В Україні як і в інших країнах світу відбуваються значні зміни у різноманітних сферах життя людини. З новинок, які нині змінюють стиль життя, інтереси виділяють комп’ютеризацію. Крім використання персональних комп’ютерів, ноутбуків у побуті, на роботі спостерігають розвиток та захоплення комп’ютерної гри, що швидко поширюється серед осіб різної вікової категорії. У процесі мислення, формуванні особистості значну роль відіграє освітній фактор, а також ігрова діяльність, під час якої особистість вивчає значення та використання предметів, правил тощо.
Історія розвитку комп’ютерних ігор
Початком розвитку комп’ютерних ігор вважають появу гри “Space War”, яку створив С. Рассел у 1962 році в Массачусетському технологічному інституті, проте гра не стала поширюватись тому, що була висока вартість комп’ютерів і не кожен міг собі дозволити подібне. Перша доступна усім гра була розроблена у США у 1972 році Н. Бешелем, мала назву “Понг”, згодом розробили гру хокей, футбол тощо. Активний розвиток та розробка ігор почалась у 1982-х роках.
Види ігор
Класифікацій комп’ютерних ігор існує декілька, але оскільки розробка ігор постійно розвивається, розробники можуть поєднувати елементи з кожної категорії, тому класифікація є умовною.
- ігри типу “action”, у тому числі і “RPG”
- пригодницькі, типу “quest”
- стратегічні
- ігри, що імітують транспорт;
- віртуальне казино.
Етапи створення
1. Визначення ідеї гри (може бути заснована на потребах та трендах ринку, має бути цікавою, оригінальною, щоб зацікавити аудиторію);
2. Визначення цільової аудиторії (розробники досліджують, які інтереси, уподобання має аудиторія, якій створюється дана гра, які ігрові елементи будуть привабливими);
3. Визначення жанру гри (залежить від інтересів аудиторії, та тенденцій на ринку, саме жанр визначає основну структуру ігрового процесу);
4. Розробка загальної концепції (визначають основні характеристики, механіки, особливості гри, також обирають платформу, де випускатимуть гру на персональному комп’ютері, мобільних пристроях тощо);
5. Аналіз конкурентів (допомагає визначати переваги та конкурентні особливості майбутньої гри, даний етап дає можливість розробникам створити унікальні характеристики гри, які матимуть популярність серед аудиторії);
6. Оцінка технічних можливостей (на даному етапі оцінюються технічні можливості розробників та команди в цілому, визначають необхідні ресурси та можливості створення якісного продукту у визначений термін та бюджет.
Створення ігор
Комп’ютерна гра, це програма схожа на браузер у якому ви можете переглядати різноманітні статті в інтернеті. З точки зору однієї людини, процес створення є складним, однак над створенням ігор працює ціла команда програмістів, аніматорів, художників, дизайнерів тощо.
Програмісти працюють у спеціальних програмах, які поділяють на ті, які створені спеціально для конкретної гри, або використовують вже готові програми. Дизайнери та художники працюють над створенням графічного дизайну, аніматори працюють у програмах для 3Д моделювання, практично всі об’єкти в іграх це 3Д моделі. Програмісти поєднують роботи усіх спеціалістів, розставляють на карті об’єкти, і змушують їх взаємодіяти між собою за допомогою програмного коду.
Коли користувач відкриває гру автоматично відкривається плеєр даної гри, який є головним механізмом, що сприяє взаємодії користувача з інтерфейсом. Повий процес розробки може тривати від 1-го до 5-ти років, так як є велика кількість контенту по технічній частині та графіці.
Вартість розробки
Розробка комп’ютерних ігор прибутковий вид діяльності, що постійно розвивається. При правильно обраному підході, розробці бізнес-плану, вибору професійних спеціалістів, маркетингової компанії – розробка ігор приноситиме високий дохід. Вартість розробок ігор залежить від складності завдання, терміну виконання, обсягу необхідних налаштувань, досвідченості спеціалістів.
Проста програма з лаконічним дизайном та нескладними функціями матиме вартість від 3000$, ігри з індивідуальним дизайном, складними функціями від 5000$, остаточну вартість замовники можуть сказати, коли матимуть чітке розуміння ваших потреб та побажань.
Ринок постійно розвивається, а з ним з’являється велика конкуренція, обсяг прибутку світової індустрії перевищує 150 млрд доларів, надалі прогнозують приріст прибутку до 10% на рік. Станом на 2021 рік ігрова індустрія відноситься до галузей, які швидко розвиваються. Кількість компаній, які розробляють ігри зросла до 100, а загальна кількість розроблених ними продуктів становить більше 800 млн користувачів. На даний час сумарний дохід українського “геймдеву” складає понад 20 млн доларів. Починаючи з 2010 року ринок ігор в входить до 50-ти прибуткових у світі, з 2014 року до 2018 року дохід зростав до 60%, і можна зробити висновок, що ігрова галузь України за 30 років незалежності довела свою серйозність та перспективність.
Отже, одним з вигідних та цікавих напрямків у сфері ІТ є розробка комп’ютерних ігор, розробники намагаються створити унікальні, цікаві, зручні продукти, щоб збільшити кількість замовлень та відповідно і дохід. Для користувачів гра є розвагою, а для виробника це використання спецефектів, новітніх досягнень у галузях графіки, програмування, дизайну.
Більше про актуальне читайте в рубриці Геймінг та Ігри на нашому порталі.