Як показує життя, чому одні люди й стають забезпеченими, інші ні, це питання талантів, наполегливої праці, успішності тощо. Вся справа в нашій свідомості, а точніше, наскільки людина щиро готова стати успішною, відомою та заможною. Але що найважливіше, бути сміливим, щоб виділитися із загальної маси. Адже більшість людей здатні скільки завгодно говорити про те, що теж хотіли б бути мільйонерами, але насправді просто морально не готові до цього. А все тому, що цьому заважають нав’язані суспільством умовності.
Насправді, коріння цього явища сягає в часи появи homo sapiens. Весь цей час, суспільство прагнуло до симбіозу чи колективності. Але як тільки з’явилося поняття як «моє», а точніше приватна власність, ця система впала, і суспільство розділилося на класи. Водночас у більшості почало виникати таке почуття, як заздрість. До тих, хто жив і перебував у комфортніших умовах і міг дозволити собі більше. Відповідно, почалася штучна пропаганда, і дії у бік того, що все має бути спільним. Яскравим прикладом цього є події минулого століття на нинішньому пострадянському просторі. Де прямим текстом говорилося, що всі ми «єдині», і робити щось, без схвалення суспільства не можна. А виділитися на тлі інших і бути білою вороною, прирівнювалося мало не до содомського гріха. Крім того, такі стереотипи, що всі багатії погані, а бідні добрі дозволило легше керувати суспільством.
На превелике щастя, все змінилося. Однак у багатьох у нас таки залишився «чіп» із установкою, яка на підсвідомому рівні заважає стати фінансово незалежними. І ця програма активізується щоразу, як тільки ми замислюємося про те, щоб дозволити собі мати ті матеріальні блага, які ми хочемо. Водночас і сьогодні є безліч джерел, звідки йде популяризація та піднесення «бідної людини». Про які треба знати і бути уважними, щоб це не могло вплинути не лише на нашу свідомість, а й головне свідомість дітей.
Звідки беруться негативні кліше?
Варіантів тут багато. Але найнебезпечніше в тому, що ці джерела добре замасковані, і люди навіть не уявляють, що за здається, цілком невинними речами, може ховатися небезпека. Тому хоча б про деякі з них варто знати, щоб не бути ошуканими хибними уявленнями про достаток і благополуччя, і жити щасливо маючи все те, що нам для цього потрібно.
Казки
Так, так, саме дитячі, здавалося б, добрі та невинні казки виховують у багатьох дітей почуття провини, якщо ти станеш багатим, коли виростеш. Тільки задумайтеся, який це масштаб, якщо їх вплив виявляється сотнями років на безліч поколінь. Так, у казках є багато позитивного. Наприклад, вони вчать моралі, дружбу, поваги до загальноприйнятих цінностей і т.д. При цьому тут, як і в будь-якій бочці меду, є ложка дьогтю. А саме, головним героєм та позитивним персонажем, як правило, стає бідняк. А інші є його антагоністами. Також, може скластися враження, що гроші та успіх приходять тільки через додаток величезних зусиль та наполегливу працю. Саме тому дітям варто читати казки разом з батьками. Які мають пояснювати їм справжню суть речей, і наголошувати на позитивних ідеях, які підносить народний фольклор, і пояснювати, що не все потрібно сприймати за «чисту монету».
Деякі релігії
Релігія, а точніше духовна складова нашого життя та подібні практики мають велике значення для кожного з нас. І тут треба вміти розділяти релігійність та фінансовий аспект. Тим більше, ці дві сфери ніяк не повинні стикатися. Хоча деякі релігійні практики, рухи та конфесії нав’язують стереотип про те, що бути багатим це гріх. Тому що це прив’язує нас до матеріального. Можливо, у цьому є частка правди. Хоча за великим рахунком це твердження «вирвана фраза з контексту». Тим більше, історія, та й самі релігійні писання показують безліч прикладів того, як багато, навіть дуже заможні люди або ж ті, хто має владу, були дуже релігійними, а іноді навіть ставали святими. Наприклад, так шанований у християнстві святий Миколай Чудотворець, який був із заможної сім’ї та використовував свої кошти на благо іншим.
Література та фільми
Так склалося, що мистецькі твори, зокрема, як література, і кінопродукція розраховані те що, щоб викликати в кожного з нас певні емоції. І найлегше це зробити, зачепивши струни жалю та співчуття. Для чого звичайно ж створюються «бідні та нещасні» персонажі. Особливо цим активно користувалася радянська пропаганда. Хоча і зараз «червоною ниткою» у багатьох фільмах, а тим більше серіалах проходить ідея про те, як головний герой, перебуваючи у складних обставинах, долає труднощі та йде до своєї мрії. Незважаючи на те, що інші ставлять йому «палиці в колеса». Будьте уважні з такими розвагами.
Стереотипи родом із 90-х
Багато хто з тих, хто застав ці часи, а особливо в юному віці, коли формується свідомість та цінності, досі вважають, що стати незалежним та успішним можна лише якщо щось урвати. А заробити добрі гроші «простому смертному» чесним шляхом неможливо. Якщо ви теж схильні так думати, озирніться навколо, і ви побачите, що з тих часів світ дуже змінився, і є безліч прикладів того, як багато хто ставав успішним, перебуваючи в тих же умовах, що і ви.
Родина, сім’я
Кожна сім’я – це цілий світ з великою історією, яка налічує не одне покоління. Через які може передаватися неправильне встановлення щодо багатства. Наприклад, у когось із предків був не найкращий досвід, пов’язаний аспектом грошей. І, будучи від цього під враженням, він сам неохоче передав своє негативне бачення через кілька поколінь своїм нащадкам, сам того не бажаючи.
