Створення затишної зони відпочинку у квартирі – це найважливіший елемент формування комфортного простору, де можна відволіктися від суєти, відновити сили та приємно провести час. У статті розповідаємо про найпопулярніші способи облаштування зони відпочинку, а також важливі фактори, які слід врахувати перед її створенням.
Визначення відповідного місця та вибір меблів
Насамперед слід визначитися з вибором потрібного місця. Найчастіше їм стає невелике окреме приміщення або кут у вітальні, де є достатньо вільного простору. Важливо, щоб місце було відокремлено від робочої зони: так воно асоціюватиметься лише з відпочинком та релаксом.
Далі можна переходити до вибору комфортних меблів – основи по-справжньому затишної зони відпочинку. Для створення максимально розслаблюючої атмосфери рекомендується вибрати м’який зручний диван чи пару крісел. Бажано, щоб спинка була глибока, дозволяючи з комфортом відкидатися назад. Якщо планується проводити багато часу в зоні відпочинку за переглядом фільмів або іграми на приставці, наприклад, Playstation 5 Pro, варто подумати про покупку підставки для ніг або відповідних пуфів.
Для додаткового затишку та відчуття комфорту можна додати до зони відпочинку кілька м’яких текстильних елементів – це можуть бути пледи, декоративні подушки, маленькі в’язані килимки.
Освітлення в зоні відпочинку
Для зони відпочинку рекомендується використовувати м’яке розсіяне світло. Як джерела світла можна вибрати:
- торшери;
- настільні лампи;
- гірлянди;
- настінні світильники;
- світлодіодні стрічки.
Хорошим вибором будуть моделі з регульованою яскравістю, щоб під час перегляду фільмів або ігор на приставці можна було приглушувати освітлення.
Тонкості звукової атмосфери
Якщо планується у зоні відпочинку часто слухати музику, грати на приставці чи дивитися фільми, рекомендується встановити якісну аудіосистему, яка дозволить створити максимальний ефект занурення у процес.
При цьому обов’язково варто подбати про достатню шумоізоляцію, щоб не заважати іншим членам сім’ї та сусідам. У ролі природних поглиначів шуму можуть виступати важкі штори, килими, м’які меблі. Також можна використовувати спеціальні акустичні панелі, які покращують сприйняття звуку та зменшують відлуння у приміщенні.
Вибір колірної гами та декору
Вибір квітів впливає сприйняття зони відпочинку. Краще вибирати теплі спокійні відтінки: пастельні, світло-сірий, бежевий, кремовий. Яскраві можна використовувати для створення невеликих акцентів: наприклад це можуть бути подушки або серветки.
Щодо декору, підійдуть сімейні фотографії, сувеніри з подорожей, картини, постери. Декор не повинен створювати відчуття захаращеності простору.
Якщо ж хочеться додати в інтер’єр трохи свіжості та затишку, можна поставити до зони відпочинку кілька горщиків із рослинами. Важливо вибирати види, які не вимагають складного догляду та нормально почуваються в умовах недостатнього освітлення.