При наступі холодів всі автомобілісти починають замислюватися про зміну гуми. Але не всі знають, як правильно вибрати шини і не помилитися. Адже якісна зимова гума – це запорука безпеки на слизьких, засніжених та заледенілих дорогах.
Для того, щоб шини мали довгий термін експлуатації, змогли виконати чітко всі необхідні завдання, а також були ефективними в конкретних умовах, вибирати їх необхідно дуже ретельно.
Різновиди зимової гуми
На ринку автошин найпопулярніші лише три моделі. Шиповані покришки характеризуються найкращим зчепленням зі слизькою дорогою. А також мають найчіткіше гальмування. Виготовляють такі шини з металевими протиковзними шипами. Призначені вони для пересування крижаними і твердими дорогами.
З недоліків такої гуми — це велика шумність при їзді. А якщо їхати сухим асфальтом, то вона швидко втрачає свій функціонал, а шипи вилітають. На наших дорогах, де постійно розсипають реагенти, такі шини взагалі не вигідні.
Покришки скандинавського типу схожі на шиповані. Вони потрібні для пересування засніженими дорогами з дуже низькою температурою. Замість шипів у них безліч ламелей на протекторі, внаслідок чого відбувається зчеплення з дорогою. Найкраще вони виявляють себе на льоду, але також на сухому асфальті швидко стають непридатними.
Європейський тип шин на наших дорогах найоптимальніший варіант. Вони призначені для м’яких, в міру снігових та вологих зим. Вони показують ефективність зчеплення навіть зі сніговою кашею на великій швидкості. А ось на льоду чи укоченому снігу потрібно бути обережним. Ця гума відмінно підходить для їзди містом і має довгий термін служби.
Основні параметри зимових покришок і як розшифрувати їхнє маркування?
Головний фактор, який впливає на можливість ковзання покришки – це ширина протектора. Чим вже зимова шина, тим вище протистояння ковзанню авто, а також кращий розгін та гальмування. На зиму пріоритетніше взяти колеса з більшою висотою та меншою шириною.
Від малюнка протектора залежить шумність машини та контакт її з дорожнім покриттям. Малюнки бувають скандинавські, європейські, асиметричні та симетричні. Останній вважають універсальним, хоча їзда з ним буде галасливою на відміну від інших видів.
Наскільки довго прослужить ваша зимова гума, залежить від матеріалу, який застосовується в її виробництві. Якісні виробники роблять покришки стійкими до зледеніння та затвердіння при сильних морозах, також додають натуральні компоненти.
На кожній покришці збоку набито її маркування. Давайте розберемо одну з них (185/65 R14), щоб зрозуміти, що вона каже:
- 185 мм означає ширину протекторної зони.
- Число 65 показник висоти профілю від шини вимірюється у відсотках. Цей показник свідчить, що висота становить близько 120 мм.
- R14 – конструкція корду (радіальна) з посадковим діаметром колеса 14 дюймів.
Чи можна встановлювати зимові шини тільки на провідні колеса?
Це одне з найпопулярніших питань при покупці та шиномонтажі. Звісно, пов’язаний він із економією. Багато автомобілістів вважають достатнім встановити 2 покришки на колеса, які відповідають за гальмування, а попереду залишити літню гуму. Це погане і небезпечне рішення. Наприклад, якщо опинитеся в крижаній пастці, і зможете тільки буксувати, чекаючи на допомогу, літня гума при сильному морозі просто потріскається. Також велика ймовірність занесення машини навіть на нешкідливих ділянках. Тому комплект потрібно купувати повністю.
До вибору зимової гуми потрібно підходити грамотно та виважено. Спирайтеся на умови експлуатації автомобіля, ваш стиль водіння та досвід. Почитайте відгуки про виробників, послухайте експертні думки та приймайте вибір. Головне – це ваша безпека на дорогах!