“Повільний та сидячий спосіб життя провокує втому, забудькуватість і поганий настрій” – Представниця Колумбійського університету, спортивний психолог Еймі Лейтон дала обширену відповідь на питання “Чим загрожує людині сидяча робота?”.
Якщо людина має сидячу роботу, то цілком ймовірно, що й спосіб життя такої людини здебільшого сидячий. Адже саме на роботі ми проводимо більшу частину дня. Щоб запобігти негативним наслідкам, які можуть виникнути із-за такої роботи, психологиня дала дієві рекомендації та настанови.
Вона зазначила, що низький рівень фізичної активності має негативний вплив не тільки на здоров’я, а й на самопочуття та настрій людини. Це провокує додаткову втому, яку ми й так отримуємо в наслідку виконання робочих зобов’язань. Із-за постійного надлишку втоми людина може стати агресивною та незадоволеною життям в цілому. Перепади настрою, нервовий зрив, злість та нервозність – це все наслідки довгого сидіння.
Щоб запобігти переліченим факторам достатньо ввести в своє життя помірне фізичне навантаження тричі на тиждень тривалістю хоча б по 15-20 хвилин кожне. Це зможе ефективно підвищити людський енергетичний рівень.
Крім того, Еймі Лейтон повідомила, що сидячий спосіб життя здатний зробити людину забудькуватою. Тобто ймовірність забуватися ту чи іншу інформацію в того, хто веде неактивний спосіб життя в рази більша, ніж в тих, хто має фізичну роботу. Це пов’язано з тим, що мозок (як і м’язи) потребує постійного фізичного навантаження. А довготривале положення сидячи призводить до більш тонкої медіальної скроневої частки, яка і має відповідальність за нашу пам’ять. Тому якщо сидіти протягом багатьох годин поспіль, наш мозок не отримує того навантаження, яке йому потрібне, і це може спровокувати навіть провали в пам’яті.
Якщо ж ви маєте малорухливу роботу, то обов’язково відволікайтесь кожні 1-2 години хоча б на кілька хвилин. Це допоможе мозку переключитися і “перезавантажитись”.
І ще один цікавий факт – активний рух нашого тіла здатний вивільняти гормони радості. Тому якщо рухатись мало, а сидіти довго – то в результаті ми обов’язково отримуємо поганий настрій.
Тож давайте прислухатись до порад спортивного психолога і маючи сидячу роботу, робити всеможливе, щоб попередити всі негативні наслідки, які вона може принести нашому здоров’ю та самопочуттю.