Київ – найкращий приклад відродження, оскільки за часи свого існування він кілька разів був зруйнований, але все одно продовжує тішити місцян, гостей міста своєю величчю, красою. Він має славну історію, пов’язану з колаборацією західної та російської культур. Його історія налічує 1500 років. Красоти міста представлені різними соборами, церквами, парками, пам’ятниками. Давайте розглянемо куди піти в Києві більш детально.
Києво-Печерська Лавра
Розташований на вершині трав’янистого пагорба поруч із річкою Дніпро монастир 11 століття внесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Багато прикрашена релігійна будівля, оздоблена золотими куполами була визначним центром Східної Православної Церкви Європи.
Під спорудою знаходиться підземні катакомби з вузькими проходами, печерами, де можна побачити тіла ченців, святих, що збереглися, поклонятися їм. Це найсвященніше місце паломництва України.
Що подивитись саме в цьому місці?
- Визначні пам’ятки церковного комплексу Лаври.
- Стародавні печери з мощами святих Київської Русі.
- Музей мініатюр.
- Види на місто з Лаврської дзвіниці.
Києво-Печерська Лавра – найвідоміший український монастир, очолюючий місця Києва, які варто відвідати. Печерний монастир було засновано у 1051 році за часів князя Ярослава Мудрого, ставший головним центром православ’я Київської Русі.
Києво-Печерська Лавра зараз відноситься до об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, є одним із семи чудес України. Найвизначнішими пам’ятками монастиря виступають:
- Велика лаврська дзвіниця (96 метрів);
- Успенський собор;
- Трапезна церква;
- Печерна система з муміфікованими останками православних святих, їх мощами.
Адреса: вулиця Лаврська, 15.
Телефон: +380 44 255 1105.
Часи роботи: 07:00-20:00 щоденно.
Ціна квитка: 50 гривень для дітей студентів та пенсіонерів, 100 грн – для дорослих.
Софійський собор
Це одна з найпрекрасніших архітектурних пам’яток, найбільш відвідуваних визначних місць в Києві. Найстаріший православний собор Києва, збудований у 1037 році має 13 золотих та зелених куполів, гарні інтер’єри з візантійськими фресками, мозаїкою, позолоченими орнаментами на стелі, стінах, тому є цікавим місцем для молоді в Києві.
Цей комплекс пережив безліч лих, політичних заворушень та пожеж і також як і Києво-Печерська Лавра є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
З дзвіниці собору відкривається чудовий краєвид на все місто, але вам доведеться піднятися сходами через вузький прохід, щоб побачити чудовий вид на столицю з повітря.
Що є цікаве саме тут?
- Візантійський дизайн та архітектура у стилі бароко.
- Найстаріша церква Києва – Софійський собор.
Адреса: вулиця Володимирська, 24.
Телефон: +380 44 278 2620.
Часи роботи: 10:00-19:00 щоденно.
Ціна квитка: 25 гривень для дітей студентів та пенсіонерів, 50 грн – для дорослих.
Хрещатик
Хрещатик – головна вулиця Києва, довжина якої становить 1,2 км. Це радість пішоходів, головна артерія столиці. Вулиця була повністю зруйнована під час Великої Вітчизняної війни, зараз відновлена у сталінському стилі. У вихідні чотирисмугова дорога закрита для руху транспорту.
Це найжвавіше місце навіть до пізньої ночі, де розміщено багато будівель у радянському стилі, готелів, кафе, барів, ресторанів вуличної їжі, вуличних артистів, клубів для дорослих, крім того, це місце куди сходити у Києві безкоштовно, тому воно користується попитом серед студентів.
Місцезнаходження: від Європейської площі до Бессарабського ринку.
Майдан Незалежності
Центральна площа, яку називають серцем української столиці. Вона розташована на Хрещатику, і є найширшим місцем вулиці, де розміщені будинки 19 століття, пам’ятник, присвячений розриву України з Радянським Союзом у 1991 році. На Майдані Незалежності проводяться основні національні заходи міста та країни, такі як паради та громадські свята.
Місцезнаходження: центральна частина вулиці Хрещатик.
Андріївський узвіз
Це історична вулиця, яка сполучає Верхнє місто з Нижнім, відомим як Поділ і це місце куди в Києві піти погуляти варто. Ця вулиця відома як київський Монмартр, є однією з головних туристичних визначних пам’яток Києва.
