Спосіб життя більшості сучасних людей передбачає недостатню рухову активність та постійні психологічні стреси. Дані чинники призводять до втрати здоров’я, зниження імунітету й викликають синдром хронічної втоми. Наслідком цих явищ стає моральне й фізичне виснаження. Ефективним способом та новим трендом, що бореться з зазначеними й багатьма іншими проблемами, є дошка Садху – спеціальний пристрій для занять медитацією на цвяхах.
Що являє собою такий аксесуар, як він діє на організм та кому рекомендується, як його правильно використовувати новачкам та на що звертати увагу під час вибору даного тренажера, читайте далі.
Конструкційні особливості та функціональність
Цвяхостояння, що нині стало модною тенденцією і захопленням багатьох публічних особистостей (Тіни Кароль, Дмитра Дікусара, Юлії Суворової), насправді є унікальною, високоефективною оздоровчою методикою, історія якої налічує тисячоліття.
Фахівці та численні прибічники відповідної практики переконалися в її потужності. Зрозуміло, що виконання даного роду вправ потребує використання спеціального інструментарію. Таким приладдям нетрадиційної медицини є дошки Садху.
Цей аксесуар являє собою пристрій з пласкою нижньою частиною-основою та поверхнею, в яку інтегровані металеві, цвяхоподібні елементи.
Доведено, що застосування відповідної дощечки має комплексний позитивний вплив на всі складові здоров’я.
- На фізіологічний стан. Інструмент дозволяє активувати акупунктирні точки. Внаслідок ефекту масажу та лімфодренажу стимулюються нервові закінчення стоп, активізуються процеси регенерації та очищення організму від токсинів. Покращуються процеси кровообігу, нормалізується артеріальний тиск. Користувач починає реально відчувати прилив сил і бадьорості.
- На психологію. Це високоефективний засіб, щоб зняти стрес, позбавитися від відчуття страху й тривожності, увійти в медитативний стан. Крім того, стояння на цвяхах розвиває чуття впевненості в собі, усвідомлення власної сутності, допомагає розкрити внутрішній потенціал.
- На духовність. Даний метод є дієвою практикою на шляху до пошуку гармонії й балансу в собі та своєму житті, духовного самопізнання та саморозвитку. Він дає можливість зануритися в підсвідомість, зрозуміти та прийняти свої сильні та слабкі сторони, вивільнити енергетичні канали, розвивати терпіння й вольові якості.
Прибічники цвяхостояння розповідають про дивні відчуття під час цієї медитаційної процедури – їм здається, що крізь тіло проходять тисячі крихітних голочок. Вони ніби танцюють в кожній клітині шкіри, м’язів і судин. Він цього не стільки відчувається біль, скільки приємне тремтіння – це своєрідний адреналіновий кайф. Ті, хто звик користуватися дошкою Садху, відзначають після сеансу відповідної медитації чуття релаксації, справжнього блаженства.
Кому рекомендується така нетрадиційна медицина?
Практикувати медитацію за допомогою дошки з цвяхами доцільно дорослим, представникам чоловічої та жіночої статі. Особливо корисно регулярно стояти на гвіздках людям наступних категорій.
- Тим, у кого сидяча робота. Офісним працівникам добре відомо, наскільки сильно втомлює та напружує м’язи багатогодинне сидіння за монітором гаджета. Цвяхостояння – чудовий засіб для розслаблення, стимуляції процесів кровообігу та зняття затисків у всьому тілі. Результатом процедур стає суттєве підвищення продуктивності та комфортності в робочому середовищі.
- Працівникам, що обіймають керівні посади. Їх професійна діяльність пов’язана з великою відповідальністю та високим рівнем стресу. Наприклад, топ-менеджери часто небезпідставно скаржаться на психологічну пригніченість, роздратованість, моральне виснаження. Щоб підвищити настрій, навчитися управляти власними емоціями й зберігати душевну рівновагу, їм варто придбати дошки Садху.
- Особам із психологічними проблемами, зокрема, низькою стресостійкістю та підвищеною тривожністю. Стояння на цвяхах – шлях до зняття внутрішньої напруги, заспокоєння. Ця нетрадиційна методика оптимально підходить для бажаючих підвищити власну спроможність зосереджуватися, покращити увагу, позбавитися від негативних думок та відшукати в собі гармонію.
- Усім, хто націлений на саморозвиток. Медитаційні дошки з гвіздками є відмінним знаряддям для духовної практики, самопізнання свого фізичного та особистісного «Я», розвитку усвідомленості. Вони сприяють формуванню адекватної самооцінки, сили волі, є чудовим стимулом для роботи з підсвідомістю.
