Мабуть, в багатьох людей гра «Як дістати сусіда» викличе ностальгію, тому що у час її виходу було досить мало комп’ютерних розваг. «Сусід» вийшов у період буму «офісних вбивалок» – це невеликі казуальні ігри (переважно, головоломки) від Nevosoft, MyPlayCity, Alawar та інших компаній. До таких можна віднести ігри за типом «пташки на дроті» Zuma, Plants vs Zombies тощо.
Такі ігри здатні захопити як простих людей, так і офісних робітників своїм невигадливим і простеньким геймплеєм на пару хвилин, та й запускалися вони спокійно на слабких комп’ютерах й ноутбуках, які були у той час.
Коли з’явилась гра?
Історія гри «Як дістати сусіда» походить ще з 2000 років. Тоді компанія JoWooD стала стрімко розширюватися і почала скуповувати інших розробників, наприклад, DreamCatcher Interactive (In Cold Blood, серія ігор про Ненсі Дрю). І в 2003 році нарешті з’явився перший сезон «Сусіда». Назвали його «солодка помста». У той час вона відмінно вписалась під вимоги користувачів: зрозумілий геймплей, короткі рівні та упор на логіку.
Однією з особливостей гри було те, що вона не вимагала багато місця на жорсткому диску, а за рахунок простої графіки, яка нагадує мультфільми Aardman, гра не навантажувала систему.
Головні герої, рівні та основні епізоди
Користувачі грають за простого хлопця, на ім’я Вуді, який хоче спокійного й тихого життя. Але всю ідилію псують сусіди – це Містер Ротвейлер (старий товстун в брудній та рваній майці) та його мама, ще й собака. Натерпівшись свавілля з боку невихованої родини, Вуді вирішує помститися сусідові, перетворивши все його життя на пекло.
Суть гри досить проста. Головний герой гуляє по дому сусіда, та шукає різні предмети, за допомогою яких він може влаштувати йому різні «підлянки». Головне, під час процесу бути не поміченим.
За вдалу капость гравець отримує очки, а за декілька – невеликий бонус. У грі три етапи (сезони), й пройшовши всі рівні на 100 відсотків, видається золота статуетка. У ході гри, коли рівні підвищуються, для Вуді поступово відкриваються нові кімнати, де він знову зможе капостити. Але чим далі проходиш гру, тим складніше залишитись непомітним.
Як встановити гру?
Сьогодні для того, щоб встановити гру, вимоги досить прості. Вам потрібно мати девайс з наступними характеристиками:
- Операційна система – ХР, МЕ, 2000, 98, 7, 8.
- Процесор – Intel Pentium II, 233 MHz.
- Оперативна пам’ять – 128 МВ.
- 500 МВ на жорсткому диску.
- Відеокарта, сумісна з DirectX 8.
Завантажити можна через звичайний торент https://itorrents-igruha.org/1101-kak-dostat-vseh.html або зайти на сайт офіційного виробника.
У 2017 році цю гру адаптували до сучасних портативних пристроїв (телефони, планшети, мак буки тощо). Тепер в неї можна грати на операційних системах Android та iOS-версіях.
Огляд сезонів гри
«Як дістати сусіда -2» Пекельні канікули
Пройшовши вдало перший сезон, Вуді відправляється за містером Ротвейлером, який хоче відпочити від постійних пакостей, у подорож. Але не тут то було! Тепер в нас з’являється новий герой, це мама надокучливого сусіда, до речі від якої гравець буде частенько відхвачувати «люлей». А рівні стають ще складнішими. Домагатися до сусіда ми будемо відразу в Китаї, Індії, Мексиці й на пароплаві. З головних нововведень в гравців замість бонусів надаються монети. Тепер на кожному рівні буде даватись три життя. З одного боку це непогано, бо не треба починати рівень спочатку. Але деякі запеклі гравці кажуть, що це сильно спростило гру, через що пропала якась інтрига та азарт.
«Як дістати сусіда -3» Сезон охоти в офісі
Третя частина гри вийшла 20 жовтня 2006 року. Цей сезон особливо не здивував користувачів. JoWooD випустила версію «сусіда» для PS2 і Gamecube. За своєю суттю це перемішані рівні з першої і другої частини, але і в ній є свої цікаві особливості. Капості стали набагато складнішими: деякі з них не повторюються, а деякі з часом можуть стати неактивними. Також виходила версія «сусіда» для Nintendo DS. Проте і там були рівні з другої частини.
Цікаві факти про гру
Ця гра – серія комп’ютерних розваг у жанрі аркадной головоломки. Та завдяки успіху першої та другої частини, багато компаній почали випускати різноманітні аналоги. Суть була та сама, додавались лише інші можливості, змінювалась графіка та персонажі, з’явилялися бонуси, за які можна було отримати понад-можливості (наприклад, стати невидимкою) та багато іншого.
Найпопулярніші питання для проходження рівнів:
- Що робити з туалетним папером? Використовувати його можна на унітазі, засмітивши його. Також його можна забрати. Коли сусід помітить пропажу паперу, він сказиться, і гравцеві буде зарахована одна капость, а якщо при цьому ще й засмітити папером туалет, то сусід попадеться відразу на двох капостях.
- Що робити з рибою-пилою? За допомогою цього відра, Вуді повинен взяти електричного вугра і викинути його в ставок, над мостом. Після – взяти рибу-пилу і з її допомогою підпиляти ручки біля мосту. Тоді сусід впаде у воду і на нього нападе вугор.
- Як пройти складний рівень «Велике прання»? Спочатку сусід йде брати пральний порошок, потім йде до пральної машини, а потім до центрифуги. Затім сусід стане біля праски, потім поставить речі на балконі і піде годувати рибок, а після – він забирає речі з балкона та цикл повторюється.
- Що робити з милом? Його можна покласти на підлогу на кухні або у ванній в 1-й частині, також в калюжу у 2-й частині.
- Що робити з медом? Можна використовувати мед на кремі для засмаги на балконі. Капость зарахується, коли бджоли покусають сусіда.
- Як тихо ходити у грі? Щоб змусити Вуді ходити навшпиньки, клацніть правою кнопкою миші!
Хоча гра не стала дуже популярною, її все одно люблять багато людей та час від часу заново проходять всі рівні з задоволенням. Сьогодні її можна скачати на будь-який гаджет чи комп’ютер.
Більше про актуальне читайте в рубриці Геймінг та Ігри на нашому порталі.