На узвозі ви знайдете художників, ремісників, продавців ремісничих виробів, які продають автентичні речі, сувеніри. Узвіз оточений будинками художників, галереями, кафе, барами із захоплюючим видом на різнокольорові будинки району «Воздвиженка».
Спустившись Андріївським узвозом, ви потрапляєте на Поділ – найстаріший район столиці. Гуляти в цьому районі рекомендується ввечері або ближче до вечора, щоб насолодитися красотами архітектури. Споруди в цій місцевості с дуже цікавими історіями, дуже барвисті, екстравагантні.
Відкрийте для себе чудові архітектурні шедеври від пішохідної екскурсії Андріївським узвозом, помилуйте пам’ятниками, скульптурами, головними місцевими цікавинками – замком Річарда, театром на Подолі, познайомтеся з місцевими жителями, вуличними музикантами, насолоджуйтесь панорамним видом на Київ з оглядового майданчика.
Місцезнаходження: від Міністерства іноземних справ до Поштової площі.
Золоті ворота
Одне з найкращих занять у столиці – це відвідування одного із найстаріших храмів – Золотих воріт. Вони були побудовані за часів Київської Русі в 11 столітті і внесені до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Це була оборонна споруда, слугуюча парадним в’їздом до Києва. Золоті ворота були повністю зруйновані у середні віки, відновлені у 1982 році радянською владою. Споруда є імітацією Золотих воріт Константинополя.
Адреса: вулиця Володимирська, 40А.
Телефон: +380 44 278 6919.
Часи роботи: 07:00-20:00 щоденно.
Ціна квитка: 30 гривень для дітей студентів та пенсіонерів, 60 грн – для дорослих.
Михайлівський золотоверхий собор
Перший собор в Україні, купол якого був позолочений, тому його ще називають золотоверхим. Він побудований у 1113 році і також кілька разів руйнувався, особливо під час Другої світової війни. У 1999 році собор був повністю відреставрований, перебудований, відкритий для відвідування. Він, без сумніву, вартий входити до найкрасивіших місць Києва.
Адреса: вулиця Трьохсвятительська.
Телефон: +380 44 228 8720.
Часи роботи: 07:00-19:15 щоденно.
Ціна квитка: безкоштовно.
Батьківщина-Мати
Перераховуючи цікаві місця Києва, неможливо залишити без уваги монумент Батьківщина-Мати. Скульптура жінки, висотою 102 метри, розташована на правому березі Дніпра. Вона тримає в одній руці меч, в іншій щит, на якому розміщується оглядовий майданчик з видом на столицю.
Монумент входить до десятки найвищих у світі, а в постаменті пам’ятника знаходиться музей, де зберігається важлива унікальна колекція документів, матеріалів, відвідавши який ви відкриєте для себе нові факти, що описують весь жах трагедії Другої світової війни.
Адреса: вулиця Лаврська, 27.
Телефон: +380 44 285 9452.
Час роботи оглядового майданчика: будні, крім понеділка (зачинено) – 10:00-18:00, вихідні – 10:00-19:00.
Ціна квитка для підняття на оглядовий майданчик: 500 гривень (лише для повнолітніх).
Пирогівський музей народної архітектури
Цікаве місце для дітей в Києві, які люблять знайомитися з історією країни, тваринами, яких тримали наші предки в часи становлення Київської Русі, України, дізнаватися нове. Прирогово пропонує своїм гостям роздивитися зразки української дерев’яної архітектури, сільського життя XVI-XIX століть.
Що цікавого саме в Пирогово?
- Відверніться від міської суєти, прогулюючись вузькими вуличками просто неба.
- Подивіться, як виглядали українські села минулих століть.
- Відкрийте для себе різноманітні оригінальні етнічні житла та предмети побуту в них.
- Дізнайтесь деякі цікаві звичаї та традиції України.
- Насолоджуйтеся красою природи та умиротворюючою атмосферою.
Діставшись музею, пройдіться звивистими дорогами, помилуйтесь красою справжнього українського села, огляньте різні автентичні будинки, оточені мальовничими двориками. Ви побачите стару парафіяльну школу, дізнаєтесь, які предмети вивчали діти на той час.
Однією із родзинок місцини є дерев’яна церква XVIII століття з чудовим іконостасом. На пагорбі поблизу є кілька вітряків, маючих фантастичний вигляд.
В Пирогово можна познайомитися з місцевими ремісниками, майстрами, реалізуючими сувеніри ручної роботи, вишиванки, кераміку, насолодитися смачними стравами народної кухні в одному з численних кафе.