Читачам, які вже зрозуміли, для кого є актуальною дошка Садху, що це таке та для чого відповідний інструмент застосовують, варто також знати про особливості використання цього аксесуару новачками.
Цвяхостояння: інструкція для початківців
Найкраще перші сеанси стояння на спеціальній, вкритій гвіздками поверхні проводити під керівництвом досвідченого інструктора. В інтернеті можна знайти відео-уроки, що демонструють та пояснюють технологію даної вправи для новачків
У будь-якому випадку відповідне заняття вимагає дотримання ряду умов і правил.
- Попередній розігрів тіла, в тому числі стоп. Слід виконати декілька поворотів головою та руками, активно порухати ногами. Ступні перед початком сеансу можна додатково розтерти – вони мають бути теплими.
- Перш ніж встати на цвяхи, необхідно прийняти правильну позу. Треба стати прямо, ноги мають бути на відстані ширини плечей. Дошку беруть в руки, тримаючи її перед собою на рівні грудей.
- Встаючи на вкриту цвяхами поверхню інструменту, ноги треба розташувати на гвіздках, починаючи з вищої пари, яка зазвичай знаходиться на зовнішніх краях пристрою. Після цього ноги спрямовують ближче до центральної частини дошки – стають на більш низькі цвяшки.
- Обов’язковим є утримання рівноваги. Необхідно намагатися втримувати пряме положення тіла, не допускаючи нахиляння тулуба назад чи вперед. На думку досвідчених користувачів, збереженню рівноваги допомагає зосередження на диханні та використання візуалізації.
- Користувачам-початківцям фахівці радять дошки Садху купити динамічні. Такий вид аксесуару характеризується спеціально розробленими цвяшками, що відрізняються покращеною стійкістю і стабільністю. На них легше утримувати рівновагу.
- Не слід ігнорувати безпеку, особливо це має значення під час перших тренувань. При відчутті сильного болю або дискомфорту, процедуру треба одразу припинити.
Хоча для відповідної екстремальної медитації є багато вимог, насправді ця популярна практика не така складна, якою вона може здатися на перший погляд.
Зазвичай новачків цікавить питання про кількість початкових сеансів на день і те, скільки часу стояти на цвяхах можна перші рази. На думку професійних інструкторів, чисельність таких процедур має визначати для себе кожен сам, але тривалість відповідних тренувань для початківців обмежується 1-2 хвилинами. Згодом період стояння необхідно поступово збільшувати.
Оптимальний варіант – не сходити з гвіздків до повного розслаблення та зникнення відчуття болю.
Повноцінними вже вважаються тренування по 20 хвилин щодня. Хоча серед прибічників відповідної методики є немало фанатів, що віддають перевагу багатогодинним сеансам – це уже говорить про їх великий досвід.
Як вибрати дошку Садху
Обираючи модель пристрою, варто враховувати ряд моментів.
- Габарити й форму. Параметри й конфігурація відповідних тренажерів бувають різними. Правильно дібраний розмір є відповідним потребам користувача та дозволяє йому комфортно розмістити стопи. Взірці широкі й довгі дають більше простору для розташування ніг, а плюсом компактних аналогів є зручність перенесення.
- Матеріал. Найчастіше аксесуари для стояння на гвіздках виготовляються з металу, пластику та деревини. Кожен варіант має власні плюси. У металевих виробів це найдовший термін експлуатації та найбільша механічна міцність, дерев’яна альтернатива вирізняється естетичністю, а аналоги з полімерною основою часто коштують дешевше.
- Текстуру й поверхню. Наразі в продажу можна знайти моделі ребристі, гладкі та з фактурною, структурованою поверхнею. Гладенькі дошки є для використання більш комфортними, а ребристі забезпечують максимальну стимуляцію акупунктурних точок.
- Розташування та специфіку цвяхів. У різних інструментах гвіздки розташовуються з різним кроком, вони бувають і неоднакової висоти. Асортимент відповідного товару включає модифікації для початківців, про які вже йшлося вище, та для майстрів, що практикують відповідну нетрадиційну медицину давно. Цвяхи для новачків викликають болісних відчуттів порівняно менше.
- Вагу пристрою й допустиме навантаження. Для осіб, що віддають перевагу мобільному способу життя, найкраще підійде пристрій легкий і портативний, який зручно брати з собою та використовувати в різних місцях. Значення має і маса тіла користувача. Володарям зайвих кілограмів рекомендується купувати тренажери з гвіздками та основою підвищеної міцності.
Ключовий аспект – якість дошки Садху. Виконані добротно тренажери не мають видимих механічних пошкоджень та дефектів, міцні, безпечні для використання й розраховані на багаторічний термін експлуатації.
Читайте більше про красу та здоров’я на нашому порталі.