Все більше людей усвідомлюють її важливість та намагаються шукати можливості для здобуття якісних знань. Ми протестували безкоштовні платформ для самоосвіти та готові представити топ-5 сайтів, які вам варто відвідати, адже тут ви зможете вдосконалити свої soft та hard skills.
- Wisecow. Ресурс, на якому можна послухати цікаві та корисні лекції у сфері літератури, кіно, мистецтва, історії, журналістики, моди та соціології. Одним з багатьох популярних курсів лекцій є курс «100 років української історії за 100 хвилин». Він складається з 11 змістовних лекцій, кожна з яких умовно розділена на певний період часу української історії.
Особливістю цієї платформи є формат подачі матеріалу – інтерактивна візуалізація тексту дає змогу краще запам’ятовувати інформацію і розуміти її. Платформу створено за підтримки американської організації USAID, яка також активно бере участь у розвитку інших сфер життя українців та допомагає протистояти ворогу.
- ЕdЕra. Студія онлайн-освіти з підприємництва, педагогіки, історії, лінгвістики та навіть ІТ. Прослухати матеріал до курсу може як дорослий, так і дитина, адже платформа орієнтована на різновікові групи населення. Завдяки цьому ви можете долучати до спільного навчання свою дитину, що стане для вас приємним дозвіллям. Увагу слід звернути на освітній курс Знай свою країну, який виховує патріотизм, любов до історії України та її культури.
- Бібліотека знань House of Europe. Освітня платформа, створена за підтримки європейських партнерів та спрямована на інтеграцію знань українців до європейських освітніх стандартів. Серед усього можна вибрати курси, що стосуються культури та креативної індустрії, соціального підприємництва, освіти, молоді, медіа та охорони здоров’я. Зацікавлені слухачі можуть наблизитись до закордонної культури, пройшовши курс лекцій Кріса Деркона, колишнього директора Tate Modern. Курс Артменеджмент та аудиторія розроблений для творчих людей, які бажають розширити свої знання у розрізі змін культурних інституцій та їх відвідувачів.
- Рrometheus. Освітній хаб, який дуже до вподоби українським освітянам. Платформа налікую близько 2,5 млн слухачів, 350+ онлайн-курсів, 1,9 млн виданих сертифікатів про успішні завершення курсів. Найпопулярнішими серед інших є курси тестувальників для сфери ІТ. На це неабияк вплинула популярність професії та висока заробітня плата тестувальників.
Для наших читачів ми пропонуємо пройти не менш актуальний курс Медіаграмотність: як не піддаватись пропаганді. Адже в умовах війни нерідко можна зіштовхнутись з дезорієнтацією в інформаційному просторі, то ж, щоб запобігти цьому треба усвідомлювати прості правила поводження з інформацією.
- ВУМ online Освітня платформа містить близько 100 курсів за напрямками науки, техніки, маркетингу, економічної грамотності та державницьких процесів. Команда викладачів налічує 188 лекторів, число слухачів сягає 183 тис.. На цій платформі можна освоїти нові знання за допомогою онлайн лекцій та тестових запитань до теми. Ми рекомендуємо курс Сталий розвиток: нова філософія мислення, направлений на формування колективної відповідальності за розвиток цивілізації у всіх його проявах.
Безкоштовне навчання на онлайн платформах чудовий спосіб здобути нові вміння та знання у різних сферах.