Адреса: вул. Академіка Тронька, 1.
Телефон: +38 (098) 913 80 07.
Часи роботи: 09:00-18:00 щоденно.
Ціна квитка: 90 гривень для дітей від 10 до 17 років, студентів, 65 грн для дітей від 6 до 9 років, 130 грн для дорослих.
Володимирський собор
Собор, збудований у неовізантійському стилі з яскраво-жовтими фасадами, розкішними інтер’єрами, розписав відомий художник Михайло Врубель. Розташований у самій центральній частині міста собор збудований на честь київського князя Володимира, який у 988 році похрестив Київську Русь. Ви можете помилуватися картинами В. Васнєцова, наповнитися силою біля мощей святої Варвари.
Адреса: бульвар Тараса Шевченка, 20.
Телефон: +380 44 235 5385.
Часи роботи: 06:00-19:00 щоденно.
Ціна квитка: безкоштовно.
Національний музей історії України у Другій світовій війні
Одне з найкращих занять у серці України – відвідати Національний музей історії України у Другій світовій війні. На території відвідайте могилу Невідомого солдата радянських часів, понад 30 могил радянських військовослужбовців, обороняючи місто у 1941 році, звільняючи його у 1943 році, прогуляйтеся Алеєю Героїв, завітаєте до пам’ятників військовим льотчикам.
Відвідування музею Другої світової війни дасть можливість дізнатися більше про такі битви, як Московська, Сталінградська, Курська, блокада Ленінграда, Голокост і інші події.
На шляху ви побачите меморіал, присвячений 3 тисячам українських воїнів, віддавши життя у воєнному конфлікті в Афганістані за радянських часів 1979-1989 років.
Адреса: вулиця Лаврська, 27.
Телефон: +380 44 285 9457.
Часи роботи: 10:00-19:00 в будні, 10:00-20:00 в вихідні.
Ціна квитка: 20 гривень для дітей, 30 грн для студентів, 70 гривень для дорослих.
Маріїнський парк
Великий 130-річний парк розташований перед будинком українського парламенту в самому серці столиці. Відкрийте для себе елегантний Маріїнський палац, помилуйтеся приголомшливою панорамою Дніпра, знайдіть приховані перлини: Пам’ятник коханню, Міст закоханих.
Адреса: Печерський район, біля Верховної ради України.
Маріїнський палац
Офіційна резиденція президента України, розташована поряд із будівлею українського парламенту в районі Липки. Цікаві місця в Києві, серед яких Липки, – урядовий квартал України, де розташовані парламент, адміністрація президента, урядові будівлі. Район палацу, відомий лише з 19 століття, зараз вважаються елітним, де є багато будинків, збудованих німецькими архітекторами в стилі модерн. Візит до Маріїнського палацу є невід’ємною частиною всіх туристичних маршрутів столицею.
Адреса: вулиця Михайла Грушевського, 5A.
Телефон: +380 98 549 4671.
Часи роботи: 10:00-17:00 щоденно.
Ціна квитка: 75 грн для дітей, віком від 7 років, студентів, пенсіонерів, 150 грн – для дорослих.
Державний музей авіації України
Ця місцина зібрала вражаючі колекції літаків типу Ту-22М3, Ан-30, Іл-76, інших. Державний музей авіації України – наймолодший, водночас найбільший історичний кладязь технічної історії країни. Заснований у 2003 році до найважливішої дати: 100-річчя світової авіації.
Адреса: вулиця Медова, 1.
Телефон: +380 44 451 8314.
Часи роботи: уточнюйте в адміністрації по телефону.
Ціна квитка: 80 гривень для школярів, студентів та пенсіонерів, 160 грн для дорослих.
Національна опера України
Вона була побудована в 1867 році, згоріла в 1896, була відновлена на початку 20-го століття. У 1920-ті роки оперний театр був одним із найпрестижніших культурних майданчиків, переживши обидві світові війни. Сьогодні вона приймає гостей в чудово прикрашеній концертній залі у стилі неоренесанс, спроектованій російсько-німецьким архітектором Віктором Шрьотером.
Адреса: вулиця Володимирська, 50.
Телефон: +380 44 234 7165.
Часи роботи каси: 11:00-19:30 щоденно, 11:00-19:00 щопонеділка.
Ціна квитка: уточнюйте в адміністрації по телефону.
Це далеко не всі гарні місця в Києві, варті уваги, адже українська столиця різноманітна, цікава для місцян і гостей міста.