Для того, щоб правильно здати аналізи і отримати достовірний результат, необхідно грамотно підготуватися. Адже в разі неправильної підготовки, аналізи можуть бути помилковими або неточними. Що ж потрібно робити перед здачею аналізів?
Здати аналізи крові: правила підготовки
Аналіз крові – один з найбільш поширених. Його призначають медики для контролю загального стану і під час загострення різноманітних захворювань.
Перед його здачею необхідно:
- Не їсти перед не менше як 12 годин.
- Утримуватися від фізичних навантажень, прийому алкоголю, а також не вживати ліки, якщо це можливо. При цьому, варто їсти звичайну їжу.
- Лягати спати так як завжди. А встати необхідно не пізніше, ніж за годину до здачі аналізів.
- Перед аналізами не можна палити.
- Якщо ліки не можна відмінити, то потрібно повідомити про це лікаря і лабораторію.
- Кров здають до того як будуть проведені рентгенологічні, фізіотерапевтичні, ендоскопічні дослідження.
- Безпосередньо перед здачею, варто не займатися фізичними навантаженнями, не хвилюватися, відпочити кілька хвилин.
Що робити перед біохімічними дослідженнями?
Біохімічні дослідження – теж дуже важливі. Такі аналізи здаються з 8.15 до 10.30 ранку. Перед аналізами варто:
- Зменшити фізичні навантаження. Виключити стрес та емоційні перевантаження.
- Не вживати алкогольні напої та каву. А також не можна пити солодкий час та потрібно харчуватись у звичайному режимі.
- За 12 годин до здачі варто припинити приймати їжу та палити.
- Лягти спати як звичайно. Встати необхідно не пізніше, ніж за годину до здачі аналізів.
- Потрібно відмовитися від прийому ліків. А, якщо це неможливо, то потрібно повідомити про це лікаря.
Що не можна робити перед здачею аналізів?
Перед здачею аналізів є ряд протипоказань. До них можна відносити жирну та смажену їжу, алкоголь та паління. А також перед аналізами не можна мати фізичних та емоційних перевантажень, вживати їжу, де багато цукру та молока. В ідеалі, аналізи потрібно здавати до почату прийому ліків чи лікування. Або здають їх через два тижні після відміни препаратів. Про прийом ліків потрібно повідомляти лабораторію і лікуючого лікаря.
Також перед аналізами не потрібно робити різних рентгенологічних чи ендоскопічних досліджень. Адже це може мати негативний вплив на результат досліджень.
До того ж:
- Не можна їсти перед процедурою, якщо здаються серологічні та біохімічні тести. Останній прийом їжі – за 10 годин перед процедурою.
- Аналізи показників ліпідного обміну здають виключно на голодний шлунок. Не можна їсти за 14 годин до здачі.
- Перед загальним аналізом крові можна трохи поснідати, але без цукру, молока і яблук.
Як правильно здати аналізи сечі?
Перед тим як здавати такий аналіз потрібно утриматися від фізичних та емоційних навантажень, лягати спати у звичайний час. Всю порцію сечі здають у стерильний і підписаний контейнер. Перед цим потрібно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів. Контейнер має бути щільно закритий. Доставити сечу в лабораторію потрібно не пізніше, ніж за 90 хвилин. Добре, якщо останнє сечовипускання буде не пізніше, ніж у 2 години ночі.
Якщо здається аналіз сечі за Нечипоренко, то варто зібрати середню порцію сечі у контейнер. Перед здачею варто дотримуватися стандартних рекомендацій. Для здачі пацієнт повинен випустити першу порцію сечі в унітаз, зібрати середню, а останню порцію теж випустити в унітаз.
При здачі аналізів за Зимницьким, необхідно здавати сечу 8 разів на добу. Розпочинають здачу аналізів після 6-ї години ранку. Для цього першу порцію рідини виливають, а починають з наступної. Здають сечу кожні 3 години у окремі ємкості. Всі ємкості маркують, зберігають у холодильнику. У лабораторію доставляють всі контейнери відразу.
Щоб здати аналізи сечі і при цьому отримати вірний результат, варто утриматися від статевого життя (за 12 годин до здачі), а також не приймати надто багато рідини, ліків. Для загального аналізу сечі беруть «ранкову» рідину, за Нечипоренком – середню, а для біохімічного аналізу – всю сечу за добру.
Для того, щоб не утворювалася патогенна флора сечу потрібно здавати в лабораторію відразу або не пізніше, ніж через 2 години після випорожнення.
Здавати аналізи – необхідно. Це простий спосіб уточнити діагноз. Дізнатися, що відбувається з організмом та отримати правильне лікування.