Причини, через які варто вже сьогодні почати позбавлятися хибних установок
Це допоможе вам бути налаштованими на успіх.
Поняття «бути щасливим» складається з безлічі факторів, а також залежить від того, наскільки ми успішні у всіх сферах своєї діяльності. І як показує практика, якщо ми налаштовані бути фінансово незалежними, і тим більше цього не соромимося, то багато нам дається набагато легше. Наприклад, впевнений рух вгору кар’єрними сходами, популярність серед осіб протилежної статі, можливість забезпечити відмінний рівень життя для своєї сім’ї тощо. Вигод маса.
Підвищення самооцінки.
Погодьтеся, коли хтось чогось досягає, а тим більше стає досить заможним, у нього піднімається здорова самооцінка. Яку в жодному разі не варто плутати з гордістю чи відчуттям переваги над іншими. Такі люди починають бути більш впевненими у собі та своєму майбутньому. Мають можливість виявляти свої таланти та реалізовуватися як особистість. І це вже не кажучи про те, що вони допомагають у цьому та іншим.
Бути білою вороною – це добре!
Як сказав сер Артур Конан Дойл: “Одного разу, у дитинстві, звернувши увагу на кущ троянд, я зрозумів, що Бог існує, бо тільки Він міг створити таку красу. І разом з тим, яким би нудним і похмурим був би світ, якби єдиними квітами в ньому були навіть такі прекрасні троянди, як ці». Іншими словами, ми всі індивідуальності, зі своїми особливостями, смаками та уподобаннями. І бути не такими як інші, це чудово, і аж ніяк не соромно. Тому, якщо ми хочемо мати достатньо фінансових коштів, і прагнемо цього, то просто чудово. Повірте, насправді не всі хочуть цього. У всіх свої цілі та життєві пріоритети. Ну, а якщо ви, і впевнені, що велика сума на рахунку зробить вас щасливими – впевнено йдіть до своєї мети та втілюйте свої мрії у реальність.
Як позбутися хибних установок
Вважати, що бути багатим добре, і вже не соромно – це хороша звичка. Яку слід культивувати. Тим більше, причин для цього більш ніж достатньо.
Вмійте ділитися.
Для цього не обов’язково бути мільйонером і віддавати на благодійність величезні суми. Оперуйте наявними у вас ресурсами і цього буде достатньо. Іноді для того, щоб комусь допомогти, достатньо 100 грн. Роблячи такі вчинки, ви зрозумієте, що, маючи гроші, ви можете робити більше добрих справ. Що у свою чергу розвіє багато помилкових установок і стане стимулом для того, щоб ви прагнули більше заробляти.
Проаналізуйте своє життя.
Дуже великий вплив на свідомість людини, її пріоритети та цінності надає середовище, в якому він виріс. А це насамперед сім’я. Тому згадайте, як ваші родичі, а особливо коли ви були в дитячому віці ставилися до грошей. Що вони говорили про заможних людей? Як вони про них відгукувалися. Дуже часто саме цей фактор є причиною появи хибних установок, які можуть заважати жити щасливо, безтурботно і в достатку.
Поважайте здобутки інших людей.
Ця звичка допоможе нам не сприймати їх як конкурентів або тим більше антагоністів, а навпаки, як зразки для наслідування. У яких є чому повчитися для того, щоб бути успішним. У даному випадку багата людина.
Успіх – це не лише везіння.
Дехто вважає, що стан – це те, що падає з неба або зумовлено долею. Дуже часто, така думка нав’язує все та ж система. Насправді, за цим стоїть завзятість, праця і багато часу витраченого на роботу над собою. Щоб зрозуміти це, досить просто сфокусувати увагу на будь-якій людині, яка досягла успіху. Вивчити його біографію або ще краще, поцікавитися в нього особисто, якщо є така можливість як він прийшов до фінансового добробуту.
Думайте позитивно.
Ніщо, як правило, не приходить одразу. І іноді на досягнення своєї мети потрібен певний час. Тому якщо щось не виходить, залишайтеся вірними своїй мрії, вірте в успіх і зберігайте позитивний настрій. І тим більше, не займайтеся деструктивним програмуванням себе та своїх близьких. А ще, стежте за своєю промовою. У якій повинно бути фраз невдах. Наприклад “це дорого”, “їж, що є на столі, більшого ми дозволити не можемо”, “я теж багато чого хочу” і т.д. Особливо це важливо стосовно дітей.
Позбавляйтеся комплексів і заохочуйте в цьому дітей.
Це стосується не лише фінансової сторони питання, а й інших аспектів життя. У будь-якому випадку все взаємопов’язане. І якщо, наприклад, ми не соромимось виявляти свої емоції, радіти і веселитися, бути самими собою тощо, це допоможе нам позбутися такого стереотипу як «бути багатим це не добре».
Навчайтеся на досвіді інших.
Досягти поставленої мети можна набагато набагато легше і швидше, якщо йти второваною доріжкою, а не «винаходити колесо». Тому обов’язково поцікавтеся історією людей, які перебувають у бідності, досягли величезних висот і стали мега заможними. Тим більше, що цю інформацію сьогодні дуже легко знайти в інтернеті. Але, не намагайтеся їх копіювати або наслідувати їх. Усі ми різні і у всіх своя історія та обставини. Просто проаналізуйте їх ключові дії, і спроектуйте їх на свою ситуацію, можливості та пріоритети.