Турпоходи і активний відпочинок на природі дарують мандрівникам незабутні спогади та яскраві враження. Це чудовий варіант дозвілля у компанії друзів, рідних чи просто однодумців. Та водночас це ще й ризик отримати у будь-який момент травму, пошкодження чи просто бути покусаним комахами, яких в умовах дикої природи чимало.
Тому, збираючись у похід, незалежно від того буде він одноденним чи тривалим, обов’язково треба взяти аптечку. У ній мають лежати засоби першої необхідності, які завжди повинні бути під рукою.
За яким принципом комплектувати туристичну аптечку?
Якщо запланований похід буде для вас першим, важливо знати, як правильно укомплектувати аптечку. Щоб орієнтуватись було простіше, засоби краще підбирати, враховуючи такі фактори:
- наявність хронічних захворювань, таких як діабет, алергія тощо;
- чутливість до певних препаратів;
- тривалість мандрівки (на один день знадобиться мінімальний набір, а на триваліший термін потрібна більша кількість засобів та ширший їх асортимент).
Та навіть якщо ви не встигнете придбати все необхідне у робочий час, онлайн аптека працює цілодобово, тому зробити замовлення можна у будь-який момент, щойно ви згадаєте, що ще потрібно додати.
Головні складові аптечки для туриста
Якщо у вас є хронічні захворювання, ви кладете в аптечку індивідуальні ліки, але є перелік універсальних та обов’язкових засобів і матеріалів, які повинні в ній бути обов’язково. А саме:
- перев’язувальні – бинти (звичайний та еластичний), пластирі, серветки;
- антисептичні – йод, перекис водню чи будь-що інше, що діє як антисептик та допомагає промивати й дезінфікувати подряпини/рани;
- універсальні знеболювальні та жарознижувальні;
- спазмолітики;
- засоби, які допомагають при проблемах із травленням.
Варто подумати і про те, якими будуть погодні умови під час мандрівки. У теплу пору року можуть знадобитись засоби від комарів та інших комах, якщо похід буде десь у лісі, а також крем від сонячних опіків, якщо місцевість відкрита, а одяг не закриває все тіло.
Якщо ви збираєтесь у тривалий похід, у вашій аптечці має бути пінцет, щоб за необхідності витягнути скалку, і кровоспинний турнікет. Хоч він зазвичай зустрічається у військових похідних наборах, але і у звичайній аптечці для нього варто знайти місце, адже під час довгих мандрівок відбутись може будь-що, а дана річ здатна врятувати пораненій людині життя.
Корисні поради туристам
Збираючи аптечку, обов’язково перевіряйте строк придатності усіх лікарських засобів та інших матеріалів. Якщо якісь вже «віджили своє», викидайте їх у смітник і замінюйте новими.
Не обов’язково брати з собою цілі упаковки таблеток – вистачити може й одного блістера кожного препарату. А щоб з нього пігулка випадково не випала, прорвавши упаковку, заклейте зворотній бік пластинки скотчем або пластирем.
Щоб усе необхідне зручно було транспортувати, придбайте сумку-аптечку, вибравши розмір так, щоб у ній все компактно розміщалось.
Під час походу тримайте аптечку під рукою, і нехай ваші мандрівки будуть безпечними.