В попередній статті “Аналіз Законодавства. Розбір основних нормативно-правових актів. Частина 1” ми детально розглянули ЗУ про припинення дії Договору між Україною та РФ про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки, а також обговорили всі факти злочинної агресії з боку росії в Азово-Чорноморському басейні.
Проте ще одним цікавим для розгляду та аналізу нормативним актом є Закон України від 21.03.2023 № 3005-ІХ Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії, який прийнято з метою захисту національних інтересів, національної безпеки, забезпечення прав, свобод та законних інтересів громадян України, суспільства та держави. Законопроект було подано на розгляд Уряду за спрощеною процедурою без погодження заінтересованих центральних органів виконавчої влади народними депутатами України, зокрема, Веніславським Ф.В., Федієнком О.П., Бакумовим О.С., Горбенком М.О. та іншими.
Профільним комітетом, який розглядав даний законопроект та надавав свій висновок щодо нього був Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
Важливо наголосити, що внесення змін до Закону України «Про географічні назви», яке впроваджується вищезазначеним Законом України, стосується заборони присвоєння географічним об’єктам назви, що звеличують, увіковічують, пропагують або символізують державу-окупанта або її визначні, пам’ятні, історичні та культурні місця, міста, дати, події, її діячів, які здійснювали військову агресію проти України та інших суверенних країн, державну тоталітарну політику та практику, пов’язану з переслідуванням опозиції (опозиційних діячів), дисидентів та інших осіб за критику тоталітарного радянського та тоталітарного російського режиму, зокрема й громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях України або тимчасово перебували на території держави-окупанта та стали жертвами переслідування з боку російських репресивних органів.
Наслідки російської абсурдної пропаганди торкнулись, безсумнівно, і громадян України, органів місцевого самоврядування, органів законодавчої та виконавчої влади. Внаслідок цього велика частина назв українських географічних об’єктів стосувалась російський діячів, що потребує викорінення на території нашої суверенної держави.
В наступній статті обговоримо детальніше зобов’язання про складання іспитів з основ Конституції України, історії України та на рівень володіння державною мовою для іноземців, що планують отримати українське громадянство.
Корисні посилання:
З питань, що стосуються діяльності Уряду можна звертатись до Урядового контактного центру https://ukc.gov.ua/ або за телефонами:
+38(044) 284-19-15 – Урядова «гаряча лінія» для дзвінків із-за кордону (оплата за тарифи відповідно до оператора зв’язку);
1539- «Гаряча лінія» із соціальних питань;
1547 – «Гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству;
0 800 503 486 – лінія довіри РНБО з питань контрабанди та корупції на митниці;
0 800 504 425 – «Гаряча лінія» з питань освіти для мешканців тимчасово окупованих територій;
0 800 500 115 – «Гаряча лінія» Міндовкілля на зв’язку з питань захисту довкілля та природних ресурсів України;
1545 (на IVR кнопка 3) – «Гаряча лінія» з питань безпеки дітей в інтернеті;
1545 (на IVR кнопка 9) – «Гаряча лінія» з питань ветеранів війни та членів їх сімей.
З питань юридичної консультації можна звертатись до Центру правової допомоги (безкоштовна консультація юриста) за телефоном: +38(067) 996-42-60, посилання на офіційний вебсайт: https://urist24.com.ua/.