади як:
- адвокат;
- прокурор;
- слідчий;
- суддя;
- приватний виконавець тощо.
Що робить юрист? Основні обов’язки
На робочому місці юрист виконує такі обов’язки:
- веде судові справи;
- готує та складає юридичні документи;
- представляє інтереси клієнтів у судах;
- складає позови, оскарження, договори.
Спеціаліст має широкий спектр функцій та послуг, які залежать від напрямку діяльності та спеціалізації. Фахівець застосовує свої знання у галузях цивільного, адміністративного, трудового, комерційного права, бере участь у веденні документації, організації праці та управлінської діяльності.
Необхідні навички для професії
Однією з важливих навичок у даній спеціальності є хороша пам’ять, адже потрібно запам’ятовувати великий обсяг інформації (законодавчі норми, акти). Серед необхідних якостей є також уважність, чесність, посидючість, вміння виступати публічно та навички ділового спілкування.
Переваги та недоліки
Серед переваг юриста можна виділити:
- престижність;
- гідна оплата діяльності;
- можливість розпочати власну справу;
- різноманітні, цікаві ситуації для набуття досвіду.
Серед недоліків відмічають:
- велика конкуренція через значну популярність професії;
- ненормований графік;
- постійний контроль за оновленнями у законодавстві;
- велика кількість паперової роботи
Скільки заробляють юристи?
За даними досліджень середня заробітна плата юристів в Україні становить приблизно 20 000 грн на місяць. При чому у різних регіонах нашої країни оплата відрізняється і коливається в межах від 15 тисяч гривень до 25 000
Залежить дохід від галузі у якій працює людина, форми власності фірми, організації (державна або приватна), а також від досвіду роботи.
Проаналізувавши різноманітні інформаційні джерела, дослідження можна зробити висновки, що дані спеціалісти є затребуваними на ринку праці, так як практично кожен з нас стикається з проблемами порушення прав, інтересів, потребою у складанні юридично важливих документів тощо. Вирішити всі ці питання допомагають саме фахівці з юридичною освітою і чим більше досвіду у юриста, тим більше він користується популярністю серед населення.
Більше актуальної інформації читайте в рубриці Бізнес ідеї на нашому порталі.