Міністерство закордонних справ України за підтримки однієї з найбільших криптовалютних бірж Європи Whitebit запустило чат-бота у Telegram – @MZSUkraine_bot – для допомоги українцям, які перебувають за кордоном. Тепер отримувати інформацію стане простіше, швидше та зручніше.
«Враховуючи велику кількість наших громадян, які потребують допомоги МЗС за кордоном, чат-бот є важливою ініціативою, яка допоможе оптимізувати процеси та надавати нашим громадянам необхідну інформацію у декілька кліків. Ми розпочали співпрацю з WhiteBIT ще минулого року, на початку повномасштабного вторгнення РФ, і втілили низку важливих проектів для наших громадян. Ця підтримка виявилася вкрай своєчасною на тлі безпрецедентного виїзду українців за кордон внаслідок російської агресії», — зазначили в МЗС.
Запуск чат-боту прокоментували і в компанії WhiteBIT.
Підтримка України та українців, де б вони не перебували, є одним із пріоритетів WhiteBIT. Ми раді, що наша співпраця з МЗС дозволила українцям отримати системну, комплексну та кваліфіковану допомогу, що сприяла розв’язанню конкретних проблем, з якими вони стикалися, по всьому світу. Запуск чат-бота суттєво розширює можливості та значно спрощує саму процедуру отримання необхідної інформації нашими громадянами», — розповів СЕО WhiteBIT Володимир Носов.
Що може новий чат-бот
Пресслужба МЗС України повідомляє, що чат-бот одночасно може обслуговувати кількох користувачів та надавати консультацію щодо найбільш поширених запитань:
- правил в’їзду до іноземної країни,
- оформлення тимчасового захисту,
- соціального забезпечення,
- повернення в Україну,
- консульських послуг.
В МЗС наголошують, що його використання полегшує процес отримання необхідної інформації громадянами України, які через війну вимушено виїхали до інших країн, та суттєво збільшує масштаби й можливості отримання допомоги.
Скористатися чат-ботом можна за посиланням. Окрім того, він доповнить діяльність call-центру, який розпочав роботу в червні минулого року та вже опрацював близько 15 тисяч дзвінків. Географія звернень найрізноманітніша і налічує 96 країн. Найбільше запитів на допомогу надійшло з Німеччини, Польщі, Італії, Туреччини та України.
Звернутися до call-центру можна за номером +38 (044) 224-57-20.
Запитання, з якими звертаються до call-центру, найчастіше стосуються забезпечення прав громадян та законних інтересів за кордоном, умов перебування в різних країнах світу (соціальні та медичні послуги, умови працевлаштування, митні правила, питання щодо народження дитини, легалізації документів) тощо.