Турбота про власне тіло — це важливо. Не потрібно доказів, аби розуміти, що фізичні навантаження корисні для організму, обираючи якийсь з видів активного проведення часу, ви завжди будете в тонусі. Окрім того, активний відпочинок стане способом морального розвантаження, яке так необхідно часом.
Отож, якщо ви знаходитесь в роздумах, чому присвятити час, ми хочемо запропонувати кілька власних варіантів, котрі зможуть стати вам в пригоді й підштовхнути до початку нового хобі, яке в перспективі має вірогідність перерости у справжню пристрасть!
Корисне дозвілля та підтримка здоров’я: які є види активного відпочинку?
Фітнес
Активний відпочинок не можливо уявити без фітнесу. Це один з відомих та особливо ефективних видів активного дозвілля. Назва походить від англійського “to be fit” — бути в формі. Фітнес є різноманітним, тож охочим почати точно є з чого обирати:
- Пілатес. Цей вид фітнесу повністю спрямований на прокачування гнучкості тіла, його розслаблення та тонізацію; тут залучаються не лише монотонні “підходи”, як, наприклад, у спортзалі, а й концентрація уваги, позаяк правильне й успішне виконання вправ потребує зосередженості;
- Стретчинг. Від англійського “to stretch” — розтягуватися. Все вірно! В цьому виді фітнесу ви будете вчитися “прогрівати” свої м’язи. Комплекс вправ, на якому базується стретчинг, допомагає розвинути рухомість та гнучкість суглобів, розробляє м’язи, поліпшуючи їх еластичність. Як і пілатес, стретчинг має низький ризик травмування (всі вправи виконуються під контролем та з допомогою тренера на перших етапах) та несе розслабляючий ефект для усього тіла, зменшуючи втому та больові відчуття, які можуть проявлятися внаслідок стресових ситуацій;
- CrossFit. Цей активний відпочинок змусить вас добряче попітніти, адже комплекс тренування побудовано з урахуванням високоінтенсивних вправ, кардіонавантажень та силових вправ, які спрямовані на приведення тіла в форму внаслідок значної втрати калорій. Ідеально підійде тим, хто прагне скинути вагу;
Звісно, фітнес не обмежується лише трьома видами — тут є і TRX, і боді-флекс, і аквафітнес (зазначимо, що саме він є чи не одним з найефективніших, бо завдяки опору, що створюється у воді, вправи вимагають більшого докладання зусиль). Займаючись фітнесом, можна навіть навчитися танцям — чуттєвий пол денс теж відносять до фітнесу.
Латиноамериканські танці
У продовження теми слід сказати, що танці — це неймовірно кайфовий спосіб дозвілля і відпочинку як фізично, так і морально. А ще, це прекрасна можливість навчитися відчувати власне тіло. Танцюючи, на деякий час забуваєш про сіру буденність, отримуєш яскраві емоції та позитив.
- Бачата. Чуттєвий, ніжний танець, який може виконуватися як у парі, так і соло. Рухи в танці чіткі, плавні, але водночас ритмічні. Заняття бачатою допомагають розслабитися та пропрацювати рухомість тіла, пластичність;
- Реггетон. Танець, який точно асоціюється зі спекотним літом, драйвом та шаленою енергетикою кожного ритму — так, саме такими є його творці — пуерториканці. Активний, пристрасний, він точно прокачає кожен ваш м’яз, адже техніка танцю вимагає працювати усім тілом, від рук і до ніг.
- Сальса. Парний танець, що має своє коріння на Кубі. Також сальса може виконуватися соло, але для того, щоб краще відчути енергетику танцю, потрібно спробувати саме парний варіант. Особливість сальси криється в тому, що під час виконання акцент з верхньої частини корпусу зміщується на талію та ноги, задаючи неповторний, властивий лише сальсі рух стегон.
- Зумба. Більш спортивний вид латиноамериканських танців. В зумбі здійснюється кардіонавантаження через танцювальні рухи. Це чудове рішення, якщо відчуваєте необхідність тонізації тіла.
Танці прекрасні не лише тим, що дають змогу розслабитися чи прокачати тіло, а й тим, що в танці людина пізнає себе і свої відчуття: кожен танець — це окрема, неповторна емоція; навіть слова іноді не такі красномовні, як танцювальні рухи. В танці можна пережити радість, сентиментальність, пристрасть. Гадаємо, саме тому вони такі популярні як спосіб активного дозвілля…І релаксу.
Йога
Можемо сказати, що це те, що шукають любителі нових відчуттів. Заняття йогою подарують вашому тілу величезний їхній спектр — ви будете вражені його можливостями. Звісно, для цього потрібно буде постаратися: йога потребує витримки та координації. Пам’ятайте, що складні асани слід обов’язково виконувати під наглядом тренера.
Ви можете обрати будь-який напрямок: є хатха-йога, джнана-йога, бхакті-йога, карма-йога і раджа-йога.
Що дає йога для організму і чи можливо схуднути, займаючись нею на постійній основі? Практикування йоги допомагає відновитися, єднає між собою тіло і розум. Люди, які займаються на постійній основі, відмічають покращення настрою та сну, збільшення енергії та покращення психічної рівноваги. Регулярні заняття йогою також покращують кровообіг, зменшує болі у хребті та спині.
Йога чудова для схуднення, адже дисциплінує, а відтак налагоджується метаболізм, змінюються звички у їжі та зменшується апетит, що призводить до втрати зайвих кілограмів. Окрім того, займаючись йогою, ви зможете мати гарне підтягнуте тіло.
Не сумнівайтеся, починаючи обирати щось нове та незвідане для себе. Проводьте час з користю — і тоді ваше здоров’я обов’язково віддячить міцністю. В сучасному світі так багато різних прекрасних можливостей (і нам щиро хотілося б познайомити вас з кожною з них), але ми сподіваємося, що ця стаття була корисна для вас. Не зважайте, починайте! Нехай це будуть танці чи спорт, йога — проводьте час так, щоб раділи ваші серце і душа.