Раціонально використовувати простір у квартирі чи будинку можна, встановивши монітор ПК чи телевізійну панель на вертикальну поверхню. Таке практичне рішення запобігатиме падінню дорогої техніки зі столу, особливо ймовірні за наявності у вашій оселі дітей та домашніх вихованців з активною поведінкою.
Рекомендації про те, як самому закріпити телевізор на стіні, на які моменти звернути увагу при виконанні відповідної роботи, ви знайдете в тексті.
Кріплення: специфіка конструкції та вибір
Стандартними пристроями для підвішування РК-екрана або «плазми» на стіну є кронштейни для моніторів та ТБ.
Комплектація такого пристрою включає монтовану на вертикальну поверхню основу з шарніром, адаптер для телевізора та фурнітурні елементи.
Розрізняють три види відповідних кріплень: фіксований, похилий та похило-поворотний. Останній варіант, що дозволяє вибирати оптимальне положення TV-екрана для зручного перегляду, є найбільш функціональним.
Головний критерій вибору кронштейна – міцна основа, здатна витримати вагу телевізора та відповідну його діагоналі. Значення має стандарт VESA, що визначає відстань між отворами для кріплення на тильній панелі приладу. Відповідні дані наводяться у інструкціях.
Фахівці радять при покупці кріплень вибирати моделі «із запасом» – краще перестрахуватись.
Що потрібно для того, щоб повісити телевізор на стіну?
Крім кронштейна у повній комплектації, для виконання такої роботи знадобиться набір нехитрих інструментів:
- дриль або перфоратор із відповідним свердлом;
- викрутка;
- рулетка;
- будівельний рівень;
- малярський скотч та пакет;
- маркер чи олівець.
Можуть також знадобитися гайкові ключі, молоток та детектор проводки, а для фінішного прибирання після завершення процесу – пилосос.
Зверніть увагу на матеріал стіни. Якщо вона тонка, наприклад, гіпсокартонна, її слід заздалегідь зміцнити за допомогою листа товстої фанери. Слід також оцінити досяжність кабелю живлення ТБ до розетки – цей провід не повинен бути натягнутим.
На якій відстані від підлоги має висіти телевізор на стіні?
Оптимальною вважається відстань між підлогою та телеекраном від 1,2 до 1,5 метрів. У кухонних приміщеннях найкраще монтувати ТБ на висоті від 1,75 метрів.
Визначаючи з висотою фіксації техніки на кухні, врахуйте, що її проводам не можна знаходитися поблизу будь-яких джерел тепла (мається на увазі газова плита, електроплита, витяжка та мікрохвильова піч).
Рівень розташування екрана повинен забезпечувати комфортний перегляд вмісту всім членам сім’ї.
При виборі місця для ТБ також звертайте увагу на можливість появи відблисків на ньому від сонячного світла. Усунути такий аспект можна за допомогою віконних фіранок – щільних штор або жалюзі.
Про алгоритм роботи
Якщо техніка вже використовувалася на столі перед тим, як повісити телевізор на стіну, вам знадобиться зняти підставку. Для цього ТБ кладуть на горизонтальну поверхню, підклавши м’яку підстилку, витягують гвинти, а після демонтажу їх вкручують назад. Так гвинти не загубляться, якщо ви вирішите знову встановити техніку на підставку.
Далі слід виконати дії, описані нижче.
1. Закріплення адаптера або напрямних на корпусі ТВ. Кріплять такі елементи через втулки бочкоподібної форми, виконаних із пластику або металу. При використанні універсального кронштейна застосовують отвори, що відповідають стандарту VESA моделі телетехніки. Гвинти підбирають із комплектації кріпильного пристрою необхідного розміру та довжини.
2. Прикладка кронштейна. Перед тим, як повісити телевізор на кронштейн, вона обов’язкова. Для цього кріплення тимчасово надягають на напрямні, далі прикладають всю конструкцію до стінної поверхні і наносять на стіну розмітку, відзначаючи низ і верх кронштейна за допомогою маркера або олівця. А щоб стіна не забруднилася, на неї попередньо наклеюють малярський скотч.
3. Свердління отворів. Свердло підбирають, відповідне діаметру кріплення, що використовується. Уникнути зайвої глибини свердління допоможе заздалегідь намотана на свердло малярна стрічка. А приклеївши нею нижче місця свердління пакет, ви скоротите кількість пилу. Коли отвори виконані, слід переконатися у достатності їхньої глибини, вставивши всередину кріплення. Деяких користувачів цікавить, чи можна повісити телевізор без свердління стіни. Це можливо, якщо ви виберете не дуже популярний кронштейн.
4. Закріплення основи. Дюбелі поміщають в отвори та з необхідною акуратністю забивають їх за допомогою молотка до рівня стінної поверхні. Потім прикладають основу кронштейна і прикручують його гвинтами, використовуючи викрутку або гайковий ключ. Спочатку фіксують один із гвинтів у центрі. Після цього основа триматиметься, але збереже рухливість. Далі вирівнюють її, прикладаючи будівельний рівень. Потім слід міцно закрутити решту гвинтів.
5. Підключення кабелів. Є через підключення до ТБ мережевого кабелю, проводів антени, HDMI, інтернету та інших комунікацій. Роблять це до того встановлення техніки на стіну.
Якщо вся викладена робота виконана, вам залишиться подбати лише про те, як закріпити телевізор на стіні, встановивши його конструкцію на основу.
Для цього пристрій слід підняти та встановити на кронштейн. Якщо модель ТБ важка, громіздка та має велику діагональ, робити це краще вдвох.
Метою відповідного фінального процесу є навішування напрямних або шарнірів на основу.
Обов’язковий завершальний момент – блокування знімної частини кріплення на основі. Вона запобігатиме падінню телевізора у разі випадкового зміщення кронштейна. Зазвичай відповідна фіксація виконується за допомогою спеціальних язичків засувок або за допомогою вкручування знизу двох гвинтів, що фіксують, довгою викруткою.