Сьогодні практично всі претенденти на різні посади шукають роботу за допомогою інтернету. Це дуже зручно, швидко та дає можливість відсіяти непотрібні варіанти. Будь-яка вакансія знаходиться на спеціалізованих порталах, одним із яких є відомий всім «Jooble». Набираючи в пошуковій стрічці «робота Дніпро , Львів, Київ, Вінниця чи робота Харків» – на цьому порталі пропозицій знаходиться завжди найбільше.
Звісно, кожен в праві сам вирішувати, де саме підібрати для себе гарну вакансію, а ось що робити для того, щоб знайти роботу, яка буде до душі та потім не жалкувати, знають не всі. Про це й поговоримо у сьогоднішній статті.
З чого почати пошук роботи?
Насамперед фахівці радять поставити собі наступні питання та дати на них чіткі відповіді:
- Чим я дійсно хочу займатись?
- Які я маю сильні риси характеру, та навпаки?
- Чи готовий я змінити місто проживання для гарного працевлаштування?
- Скільки я бажаю заробляти, та яка зарплата буде мене оптимальною на сьогодні?
- Що я вмію для посади, яку хочу зайняти?
Вирішився для себе ці основні питання, можна рухатись далі.
Коли варто починати пошук нової роботи?
Багато хто, вирішують для себе вибрати вакансію, знаходячись ще на старому місці роботи. І це правильно. Спочатку треба проаналізувати ринок праці, ознайомитись з компаніями, які пропонують роботу. Можливо посада, яку ви бажаєте отримати потребує додаткових навичок та вмінь, яких ви ще не маєте. Тому починайте роботу над собою, вивчайте нові матеріали, запишіться на необхідні курси. Можливо вам також потрібно буде підвищити кваліфікацію тощо.
Таким чином ви працюєте, та не лишаєтесь заробітної плати, а потім можете швидко знайти роботу вашої мрії. Тим паче ви вже підготувались, та можете розраховувати на позитивний результат.
А якщо трапилось так, що ви раптово опинились без роботи – це не страшно, головне не панікувати. Будь-які зміни завжди на краще, запасайтесь терпінням, позитивно налаштовуйтесь та починайте пошук. Що робити далі – зараз вам підкажемо.
Всі варіанти для пошуку гарної роботи
Якщо ви офіційно (понад 6 місяців) працювали та вас звільнили за згодою сторін, можна стати на облік державного центру зайнятості. По-перше, там вам можуть запропонувати цікаву роботу, допомогти вибрати вакансію, записати на курси або тренінги безкоштовно. По-друге, ви будете отримувати щомісячні виплати від держави, допоки не зможете знайти роботу.
Зверніться до друзів та знайомих, можливо в їх компаніях, де вони працюють, шукають співробітників. Тип паче, ви зможете дізнатись про суть роботи, яка реальна зарплата, графік та який колектив з перших вуст.
Сьогодні дуже багато «job-порталів», які розміщують актуальні вакансії. Зареєструйтесь одразу на декількох ресурсах. Краще завантажити мобільні додатки, так ви зможете переглядати варіанти в будь-якому місці та в зручний для вас час.
Потрібно активно відгукатись на ті вакансії, які вам сподобались, не турбуйтесь, якщо вам одразу не зателефонують, рекрутерам потрібен час на обробку даних всіх кандидатів. Не відмовляйтесь від співбесіди, якщо компанія дійсно пропонує гарні варіанти для працевлаштування. Як кажуть, чим більше, тим краще. Навіть у разі, якщо вам відмовили – це завжди досвід, за допомогою якого можна зробити висновки та в наступний раз поводитись по іншому, або вдосконалити свої вміння.
Обов’язково створіть резюме та виложить його на порталах. Роботодавці активно переглядають кандидатів, при знаходженні потрібного, самостійно телефонують та запрошують на співбесіду. Обираючи роботу завжди звертайте увагу на наступні речі:
- Яку репутацію має компанія та скільки вона працює на ринку.
- Яка плинність кадрів.
- Рівень заробітної плати та умови для її підвищення.
- Чи надає роботодавець умови для кар’єрного росту?
- Чи офіційно оформлюють співробітників?
- Які додаткові «плюшки» надає компанія.
Також є можливість звернутись у рекрутингове агентство, де за вашими навичками та вміннями, вам будуть пропонувати змогу вибрати вакансію. Як правило, такі агенції мають договір з багатьма відомими компаніями, щоб спростити для них пошук, та швидко підібрати гарного кандидата. Але ці послуги не безкоштовні.
Як скласти резюме?
Одна з головних запорук успіху, щоб знайти роботу – це правильно сформоване резюме. Розглянемо головні дані, які повинні бути в ньому вказані:
- Особисті відомості, рік народження, місто проживання, електронна пошта, телефон.
- Обов’язково додайте до файлу гарне фото.
- Вкажіть попередній досвід роботи (назва компанії, посада, що входило до ваших обов’язків, та термін роботи в ній)
- Вказуйте всі курси, тренінги, які проходили.
- Перелічите мови, якими володієте.
- Зазначите ваші особисті риси характеру, та чим полюбляєте займатись (хобі).
- Як ви володієте комп’ютерними програмами? Також їх треба перерахувати.
Остерігайтесь вакансій, які не потребують практично ніяких навичок, а також беруть усіх підряд, при цьому вказують дуже велику зарплату. Це не надійні роботодавці, скоріш за все, вас чикає обман. На порталах для пошуку роботи надійні компанії завжди розміщують повну та відверту інформацію про себе. Якщо помічали – вони ще мають сині або зелені голочки – це підтверджує правдивість їх інформації.
Віримо, що дана стаття допоможе вам у пошуку нової роботи. Бажаємо успіху кожному!